1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте за смена на Ѕ. Шундовски?

Дискусија во 'Спорт' започната од noli, 11 април 2012.

 1. noli

  noli Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Еве една нова тема. Самиот наслов кажува се.

  Денес ја гледав прескоференцијата на Ракометната репрезентација на Македонија и нема да има промена на Шундовски.
  Мене ме интересира дали вие сте за негова промена?

  Јас мислам дека човекот требаше самиот да си даде оставка по дебаклот во Гетеборг. Нема никаква тактика, нема никаков авторитет над играчите, не знае еден фластер да стави, не знае тајмаут навреме да бара, а кога бара играчите зборуваат, а тој уста не отвара.
  Ни треба авторитетен тренер кој ќе знае да постави ред и дисциплина во репрезентацијата.

  Еве тука една страница. Ако сакате ставајте лајкови за да ја прошириме низ цела Македонија.
  http://www.facebook.com/SiteKoiSeZaSmen ... entacijata
   
 2. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  И јас ја гледава прес-конференцијата. На прашањето од новинарите Дали чувствува обврска да се повлече од тренерската функција по поразите во Гетеборг, тој кратко и јасно одговори НЕ.
  За жал Шундовски останува како тренер на ракометната репрезентација.

  Инаку да и јас сум за негова смена.
  Си нема блага веза од ракомет.
  Целиот е изгубен и во времето и во просторот.
   
  На BlackSwan5, rossonerka и noli им се допаѓа ова.
 3. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Може да зборуваме до бесконечност.Тој нема да си замине во најскоро време.
  Изгледа убаво им е со него па не го отпуштаат |(
  Потребен ке ни биде јак дебакл од некоја аутсајдер репрезентација па тогаш да има смена.
  А може дури и тогаш нема да се случи тоа.
  Ни ги уништи сите шанси за олимпијада,никаков Кире,туку само главучот Шундо.
  Имавме успех на првенствата колку толку ама ова ги премина сите граници.
  Незнам до кај ке тераат со тоа темпо.
  Дали ке помогне протест од фановите на Македонската фаланга?Не знам ама ке биде убаво да се организира.Би ги подржала.
  И да,време е да се стори нешто.Јер доста смо се заебавали :@
   
  На noli му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Ни се допаѓало нас тоа или не, тој нема да си замине.
  И многу е јасно и кој го држи тука....за украс.
  Просто не можам да сватам, како некој може да си поигрува со нечива сила и успех на држава :fubar:
   
 5. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Кратко и јасно, ДА! Доста беше Кире да диригира кој ќе биде дел од репрезентацијата, кој ќе ја води, каква акција ќе организираат. Им треба прав стратег.
   
  На Squirrel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Само тренерот на Металург е за репрезентација... со него има сите титули да ги земимеее
  ШО ПОБРЗО ДА ГО МЕНАТ ШУНДОВСКИ!!! ТОЈ НЕ Е ТРЕНЕР ТОЈ САМО БАРА ТАЈМ АУТ КОГА НЕ ТРЕБА!
  и кога ќе земе тајм аут кире дели совети :fubar:
   
 7. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  398
  После Гетеборг читав дека Македонската ракометна федерација, го повикале Кире да разговараа за можна смена на Шундовски и да дојде Червар... но нашиот мил, драг и сакан Кире не го сака Червар и на неколку наврати има нагласено да се бира меѓу него и Червар... Така да Шундовски нема да си оди, му одговара на Кире да го бута брат му и он да биде бог на репрезентација како каже така....

  Јас многу го сакам и почитувам Кире како играч, меѓутоа нека олабави малку, неможе да сака да биде и тренер и поставувач на правила. На терен го сакам многу, надвор од него не баш... :))

  Шундовски уште долго и долго ќе скапува БЕЗНАЧАЈНО на клупа како наш тренер за жал :(
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  карикирам-од 20 шута 5 гола....епа така е кога уште не ја фрлил топката кон голот,а веќе мисли што да им каже на следниот тајм аут,каква акција,...итд.
  Епа да ми простиш Кире,или ќе бидеш филозоф(тренер), или спортист.Затоа мн. мн. не треба да се филозофира,туку да се тренира/игра/победува
   
 9. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Темава треба да се стави како под-тема на „Реторички прашања“. :lol:
   
 10. LittleMonster8

  LittleMonster8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  7
  Па мислам дека треба да го сменат бидејќи не врши никаква работа како тренер. Секогаш на натпреварите Кире им кажува на ракометарите што да прават... :!:
   
 11. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Не сме ние тие кои треба да кажуваме..Ама Да ,јас сум за ДА...Неможе бре Лазаров и да игра за репрезетанцијата и да игра улога на тренер(заменик на Шундовски)...
   
 12. alisa222

  alisa222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  46
  http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=14390
  Си даде оставка чоекот, па ајде можеби ке не биде :D Но дали само тој е виновникот кој е одговорен за непонатамошниот пласман на Светското Првенство во Шпанија? :^)
   
 13. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Си отиде од тој! Молете господ да не стават пак некој таков!! :) Не верувам!
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Фала богу го тргнаа.. :whew:
  За ништо не служеше :x
   
 15. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Колку сакам Червар да биде селектор на македонската ракометна репрезентација ама доколку ова е точно........многу тешко. :x :(
  http://kurir.mk/sport/rakomet/101518-Ce ... m-selektor