1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали различно се однесувате спрема различни типови на луѓе?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Alesii, 22 април 2012.

 1. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Самото прашање ја објаснува темата.. :rock:
  На пример јас сум различна :!:
  Со тие кои постапуваат добро,со разбирање,мило ,љубезно и другарски спрема мене се давам целосно за нив..едноставно мило ми е да се давам за нив :inlove:
  А за тие кретенките/ите кои се понашаат недолично,недругарски,неразбирливо и кретенско обожавам да ги нервирам,пецкам и спуштам на земја.. :rofl:
  ШТО ДА ПРАВАМ ТАКВА СУМ.. :$
  Какви сте вие мои феминки/ци? :)
   
 2. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  148
  Многу различно..И затоа различни луѓе со кои сум во секојдневни контакти имаат различно мислење за мене..
  Многу малку се тие со кои си дозволувам да сум тотално опуштена и своја..можат да се изберат на една рака ;)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  РАЗЛИЧНО :)
   
  На hermosa и Alesii им се допаѓа ова.
 4. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Интересна темава :D

  Да, јас се однесувам различно спрема различни типови луѓе.

  Оние кои со мене се однесуваат другарски, ми помагаат да решам одредени проблеми, ме утешуваат им враќам исто.

  А за оние кои не се однесуваат со мене другарски, ме озборуваат, понижуваат пред другите јас не им враќам со иста мера. Им враќам дупло ! Тие ако мавнат со шлаканица, јас враќам со бокс ! Мавам со зборови онаму каде најмногу боли. Но не враќам веднаш со зборови откако ќе ме навредат, понижат итн. првин си ги собирам мислите и размислувам како да постапам барем ден-два па после сигурно ќе испадне некоја прилика ако тоа се личности со кои се дел од моето секојдневие :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LeonaS

  LeonaS Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  24
  да различно се однесувам и тоа како :) :) :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  На почетокот, откако ќе се запознаам со некого, обично сум доста резервирана и ладна. Срамежлива сум понекогаш. И тоа не е заради тоа што некој не ми се допаѓа или не ми е пријатен, едноставно таква сум.
  После некое време, откако ќе се запознаеме подобро, повеќе се опуштам. Ако личноста ми е пријатна, ако со мене се однесува добро и коректно, нема причина зошто и јас да не бидам таква.
  На навреди враќам секогаш, дури и полошо. Неможам да премолчам. А после тоа прекинувам секаков контакт.
  Пред оние најблиските сум таква каква што сум-нема потреба од глумење.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Да и тоа како :D
  Знам добро какво е чувството кога со некој си фер а тој некој ти работи зад грб. Знам и какво е чувството кога ќе сватиш дека некој те бара само по потреба и тогаш за него си светец а после се однесува како да не постоиш. Затоа личностите со кои сум целосно отворена се бројат на прсти. Речиси со сите се однесувам резервирано и можеби би ме опишале како малку затворена личност но едноставно имам граница и сакам добар дел од работите да си ги задржам за себе.
  И да, онаа категорија на луѓе која мисли дека светот се врти околу нив и дека се нешто повеќе од другите со задоволство ја приземнувам. Многу летање не е на арно. ]:)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  Да да, некогаш дури и си се чудам сама на себе како можам така :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Кон луѓето што ми се антипатични секогаш се однесувам ладно. Полна сум со иронија и сарказам. Не можам да ги поднесам, а често избегнувам контактирање со нив.
  Кон луѓето што си ги почитувам норманло си се однесувам како што треба :D
   
  На hermosa и Alesii им се допаѓа ова.
 10. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  СЕКОГАШ!
  Има луѓе кои органски не ги поднесувам и кон нив сум секогаш вообразена, не сакам да разговарам, но доколку веќе разговарам најчесто се изразувам литературно и се претставувам секогаш како поинтелегентна без разлика на тоа што тие сакаат да имаме нормален однос. Со знаци - движења на телото или мимики им давам до знаење дека не ми се пријатно друштво (иако многу ретко сум недиректна) или пак директно им кажувам дека ми пречат.
  Оние кои ги сметам за океј, за луѓе со кои можеш да имаш нормална комуникација и заслужуваат почит секогаш сум со нив супер, си имам нормален разговор и многу ги ценам како луѓе.
  Со оние најбликите секогаш имам комуникација каква што заслужуваат оние кои се најблиски - со добрина, цело време фина и мила, секогаш тука да им помогнам и да делам совети (што обожувам), полна со разбирање и љубов итн.......
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Како некој со мене, така и јас со него.....тоа е правило.
  Доста бев наивна душа и на сите добро им правев,па па на крај нож во грб.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.421
  Пол:
  Женски
  Нормално дека сум различна. Зависи од карактерот на личноста, од возраста, од блискоста меѓу нас, од начинот на кој таа личност се однесува спрема мене.
   
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Се однесував кон сите добро ама сватив дека не требело така многу сум згрешила :)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Се однесувам кон сите со култура,е сега некогаш знам и да му го покажам на некој местото ако претера во нешто,ама воглавно не сум јас онаа која е грубијанин и покажува канџи кон секого,едноставно не преферирам да ги истурам моите фрустрации врз некој кој е најмалку должен за тоа:D
   
  На 2212 и fallenangel им се допаѓа ова.
 15. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Koj kako somene taka i jas so nego ;)
   
  На Vitaly и fallenangel им се допаѓа ова.
 16. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Да различна сум,со некои треба помило,поубаво
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.124
  Допаѓања:
  43.677
  Пол:
  Женски
 18. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.640
  Допаѓања:
  116.316
  Пол:
  Женски
  Со сите според нивните заслуги,бар претежно,иако во последно време се трудам да бидам потолерантна јер сум млада дама. ]:):makeup::rofl:
   
 19. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  8.870
  Пол:
  Женски
  Пa дa нoрмaлнo, претежнo сум пo лaднa личнoст, a сo тие штo ми се блиски и си ги сaкaм сум душa :lol:
   
 20. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Машки
  кој како со мене, така со него, никого не сакам да понижувам, никој нека не ме понижува...