1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте Шопахолици?

Дискусија во 'Канта' започната од laryla, 10 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Прво сакам да ги замолам модераторите ако има ваква тема оваа да ја заклучат/избришат , но јас барав и не најдов. :)
    Значи темава ја создавам за да видам дали сум единствената заразена од шопинг и облека и мода.Почнувајќи од козметика,шминка,па се до облека и чевли.Купување за дома,украси,џинџури такви и слично. :D Јас на пример неможам да им одолеам на продавниците.Каде и да сум мора да влезам во продавница.Мекиот памук,свилата која се прелева,кашмирот...Сигурно ви се случило да не ја видите ни цената,да пробате,одма на каса,и кога ќе ви каже продавачката колку е ќе ви се стемни,но сепак ќе го земете,нема назад. :D Јас сум опседната со модата,можеби улога си зема и работата(работам во модна фирма),ама си зема улога и стилот,сенс,вкусот кон облекувањето.Колку пати ви се случило да останете со празен новчаник купувајќи работи што ви се "неопходни"?Хахаха ако земеме мој пример подобро и да не одговарам.Често ми се врти во мислите "A,ќе земам плата наскоро,ајде ако го купам ова со се ќе го носам,со тие темните фармертки,со ова со она..." всучност дали и 2 пати ќе го облечете?! :D
    Ако се пронаоѓате и вие во ова,кажете си слободно,па женски сме,нормално е нели? ;)
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.