1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте дневна или ноќна девојка?

Дискусија во 'Слободно време' започната од cunga-lunga, 7 ноември 2010.

  1. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Дневна,иако ноќна звучи пофенси 8)
    Каква ноќна,1 саат најкасно паѓам за спиење,не можам да извршам никаква обврска покасно од тоа. Незамисливо ми е,ниту пак некогаш ми се случило. И се чудам кога ќе ми каже некој дека навечер учи,се капе,гледа филмови,седи на пц.. Јас не,освен спиење друго не можам.
     
  2. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    И јас сум дневна девојка. :wasntme:
    Го обожавам денот, сакам сите активности да ги завршам додека дојде време за спиење. А тоа е најкасно 1 сатот, во случај ако сум спиела дента или пак имам да завршам некоја работа за училиште.
    Како и MandyLane, и јас неможам да се замислам касно навечер да учам или да се капам.
    Искрено, вечерта мене ми е за одмарање, а не секогаш за спиење бидејќи во последно време се случува да неможам да заспијам и до 4 сатот. Дента не ми се спие воопшто, но следната вечер легнувам преморена и често се случува да не го чујам алармот за училиште, па каснам. :fubar:
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  3. 1234girl

    1234girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    35
    Дефинитивно ноќна птица.Едноставно ја обожавам ноќта и можам и да учам,да сурфам,неке филмче,кафенце ноќно :!:
    Но и дење сакам да седнам на кафе,да прошетам малку шопинг :rock:
     
  4. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652

    Значи сиво. Дел од активностите ги правам дење, другиот дел ноќе. Еве учам ноќе (поголема концентација), повеќе јадам ноќе (уставри јадам по цел ден |( ) ), дење читам, седам на пц, музика итн..
     
  5. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Ноќна дефинитивно. таков ми е биорититамот се повампирив. :P
    Не паметам кога сум си легнала пред 1, се покасно и покасно, неможам да заспијам порано. И така навечер си учам, пичувам семинарски, се лакирам нокти хахаха...ме свакате де :D
    Секогаш после факс, кога ке си дојдам дома, јадам и одам на спиење и кога ке станам после 3, 4 саати спиење си продолжувам со обврските што ме чекаат за наредниот ден, или недела. А пак кога немам обврски пак си седам навечер до касно, само што или сум на пц или си гледам филмчиња, не е проблем секогаш си наогам занимација. :D
     
    На Marchesa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marchesa

    Marchesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    965
    Охх колку сакам да сум дневна девојка сегаа... Ама не е можно.. Се ближат испити па поубаво ми е да учам ноќе и вака за време на паузи да си читнам нешто на нет... А учењето ноќе значи преспивање на цел ден, дури ми се случувало во темница да легнам, во темница да станам следниот ден. Ужас!
    А баш го сакам денот! Од февруари здравје боже, ќе си го вратам биоритамот во нормала :D
     
  7. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Ноќна, иако вложувам труд да го сменам тоа...
    И така пробувајќи испаѓа да не спијам, за да ги фатам и денот и ноќта...
     
  8. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Aпла ја =) ко да сум ти диктирала што да напишеш :D :D Истото се однесува и на мене, ма да мајка ми у последниве 3 4 дена ми мрси сметки- ме буди во 9 за да се навикнам да легнувам рано и да бидам ДНЕВНА ДЕВОЈЌА, ама некако тешко ми иде :lol: :lol:
     
  9. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Ноќна вампирка сум!
    Се трудам и се трудам да легнам во 3 бар како нормалните, ама слабо, слабо, последниве неколку дена 7 ме наоѓа, срам да ми е, лоша лоша девојка, која мора да си ја смени оваа грда навика, дефинитивно.
     
  10. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Dear insomnia,

    Let's break up!

    Sincerely, Sparky :)
     
  11. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Се гледа по времето кога ги пишувам постовите. :lol:
    Дефинитивно дневна девојка сум. :)
    Така сум навикната одамна.
     
  12. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас сум дневна девојка поубаво ми е дење на нет а вечерта да си излезам да си се прошетам
     
  13. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    и дневна и нокна
     
  14. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667

    Хохо во 3 како нормалните? срце нормалните си легнуват кај 12, 1.Ние сме полоши и од ненормалните.ама гледам вечерва добра си.кај 3 заспа изгледа :D
     
    На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно дење, зошто воопшто не сакам ноќното спиење да го менувам со денскот - потоа цел ден сум како мува без глава :drunk:
     
  16. Egypt

    Egypt Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    18
    Од понеделник до петок сум дневна, сабота и недела ноќна! Особено за време на распусти ко вампир некој цел ден го преспивам, а ноќе лумпувам! :D
    Ќе се вратам во нормала, ееее надежта последна умира..
     
  17. pisatelka

    pisatelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    22
    ноќна за жал, не сакам ниту јас али ете :) пореметен биоритам најверојатно
     
  18. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Работам сменска работа, така да за мене некогаш ноќта е подобра од утрото, и обратно. Кога сум втора смена, користам преку ден да си завршам одредени обврски, да се напијам кафе како човек, да си зготвам ручек... И после на посла! :)

    А после работа, ми се случувало да отидам на забава, журка, концерт, сеедно, да се испукам, и да си легнам во 3, 4 по полноќ, но со целосно искористен ден. Спиење до 11, на работа од 16, после 00 - живот.
    Сега не сакам да трошам енергија толку и се посветувам само на прилики, кога навистина сакам да бидам некаде, доколку можам. А и зима е, не ми се мрзне низ градов само за да бидам некаде видена или да трошам пари.
     
  19. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    И не можам баш да се одлучам али повеќе ми иде на кај ноќна.
    Повеќе ги сакам ноќните излегувања а и останувам до доцна вечер. Поубаво ми е кога ќе го преспијам утрото.
     
  20. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    дневна девојка дефинитивно. :)