Дали правите youtube видеа?

Дискусија во 'Слободно време' започната од juice, 27 август 2013.

 1. Elena..T

  Elena..T Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Не.Но, многу сакам да пробам,малце ми е срам ама и немам квалитетна камера,но и сеуште не сум доволно возрасна :$:(.
  p.s и симнувам капа на rclbeauty101 ,омилена ми е:inlove::inlove::inlove::l:
   
 2. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  61
  Имам размислувано за ова, незнам можеби понатаму ќе направам нешто интересно. Ќе видиме...:u:
   
 3. nelisumsrce

  nelisumsrce Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  8
  bratuded mi pravi videa na youtube :D
  eve edno od negovite videa
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nelisumsrce

  nelisumsrce Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  8
  bratuced mi snima videa, eve edno od negovite :D:)
   
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  7.591
  Пол:
  Женски
  Не правам само уште тоа ми фали :D:D
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.968
  Пол:
  Женски
  Не правам, немам ниту време ниту идеја која ќе привлече.
   
 7. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  23.591
  Пол:
  Женски
  Не правам, ама си следам некои канали постојано.
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Не правам, но ги аплаудирам тие што ги снимам на одмор или на концерти.
   
 9. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.430
  Пол:
  Женски


  почетно :lol:
   
 10. Cool_Girl

  Cool_Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Сакав едно време да почнам нешто како my night routine, и на него сличните, имав подршка и од другарките и од моите дома, инаку до идеава дојдов така што едно девојче кое што ме заследи на Instagram ми пиша на Mail дека сака да види мои видеа на YouTube, односно дека би било добро да почнам да снимам, но подоцна се откажав, не сум спремна да имам уште една обврска плус. Инаку често пати гледам, и со некои сум навистина заразена, омилена ми е Rclbeauty101. :)
   
 11. SURF

  SURF Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Машки
  Видеа како видеа не правам , но аплоудирам песни кои ги нема на јутуб бидејќи слушам специфични стилови на музика.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  правам јутуб видеа така по некогаш ама само смешки не прам нешо кој знај шо;)
   
 13. Nina+O

  Nina+O Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Еве нешто од од мене timelapse-
   
  На marchi-cool, Dust и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 14. woworld

  woworld Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2015
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  423
  Пол:
  Женски
  Здраво. Си направив youtube акаунт, и почнав со lyrics на песни, па имам едно прашање до сите оние кои се запознаени со тоа. На некои песни можам да правам lyrics на други неа бидејки пишува дека се авторски заштитени. Па дали има ограничување на кои песни смеам а на кој не, и како тоа да го знам ??
  P.S - На некои видеа што не ми дозволува да ги поставам бидејки се заштитени со авторски права, има 100 акаунти кои претходно направиле. Ви благодарам однапред..
   
 15. Nina+O

  Nina+O Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Неможеш да си монетизираш како и да правиш, тргни го монетизед и прави си видеа.

  Или едноставно почни да гуглаш и да го читаш YouTube community
   
 16. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  299

  Subscribe to our YouTube channel! (LOVE MUSIC)
   
 17. Boonitoop

  Boonitoop Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки.
  Јас сум во план да почнам со YouTube видеа... Но... Имам толку идеи што незнам ни јас што би правела. Добро би ми дошла некоја ваша идеја или замисла како да почнам. Поздравчеее
   
 18. Tam4yy

  Tam4yy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  13
  Сеуште не,но во план ми е.
   
  На mentalmk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  2.093
  Пол:
  Машки
  Правам јутјуб видеа од се и свашта.
   
 20. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Не правам, но имам гооолема желба. Се плашам дека луѓето ке имаат многу предрасуди ако почнам и ке ме исмејуваат. Да живеев негде во странство уште одма ке почнев!8):D