1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте биле сексуално вознемирувани, на јавно место

Дискусија во 'Канта' започната од Svetilka, 7 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Еве една тема која, што е секогаш актуелна посебно за оние, кои секојдневно го користат јавниот гратаски превоз. Отаму и прашањево: Дали некогаш ви се случило да ви се залепи, некој кретен до вас особено кога е гужва, и едноставно сексуално да се изживува врз вас, од типот да се залепи и да се трие од вас и на тој начин дразнејки се себе, или пак да седне некој кретен карши вас и да не го трга погледот од вашето, деколте или мини сукња, што секако не е нималку пријатно.
  Ова се само некој од примерите, а ги има милион и на било кое место па еве оставам на вас да ја дополнувате, темата со ваши примери, или римери на ваши блиски итн.
   
 2. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  ^Ова баш и не ми личи на тема за оваа категорија.А и да раскажуваш за таму некој психо од улица ми е крајно идиотска работа.Не е ни интересно, ни за сеир, ни за полемика.....
   
 3. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Хмм, јас не сум праел така ама некако секси ми звучи, мислам дека има девојки кои ужуваатво тоа...
   
 4. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Што си ти перверзњак.
   
 5. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Зависи што значи тоа перверзњак, јас мислам дека не би се осмелил да го правам тоа ама кога би знаел дека и на девојката и је забавно, е тогаш ми е секси ситуацијата
   
 6. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Е, кога би знаел ама тогаш нема адреналин не е интересно.
   
 7. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Значи сепак е интересно
   
 8. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Навистина би било штета ако вие двајца некогаш не се сретнете во автобус. :rofl:
   
  На irenna и k.i.m им се допаѓа ова.
 9. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Инаку ајде прашање до девојките, што би направиле ако се најдат во таква ситуација, да кажеме не толку нападна стварно е гужва во автобус и осеќаш дека некој е залепен за твојот гз и нормално му се дигнал ама сепак не си сигурна дали е намерно тоа или пак едноставно не ти смета...
   
 10. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Јас сум срамежлива по природа и не би направила такво нешто на јавно место.
   
 11. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Не треба ти ништо да направиш, едноставно се случува, е сега како ќе изреагираш тоа е твое.
   
 12. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Па се знае како ке изреагирам со колено во јајца.
   
 13. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Обично со гз си свртена кога некој ти се лепи, ама работата е дали си сигурна дека е тоа намерно
   
 14. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Па се приметува кога е манијачење, па кога е поради гужва. А тоа што сум свртена со гр не бери гајле ке му се свртам јас и од напред.
   
 15. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Е, ок ај вака како шо кажав, гужва е стварно нема место се туркаат, а сепак осеќаш на гз дека ти се лепи со дигнатиот к..
   
 16. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  84
  Леле јас у ваква ситуација не би ти се мислела многу би те исшамарала едно убаво има да те засрамам пред народот у автобус нема да знаеш од кај те фатила промаја хах извинете но таква сум јас :lol:
   
 17. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  А ако неможеш да приметиш дали е намерно би се тргнала настрана или би си кажала леле стварно е гужва
   
 18. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  84
  Намерно не намерно јас сум дирекна не ја заобиколувам многу ;)
   
 19. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Нема зошто да се извинуваш, така би реагирала секоја нормална девојка што држи до себе.
   
 20. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  84
  Држам до себе и тоа како, тој може да прави дома што сака ама на јавни места да ми изиграва тоа кај мене туку така не проаѓа,ке си ја заработи многу квалитетно :!:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.