1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сметате дека треба да се воведе ромски јазик и литература во училиштата?

Дискусија во 'Канта' започната од Obiџugo, 23 јуни 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Теовел еменге буте бершенге обиџуко машкар џиаменгоро диве ероменгоро - Олче Колче Спасовски 2020 IMG_20200623_001447_834.jpg
   
  На wowcaci му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.800
  Допаѓања:
  97.069
  Пол:
  Женски
  Осеќам дека ќе лета в канта темава. Кај ви истекнуваат идеи :D
   
  На piksooki, Lady Maria, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. rokmibejbi

  rokmibejbi Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Ни они не сакаат ама од штаб ги тераат
   
  На jasbi и Obiџugo им се допаѓа ова.
 4. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Нека се тргне од семафори прво.
   
 5. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Ај иди бриши ретровизори друже. Позз
   
 6. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Од чекање на семафори предолго.
   
 7. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  Албански да учиме,ромски,турски....а прво да научевме во целост македонски јазик(мајчин јазик).

  И ова е нешто политички и партиски (facepalm):@
   
  На candy.cane, jasbi и Obiџugo им се допаѓа ова.
 8. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.892
  Допаѓања:
  14.689
  Пол:
  Женски
  Ромскиот јазик го нема на Гугал Транслејт ќе го има во училиштата :rofl::rofl:
   
  На piksooki, Kimberly11, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Pse jo?
   
 10. Iriet

  Iriet Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јас гласам ЗА!
  Како што може да се учи албански јазик во некои училишта така може и ромски јазик!!
   
  На Obiџugo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.800
  Допаѓања:
  97.069
  Пол:
  Женски
  Јас да ти дадам еден пријателски совет пошо си нов член, ако сакаш да уживаш на форумов ќе треба да пазиш да не се курчиш многу, тука спаѓаат и постови кои содржат омраза кон националности, иначе ќе те банираат :)
   
  На candy.cane, Lady Maria и Obiџugo им се допаѓа ова.
 12. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Конечно еден паметен од љуџево во Мачедонија.
   
  На wowcaci и edna_malecka им се допаѓа ова.
 13. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Фала пријател, те поздрави Оливер Спасовски оБиЏуГо.
   
 14. Rumelija

  Rumelija Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  6
  Јас сум ЗА бидејќи ние ромите многу сме дисфалификувани од сите и мислам дека треба да се воведат права за ромите !!!!!
  Да живее Спасовски
   
  На Obiџugo, wowcaci и Iriet им се допаѓа ова.
 15. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Епа ај организираме протест на семафорите во Шутка, си за или ќе бришеме фарови на семафор?
   
 16. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  На фемина се пишува на македонски јазик и кирилично писмо

  Друго што не е јасно?
   
  На candy.cane и Obiџugo им се допаѓа ова.
 17. Lady Maria

  Lady Maria Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  Јас досега немам видено ромите да се поттурнати,омаловажени и слично
   
 18. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.703
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  Сите малцински јазици да бидат задолжителни за изучување.
  Зошто?
  Кад је бал нек је маскенбал.
   
  На Lady Maria му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Obiџugo

  Obiџugo Нов член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Оливер Спасовски
   
 20. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.892
  Допаѓања:
  14.689
  Пол:
  Женски
  Толку ви е досаден животот што само за оваа тема отварате профили?

  @Rumelija ?
  @Obiџugo ?
   
  На rokmibejbi и Lady Maria им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.