Дали редовно имате секс?

Дискусија во 'Секс' започната од LadyE, 30 јануари 2010.

 1. Kiki_Riki123

  Kiki_Riki123 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да прашам дали според вас една врска со минимален секс би можела да опстане?
  Врска во која да речеме интимност се случува еднаш во месец дена па и повеќе, некогаш и два од икс оправдани причини. Колку вие би издржале во една таква врска доколку све друго е во ред? И дали вреди да се прекинува само поради тој проблем.
   
 2. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  4.296
  Пол:
  Женски
  Да, зошто да не може да опстане? Доколку основата на врскавс не е секс, тогаш секако дека може.
   
  На piksooki, didisi, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Amateur

  Amateur Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2016
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Машки
  Не.
  Ако не те ебе тебе, еби друг/а
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки

  Секако дека може една врска да опстане со малку или без секс.

  Не е се во сексот. Но ако на некој од партнерите му пречи поради тоа што се нема доволно секс секогаш може да се седне и да се разговара да се најде проблемот или оправданоста причина и да се реши.
   
  На jasbi, piksooki, didisi и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  4.296
  Пол:
  Женски
  Какви се овие глупи претпоставки? Од кај тоа? Знаеш колку многу причини има за една индивидуа да не сака секс?
   
  На DiCaprio, piksooki, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  6.628
  Пол:
  Женски
  Кој што сака нека каже ама сексот има огромна улога во врската и е еден од најважните работи во врската покрај доверба и искреност. Мислам ќе речам зависи од човек до човек индивидуално ,јас на пример не би можела да издржам во врска без секс но тоа не значи дека цела врска ми се основа на секс но мене ми е многу битен сексот во врската.
   
  На Дискретниот и Sandybeach им се допаѓа ова.
 7. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  7.745
  Пол:
  Женски
  Да.
   
  На popeto и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 8. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  2.429
  Пол:
  Женски
  сушен период :rofl:
   
  На popeto, ЕденЧлен, LoneWolfGuy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  6.089
  Пол:
  Женски
  Може да се издржи секако.Но тоа е потреба.Пробај да разговараш.Интимноста е многу битна.
   
 10. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  1.631
  Пол:
  Женски
  Кога сум во врска ДА! 8)
  Кога сум сингл НЕ! :mm:
   
  На mira.mira и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 11. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  47.058
  Пол:
  Женски
  Редовно, поредовно здравје:makeup:
   
  На Flower.D, Sejfullai и Petar80 им се допаѓа ова.