Дали сте Шопахолици?

Дискусија во 'Канта' започната од laryla, 10 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  226
  Прво сакам да ги замолам модераторите ако има ваква тема оваа да ја заклучат/избришат , но јас барав и не најдов. :)
  Значи темава ја создавам за да видам дали сум единствената заразена од шопинг и облека и мода.Почнувајќи од козметика,шминка,па се до облека и чевли.Купување за дома,украси,џинџури такви и слично. :D Јас на пример неможам да им одолеам на продавниците.Каде и да сум мора да влезам во продавница.Мекиот памук,свилата која се прелева,кашмирот...Сигурно ви се случило да не ја видите ни цената,да пробате,одма на каса,и кога ќе ви каже продавачката колку е ќе ви се стемни,но сепак ќе го земете,нема назад. :D Јас сум опседната со модата,можеби улога си зема и работата(работам во модна фирма),ама си зема улога и стилот,сенс,вкусот кон облекувањето.Колку пати ви се случило да останете со празен новчаник купувајќи работи што ви се "неопходни"?Хахаха ако земеме мој пример подобро и да не одговарам.Често ми се врти во мислите "A,ќе земам плата наскоро,ајде ако го купам ова со се ќе го носам,со тие темните фармертки,со ова со она..." всучност дали и 2 пати ќе го облечете?! :D
  Ако се пронаоѓате и вие во ова,кажете си слободно,па женски сме,нормално е нели? ;)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.969
  Допаѓања:
  47.892
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.