1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сакате да експериментирате при сексуалниот чин?

Дискусија во 'Секс' започната од saren_petel, 22 март 2018.

 1. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Машки
  Превртував во темите не видов ваква тема, а доколку не сум приметил и е дуплирана, модератотите нека ја отстранат.
  Бидејќи сите здрави особи кои се сексуално активни и го сакаат сексот, се стремат со партнерот да доживеат обострано убаво задоволство, дали при секој нсреден сексуален чин се склони кон вметнување на новини, односно новитети во сексот?
  А сето тоа да биде секоја наредна партија уште повозбудлива и по убава од претходната.
   
  На SummerGirl, КикиМаус и Lolo5 им се допаѓа ова.
 2. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  796
  Пол:
  Женски
  Па јас сеуште не сум сексуално активна (па нормално, 15 год. ), ама многу често размислувам на разни експерименти и начини да постигнеме обострано задоволство со мојата идна девојка (не би сакала да ги ги споделам моите фантазии бидејќи се многу безобразни и перверзни) :D
   
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Сите можни експерименти се пробани...нема веќе ништо ново:(
   
  На t.a.m, SummerGirl, КикиМаус и 3 други им се допаѓа ова.
 4. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Машки
  Зошто да не ги споделиш затоа е наметната темава.
  Еве на пр. јас со мојата партнерка од пред извесно време, без да знае ја изненадив со вибратор.
  Особено неговата примена е феноменална кога вибраторот е во вагината, а истовремено и правам орал(лижење на клиторисот) а и таа истовремено прави орал.
  Феноменално чувство за двајцата.
   
  На SummerGirl, Lolo5 и jasbi им се допаѓа ова.
 5. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.530
  Пол:
  Машки
  zosto da ne, seksot granici nema.
   
  На SummerGirl и Lolo5 им се допаѓа ова.
 6. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  лез си?
   
  На Lolo5 и ELIDavor им се допаѓа ова.
 7. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Машки
  Па и да е, девојчто важно сака да пробат.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  796
  Пол:
  Женски
  Најверојатно да
   
  На КикиМаус, majstore и Miss.A. им се допаѓа ова.
 9. Jessy.Tes

  Jessy.Tes Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Sekogas koga imam seks sakam da ima nesto novo, gledam mnogu porno i taka znam sto da napravam naredno.
   
  На Saren petel, Magiifili, Александар112 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.818
  Допаѓања:
  11.941
  Пол:
  Машки
  Хмм не дека имам многу искуство, ама отворена комуникација со партнерот/партнерката ако имате нешто на ум би рекол. Изненадувања знаат да бидак шокантни, зависно од партнерот/партнерката. Знам од луѓе постари што ги знам дека што *повозбудливо* толку по не интересно биднува чинот кога ке пробате по *ванила* форма на секс.
   
 11. Tetrapak

  Tetrapak Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  1.384
  Пол:
  Машки
  Скоро се е пробано веќе одамна па споделувам искуство :D
   
  На Александар112 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Машки
  Викаш дека "скоро" се е пробано. Дали си пробал во текот на сексуалниот чин партнерката да ја направиш да доживи оргазам исклучиво со пенетрација на јазикот, без да примениш други работи при сексуалната игра?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tetrapak

  Tetrapak Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  1.384
  Пол:
  Машки
  Охоо и тоа да "прска" од задоволство.
  Имам докторирано на темата оралка ;)
   
  На vasilevskabojana, saren_petel и Lolo5 им се допаѓа ова.
 14. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Машки
  Ајде раскажи нешто од докторскиот труд нешто што не го знаеме на тема "оралка".
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Arjanit2021

  Arjanit2021 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2021
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Машки
  sakame i dvajcata razni noviteti i sekogas ispaga top
   
 16. MARIA ; )

  MARIA ; ) Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Секогаш
   
  На Saren petel, diskreten32, Arjanit2021 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Andrijano31

  Andrijano31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2021
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Машки
  Нормално
   
  На Александар112 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gentle Man

  Gentle Man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2021
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  636
  Пол:
  Машки
  da, ima i takvi momenti.
   
 19. mcokolada

  mcokolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2015
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  451
  Sakam
   
  На Александар112, ZeNoN, Saren petel и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Escape83

  Escape83 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2021
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  152
  Сакам ама девојка ми некако слабо