1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сакате да ве гледаат...

Дискусија во 'Секс' започната од damjansk, 15 јули 2012.

 1. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  Како ви звучи некој да ве гледа додека имаате интнимни односи со својот партнер?
  Дали можеби ве провоцира прашањево додека го читате...
  Темава сама по себе не е за некои што само што влегле во светот на убавите и слатки работи, ниту за луѓе со конзервативни сфаќања...без никакво потценување, но ова е едно од многуте прашања што се дел од т.н.advanced level ..

  Можеби сосема случајно да ве фатат, можеби несакајќи но со мала намера сте го одбрале местото некој случајно да ве види...а можеби некој едноставно сака некој да го гледа додека таа/тој е интимен со партнерот/ката...
  Не знам за вас, ама мене ви звучи возвудувачки...било кое од овие работи...
  Баш би сакал да слушнам други мислења...има интересни работи да се дискутираат тука...
  пзд
   
 2. Angel-Heart

  Angel-Heart Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  9
  Ауфф.. Во никој случај не би сакала да ме гледа некој - во таква ситуација...
  Би умрела од Срам.... Секогаш бираме место каде што знаеме дека никој нема да дојде... :)
   
  На Tigerspassion, Osamena devojka и srci им се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.064
  Допаѓања:
  85.229
  Пол:
  Женски
  не , не , не , никако :x
   
  На Osamena devojka и srci им се допаѓа ова.
 4. Darya

  Darya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  51
  си мислам и си мислам и си мислам дали сакам и што сакам и како сакам...мене ми е возбудливо самото чувство дека некој БИ МОЖЕЛ да налета,да види, да ѕирне..без разлика дали ќе се случи или не ...па ако види - види негове (не)среќа :)
   
  На Milan444, Balint и Desi1991k им се допаѓа ова.
 5. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  daaa, ima nesto seksi vo toa, neli?
  te predizvikuva, te vozbuduva....
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Darya

  Darya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  51
  посебно делот кога сите сетила работат да се слушне да се види да се внимава ....а во исто време да се ужива :angel:
   
  На Desi1991k и Malena85 им се допаѓа ова.
 7. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  mada toa moze malce da ti ja narusi koncentracijata...ako ne si dovolno fokusiran, t.e.zapalen
  :)
  nekogas i potajno posakuvam nekoj(a) da me vidi :)
  normalno dodeka si "fokusiran"..a posle si vikas, kako li mozev toa da go pomislam?:)
   
 8. Darya

  Darya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  51
  :) и да си викаш така - претходниот момент го анулира тоа чувство :)

  јас па никад не си викам
   
 9. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  :)..ne deka ne si vo pravo...momentot e premnogu dobar za da..
  a dali toa znaci deka nekogas posakuvas da te vidat?
  ..za da ti ja zgolemi vozbudata?
   
 10. Darya

  Darya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  51
  ич немам помислено дали сакам или не...може некој видел - ама подобро некој да види отколку јас да го видам :) ама во секој случај мислам дека би ме фатило паника


  п.с. ова веќе прерасна во муабет :)
   
 11. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Мене ме пали помислата дека некој може да не види, сакам такви ризични ситуации.
  Kога ќе си помислам на една патека скратена и случувањата на неа, :tmi: додека можеби некој не гледал од страна се мрднувам :lol: и сакам пак.... :tmi:
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 12. damjansk

  damjansk Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  :)
  za toa zboruvam....
  i toa kakva vozbuda budi toa....
  i koga ke razmislis trezveno, za moment ke se sepnes, moze ke se obvinuvas....no pak se vrakas na istoto..
  neobjasnivo.. :)
   
 13. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Не се обвинувам воопшто. :lol:
  Единствено кога еден колега ми рече дека од кај него во двор се гледа право на терасата кај другар ми, јас бев :o , и само му реков -Ииии???
  Зашто тоа ми беше едно од поомилените места :angel: , ама пошто на моето -И? ништо не кажа, ми олесна. :D
  А за непознати да ме видат гајле ми е. 8)
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Кога како, зависи како сум расположена, некогаш ми е непријатно, некогаш возбудливо. Се има случено да имам секс на не толку јавно место, но на место каде можеше некој да наиде и тоа и се случи, но ние продолживме, тоа со бившиот, со сегашниот се има случено на јавно место т.е. во трговски центар да почнам да го допирам и луѓето да се вртат кон нас :lol:
   
  На LightSpirit, Maca_<3 и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 15. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  726
  Допаѓања:
  2.785
  Пол:
  Машки
  Имаше 3-4 цм дупка на ѕидот во нашата соба у бараките у Стив 2009 година. И комшијата си донел женска и цимерот ѕиркаше али не виде ништо :D Али сите во соба слушнавме, a слушнаа и комшиите од другата страна, кога комшијата рече, ејјј извини не ми се случило вака брзо да свршам :D
   
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Seedno mi e.
  Ne me vozbuduvaat takvi stvari, nekoj da me gleda, ama nitu me interesira ako nekoj si e bolen u glavata pa shpionira i dzirka, nema zoshto jas da se pritresuvam ili da mi bide sram. Isto i nekoj sluchajno da vleta i da vidi, ne go dozhivuvam kako neshto strashno.
   
 17. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  da me gleda i da ne me gleda isto mi e,so maz mi sum nesum so komsijata(moz samo da ljubomori na mazmi)toa e toa pozz
   
  На Osamena devojka, fallenangel, Maca_<3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Мене ми е глупо малку да ме гледаат, но ми се има случено со бившата. Во тоалет во еден од кафичите на кеј. Си се буфтаме ние, кога тоа од вратата да ти ѕирка едно женско окце. Кога сме и спискале, девојчето фати да лета како ракета. :rofl::$
   
  На fallenangel и butterfly* им се допаѓа ова.
 19. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Mozelo pridruzba da bide :P :D ama me nasmea se rasoniv :D
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.925
  Не се сетив. Тие беа моменти на возбуда, а кога си во такви моменти правиш глупости.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.