1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали по дома носите градник?

Дискусија во 'Тело' започната од sanja-lazanja, 13 декември 2010.

?

Дали носите градник дома?

  1. Да

    625 глас(а)
    43,2%
  2. Не

    822 глас(а)
    56,8%
  1. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    ^ искрено се сложувам со sanja-lazanja секако дека е незгодно пред татко,брат,дедо...НО ...инаку кога сум сама дома или мајка ми не би ми било незгодно да се шеткам така ;)
     
  2. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    кога е дома татко ми сум со градник, освен ако носам блуза што не се познава (обично зимно време) но земајќи предвид дека татко ми е ретко дома почесто сум без него.
     
  3. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Не не носам, ги пуштам на слобода секогаш кога можам :$
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Не е убаво ниту пак здраво да се носи постојано градник, поготово не на спиење!

    Кога можам ги пуштам на пасење градиве, иако на место си стојат, умни тие не се растрчуваат по ливади. Пих, златни на мајка! :)
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    НЕ.
    А си дојдам од некаде, го слекувам.
    ОСвен на лето кога носам некоја тесна маичка, тогаш облекувам или градник или бејби-дол.
    И не, не ми е непријатно од татко ми и брат ми. Си имаат тие на кого да гледаат како секс-предмет, Боже сачувај! Ваљда брат ми нема да се напали ако ми се распуштиле :tmi:
    Кој го спомна ова, срам да му е.
     
    На Phyramide, FBI и irenna им се допаѓа ова.
  6. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Убаво кажано Хипика :clap: , сигурно човекот што ме створил и брат ми нема да ме гледаат од тој аспект :?:
     
  7. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    И јас би сакала да верувам, дека е така но за зал неможеме да знаеме што им се врти на другите низ главата затоа да не бидеме наивни, туку претпазливи.
     
  8. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203

    ХАхахахаха се изнасмеав!!! Па зарем татко ми и брат ми таму ме гледаат и на таков начин боже боже..ко помали кој не бањал и преоблакал? ц ц ц :D Да не бидам офф...Не носам за по дома,сакам да си се опуштам,да си легнам без да ме стега нешто и плус кога ќе си облечам тренерка или дуксер не се познава.. :)
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :^) :^) :^) :^)
    Не верував дека и вакво нешто ќе прочитам. Од сопствениот ли родител да се пазам? Абе бегај и од баба ми да се припазам. Жената е вдовица веќе 14-15 години, можда лезбејка станала и ќе ме силува.
    :fubar: !
     
    На budala.sum-pa.sto му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    хехе се изнасмеав од коментарите. Никако градник по дома, а понекогаш и надвор. Си имам малечки цициња и ич не ми е срам да си се шетам. Ете баш сега сум на бретелки, шорц и нормално слободни циц... :lol:
     
    На bittersweet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Добредојде во клубот СЛОБОДА ЗА ГРАДИТЕ !!! :D Нема зашто да се срамиме, тоа е природа...а домашните сигурно не не гледаат од аспект на манијаци хаха :)
     
    На od-samrak-do-zori и bittersweet им се допаѓа ова.
  12. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Така е! исто и јас..
    за надвор носам, но по дома ми се претежно слободни..исто и кога спијам..никако неможам да спијам со градник, не се осекам некако олабавено :|
     
  13. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    не носам градник по дома сакам да се чувствувам слободно.
     
  14. sanja-lazanja

    sanja-lazanja Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    49
    неможам да те сватам, како мислис нема од што да се срамиш од домашните ?
    Па зарем мислиш дека нема да предизвикаш никаква реакција кај таткоти, брати ако се шеташ така без градник не значи дека сега ке те силува, некој од нив скраја било туку мене би ми било непријатно да гио доведувам домашните во таква незгодна ситуација, кадесакале они или не во нивниот организам ке се случи, некаква реакција.
    Да бидам попластична не би сакала барем јас да го доведам во непријатна ситуација братми, да добие ерекција и да му се мотаат, низ глава блудни мислки само заради мојот комодитет.
    Ставете се вие во ситуација како би ви било братви, или таткови да се сетаат само по гаки, или уште полошо само по шорц без гаки одоздола, е така им е на нив додека ве гледаат како се шетате без прслуци со наежени брадавици
     
  15. aanneettkkaa

    aanneettkkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    dali ti imas takvi misli za brat ti ili tatko ti ? bilo tie da se setaaat po gaki ili ne znam po so da bi bilo toa ? ako ste na plasa zaedno i na kupaci mozis da se naezis i sto bi znacelo toa,vednas ako brat ti te vidi takva da mu se krene.Spored mene vaka ili onaka togas nesto ne e vo red so psihata na lugeto a ne do toa dali ti si so gradnik ili bez nego
    [mod-kirilica:36limm0w][/mod-kirilica:36limm0w]
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Скраја да е, брат ми СЕ ШЕТА по гаќи низ дома, пример кога излегува од купатило, исто и братучед ми, па никогаш не сум се попалила.
    Божеее, што уште не ќе прочитам :x
     
  17. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Оф леле и брат ми шета по дома по гаќи(мислам од купатило до соба)па не го ни приметувам,а не да се попалам,бог да чува.Претпоставувам дека ни он ни татко ми не ни приметуваат дали носам градник или не.А да не бидам офф топик не носам градник по дома а ни надвор освен ако е нешто прозирно па морам.
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Сања,ај не траскај глупости.
    Во семејства каде што има создадено здрав однос,пред се близок,такви работи не се случуваат,не се доживуваат на тој начин едни меѓу други.Според твоето татко ти,брат ти е као и секое друго машко,као сите твои другари?! :^) Па значи во тој случај,ти не мора да се шеташ по гаќи за да ти го имаат меракот.Да ти давам увод у психологија,очигледно е дека...нема да разбереш.Побогу колку језиво ми е само да помислам на тоа,а па не да го кажувам вакаа па тек па навистина да е така...
    Свашта...
    Јас прв пат се запрепаситв кога една другарка поранешна ми кажа дека татко и и рекол,повеќе не се пресоблекувај пред мене...уште тогаш зинав,ми стана јасно шо сакал да каже човекот. :o
     
  19. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Лелееее .......дури сега видов дека Сања ми реплицирала :o
    Значи тоа во моето семејство нема шанса да се случи, верувај ми ни на крај памет не ми паѓа ова што ти Сања го мислиш (а ни на моите блиски)! Доколку не-носењето градник, било невкусно и вулгарно од моја страна, мајка ми веднаш би изреагирала...И ако се водиме од твоето мислење не треба ни по купаќи да се соблекуваме на плажа пред татковците и браќата ( според мене таа слика е попровокативна) :?:
    Незнам од каде вакви ставови ????
     
  20. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    Хахаха, како може еден татко да помислува такви работи за својата ќерка :?:
    Мислам дека и без градник да ја види својата ќерка нема да изреагира некако посебно па тој и е татко. Имав другарка која на лето спиеше само по гаќи (значи без градник) а додека спие татко и може да влегува во собата па што да не земе да ја силува или нешто друго :?: мене лично ми е незгодно така да се шетам пред татко ми, бидејќи ретко се гледам со него и не сум многу поврзана со него.