Дали правите youtube видеа?

Дискусија во 'Слободно време' започната од juice, 27 август 2013.

 1. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  Колку преплатници треба да има каналот за заработка од YouTube? Како оди тоа?
  Би сакала да снимам едукативни видеа на македонски јазик. Таква содржина е ретка. Не знам дали би имало заинтересираност.
   
 2. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  4.959
  Пол:
  Женски
  Пробај никогаш не се знае ама мораш да имаш над 500 000 претплатници, јас ти препорачувам ако знаеш англиски или српски да збореш на тие јазици со македонскиот нигде, никој не го разбира
   
  На SURF, Elence93 и poi им се допаѓа ова.
 3. WarriorPrincess

  WarriorPrincess Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, денес го објавив моето прво видео на Youtube. Моите видеа ќе бидат од областа патувања, запознавање на нови држави, градови, култури и слично. Доколку сакате можете да го погледнете, првото видео се однесува на Дубаи. Доколку ви се допадне, очекувам like и subscribe, a во коментар можете да оставате пофалби, критики или можеби некои предлози за нови видеа. Поздрав и уживајте.

   
  На SURF и tinka-mace им се допаѓа ова.