1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали редовно имате секс?

Дискусија во 'Секс' започната од LadyE, 30 јануари 2010.

  1. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    еее друштво мое се е тоа убаво 3-7, ама редовноста не се мери само така, никој не кажува колку му е долга врската, да ве чита некој тазе ќе се испаничи ;)
    Кога е на почеток врската се разбира дека е и по 2 - 3 пати во денот, но како се зголемуваат годините сексот малку опаѓа :D
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    на секои 3-4 дена :lol: :lol:
     
  3. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    skoro sekogas koga se gledame i sekako imame uslovi..otprilika 2-3 pati nedelno
     
  4. mimicka

    mimicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    imam sekogas sex koga sum so deckoto a toa se slucuva na 2/3 nedeli zaso ne sme od isti grad...:((((((((
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.181
    Допаѓања:
    104.653
    Пол:
    Женски
    sega za sega na 3-4 meseci , zasto ne sme od ista drzava :(:(:(
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    lele kortisaki i jas zalam so tebe :D ama zatoa na tie 3-4 meseci vi e najubavooo
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    Редовно,ако тоа подарзбира скоро секој ден :oops: Ама што да правам блиску ми е ;)
     
  8. justME

    justME Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    18
    3-4 пати неделно....со исклучоци, некогаш расположението има голема улога! ;)
     
  9. faca

    faca Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Па и не баш редовно, еднаш во неделата. Тоа е заради тоа што немаме каде.Кај мене дома е невозможно бидејќи со сестра ми делиме соба ама и собата ми е до спалната на моите.Претежно тоа го правиме кај дечко ми дома ама и таму не е баш лесно. Затоа кога и да имаме прилика ја користиме за тоа. И двајцата би сакале да е повеќе ама навистина немаме каде. Се надевам дека за кратко време и тоа ќе го средиме.
     
  10. butterflyy

    butterflyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Jas i decko mi imame ednas nedelno maksimum i jas mislam deka e toa e sosema dovolno i normalno a toj smeta deka treba da imame poveke pati vo nedelata.. sto mislite vie?
     
  11. zajak.23

    zajak.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Сексот е многу важен во една врска, бидејќи тоа е посебна конекција помеѓу партнерите.Ако го правите тоа поретко, со време во секоја врска доаѓаат такви кризи, тоа значи дека треба да се внесе малку живост во сексуалниот живот.Пример подгответе некое изненадување со кое што вашиот партнер ќе полуди :D или пак едноставно посветете си внимание на себе со некоја интимна фризура или некој секси долен веш, свеќи, вино и сл. клише на кое машките неможат да останат рамнодушни :D Или пак предложете некоја нова поза во сексот полни со ентузијазам за нови предизвици и незаборавни искуства...
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.513
    Допаѓања:
    34.311
    Пол:
    Женски
    Сега немам редовен секс,ама кога ќе се врати дечко ми во Скопје ќе имам.Едвај чекам.
     
  13. tigar.23

    tigar.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Се согласувам со Зајак.23...тоа го имам веќе испитано и навистина функционира....превземете нешто...има една мноогу добра изрека ...што се пренесувала од колено на колено: Вистинска жена е онаа која надвор(на работно место, дома, семејство..) е вистинска светица, а во креветот на нејзиниот сакан е стравствена љубовница( благо кажано :D )
     
  14. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Од прилика 2 до 3 пати неделно,некогаш и помалце зависи колку се гледаме некогаш повеќе :lol: ,али се на се според мене редовно и доволно :D
     
  15. simona.a

    simona.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Имаме редовен секс, го правиме тоа колку можеме почесто... најдолго сме немале 5 дена и тоа оваа недела и кога ке се навикнеш на тие убавини не се издржува без секс :lol:
     
  16. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    200
    2-3 пати неделно, толку се гледаме, па секогаш кога немам добиено имаме секс....Но кога сме сами на одмор....УууХХххууууу..... По 3-4 пати на ден :D
     
  17. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    105
    pa neznam kako da kazam jas i deckomi se gledame samo za vikendi i za toa vreme nadoknaduvame za cela nedela :D :D :D
     
  18. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17

    биди среќна, јас имам 2 годишна врска а секс имаме во месецот 1-2 пати =))) :D :D :D
     
  19. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    105
    lele pa toa neli e malku posebno za 2 godisa vrska, jas mislam deka nema da mozam da izdrzuvam po tolku
     
  20. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    116
    Хммм, па може да се каже дека имаме некаков редовен секс, да речеме, во просек 2-3 пати во неделата, ако се гледа откако почнавме, па до сега. Еднаш неделно имаме обавезно, а понекогаш кога ќе се укаже прилика, имаме и 4 пати неделно, ама тоа е 2-3 пати годишно кога ќе се ослободи станот. Ок е, задоволна сум, иако би била посреќна кога би можеле кога ни се сака, ама од секс до секс пополнуваме со други активности. :D