Дали сте биле сексуално вознемирувани, на јавно место

Дискусија во 'Канта' започната од Svetilka, 7 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Еве една тема која, што е секогаш актуелна посебно за оние, кои секојдневно го користат јавниот гратаски превоз. Отаму и прашањево: Дали некогаш ви се случило да ви се залепи, некој кретен до вас особено кога е гужва, и едноставно сексуално да се изживува врз вас, од типот да се залепи и да се трие од вас и на тој начин дразнејки се себе, или пак да седне некој кретен карши вас и да не го трга погледот од вашето, деколте или мини сукња, што секако не е нималку пријатно.
  Ова се само некој од примерите, а ги има милион и на било кое место па еве оставам на вас да ја дополнувате, темата со ваши примери, или римери на ваши блиски итн.
   
 2. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  534
  ^Ова баш и не ми личи на тема за оваа категорија.А и да раскажуваш за таму некој психо од улица ми е крајно идиотска работа.Не е ни интересно, ни за сеир, ни за полемика.....
   
 3. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Хмм, јас не сум праел така ама некако секси ми звучи, мислам дека има девојки кои ужуваатво тоа...
   
 4. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Што си ти перверзњак.
   
 5. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Зависи што значи тоа перверзњак, јас мислам дека не би се осмелил да го правам тоа ама кога би знаел дека и на девојката и је забавно, е тогаш ми е секси ситуацијата
   
 6. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Е, кога би знаел ама тогаш нема адреналин не е интересно.
   
 7. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Значи сепак е интересно
   
 8. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  Навистина би било штета ако вие двајца некогаш не се сретнете во автобус. :rofl:
   
  На irenna и k.i.m им се допаѓа ова.
 9. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Инаку ајде прашање до девојките, што би направиле ако се најдат во таква ситуација, да кажеме не толку нападна стварно е гужва во автобус и осеќаш дека некој е залепен за твојот гз и нормално му се дигнал ама сепак не си сигурна дали е намерно тоа или пак едноставно не ти смета...
   
 10. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Јас сум срамежлива по природа и не би направила такво нешто на јавно место.
   
 11. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Не треба ти ништо да направиш, едноставно се случува, е сега како ќе изреагираш тоа е твое.
   
 12. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Па се знае како ке изреагирам со колено во јајца.
   
 13. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Обично со гз си свртена кога некој ти се лепи, ама работата е дали си сигурна дека е тоа намерно
   
 14. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Па се приметува кога е манијачење, па кога е поради гужва. А тоа што сум свртена со гр не бери гајле ке му се свртам јас и од напред.
   
 15. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Е, ок ај вака како шо кажав, гужва е стварно нема место се туркаат, а сепак осеќаш на гз дека ти се лепи со дигнатиот к..
   
 16. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  61
  Леле јас у ваква ситуација не би ти се мислела многу би те исшамарала едно убаво има да те засрамам пред народот у автобус нема да знаеш од кај те фатила промаја хах извинете но таква сум јас :lol:
   
 17. Tomi84

  Tomi84 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  А ако неможеш да приметиш дали е намерно би се тргнала настрана или би си кажала леле стварно е гужва
   
 18. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  61
  Намерно не намерно јас сум дирекна не ја заобиколувам многу ;)
   
 19. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  14
  Нема зошто да се извинуваш, така би реагирала секоја нормална девојка што држи до себе.
   
 20. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  61
  Држам до себе и тоа како, тој може да прави дома што сака ама на јавни места да ми изиграва тоа кај мене туку така не проаѓа,ке си ја заработи многу квалитетно :!:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.