1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте имале секс, а при тоа да не сте средени?

Дискусија во 'Секс' започната од Tanjamm, 20 мај 2018.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    А мажите, шу праиме со нив? Или само жените мора секогаш да бидат писта за да им бидат убави на мажулињата. :^)
    Она се бричи, он си плете плетенки на крај работава.

    Не само за депилација, па нека е и бричење во прашање, треба да пројде време за влакната доволно да пораснат за да може да се избричат. Во спротивно, голема е веројатноста да се испосече кожата.

    Депилирање само заради секс е ептен апсурдно, барем за мене зашто влакна отстранувам од практични причини и верувам дека девојки и жени го прават истото заради себе, не за да некому му бидат убави. Темпирање депилација пред секој однос е неизводливо, особено кога живееш заедно со дечко или сопруг. А и големо гајле ако "боцка" некогаш, повеќето мажи реално воопшто не ни приметуваат дали влакната се 1мм или 5мм.


    Исто така, депилирање и одржување хигиена се сосема различни работи, не знам зошто постојат вакви стереотипи воопшто.
     
    На sj *O*, bittersweet, blackwave и 30 други им се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Аууу, само јас значи сум имала несреден секс..море деца, неброени пати сум имала, додека сум сукала пита па ќе ме начекал мојов набрзина, па после свадба во кола, онака испотени и подмочани(цуцнати малку)...абе било која прилика да се искористи:rofl:ако сум чекала он да се измие и јас да се подмијам, оде воз у кукуруз:rofl::rofl:
     
    На sj *O*, Thallia, blackwave и 21 други им се допаѓа ова.
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Ко што не сум имала секс 3 месеци, и нема да имм уште толку, по нејзин логика би требало цело лето да го поминам со грмушка :worried:
    Уф бе :worried:
     
    На blackwave, Ivan4e04, ivi1987 и 15 други им се допаѓа ова.
  4. Tetrapak

    Tetrapak Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2017
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.384
    Пол:
    Машки
    Некогаш и грмушката знае да биде интересна :rofl:
     
    На anonymous16, ❤️Sneze❤️, makedonkamak и 3 други им се допаѓа ова.
  5. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Може темава е ок за коментирање, ама воведот е малку зезнат и затоа заминува во погрешна насока. Ако некоја се средувала кога била млада тогаш истото ќе го прави кога ќе биде мајка или баба...Ако се прави на три и пол како помлада, цел живот ќе се прави. Нема врска колку обврски има, едно набрзинско туширање не одзема повеќе од 7 минути.
    Бракот не значи да се запоставиш.

    Човек од мал се учи да одржува основна хигиена, па не гледам зошто некој не би можел да одвои 10тина минути за себе кога е во брак.
    До пред неколку години имав жива прабаба. Жената дур беше жива секогаш дома имаше сапунче, чешел и обичен шампон за коса. Значи не е работата дали имаш време или дали си млад, туку дали сакаш да си среден.

    Лично јас се средувам заради себе, а не заради партнерот. Кога сум средена се чувствувам многу подобро во своја кожа, а и нели хигиената е половина здравје. Така да, сигурно немав до сега да чекам да влезам во врска па да почнам со депилирање...Истите работи ги правам цело време, а верувам дека ќе продолжам и кога ќе бидам во брак.
    Е сега, едно влакно плус минус на нога или на рака Боже мој, секому се случува не сме роботи.
     
    На zalosna, Thallia, blackwave и 16 други им се допаѓа ова.
  6. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Врти сучи, пак за влакна се фаќаат...:rofl:Кога ќе ми текне пред многу години кога им се смеевме на муслиманките со тасма путки, па на задниците што ги миеа после употреба...хаххахахахха...а пак женине од селана на нива додека копаат..:rofl:
    Темава е дали ви се случило таков немиен секс а не колку сте сите чистопатни:?:
    Кога е страст и љубов во прашање и орален немиен секс ќе пројде без средување:rofl:
     
    На blackwave, La diabla, N.2106 и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Tetrapak

    Tetrapak Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2017
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.384
    Пол:
    Машки
    Тоа со миење задник..нема баш врска муслиман не муслиман.Јас не сум муслиман и секогаш го мијам кога за тоа има услови а кога нема со влажни марамици...(и не сум педер:rofl:да не ме сфатиш погрешно)
    За мене хигиената секогаш е на прво место.
     
    На sj *O*, zalosna, blackwave и 7 други им се допаѓа ова.
  8. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Испаѓа по муабетов дека Тања кога ќе се мажи нема ни да се капи, ни да се депилира :) не шпекулирам, носам заклучок од нејзините зборови :D :D :D
     
    На sj *O*, blackwave, ivi1987 и 9 други им се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Се случува и не му пречи. :rofl: А средување интима.. па нема сигурно секој ден. (facepalm)
     
    На cresa-jagoda, crazylady, makedonkamak и 2 други им се допаѓа ова.
  10. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Исто... Мене повеќе ми пречи отколку него. Јас го убедувам да одам да се одмијам, оти не сум тој ден истуширана, пример, тој ме убедува дека нема потреба. Ама јас поопуштена сум ако се осеќам чисто, па обично тркнувам до купатило.
     
    На blackwave, Kitten, star83 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.198
    Допаѓања:
    93.434
    Тања лошо се изразила, ама дека го има ова, го има. И жени, и мажи.
    Однадвор да ти е мизерија да ги гледаш, за другото ич да не зборувам. Што вика мајка ми, урдисани:rofl:.
    Модерно време е, ама и те како има луѓе кои сеуште имаат проблем со личната хигиена. Без разлика имале секс или немале.
     
    На sj *O*, zalosna, blackwave и 7 други им се допаѓа ова.
  12. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Ако не сте средени, нема се.с хахах ај, што нема да прочитам.
    Како влакната влијаат на вашиот сексуален живот би требало да се вика темава:lol:
    Кога ќр дојде до тој момент нема сигурно да ве проверат прво дали сте депилирани и средени.
    Ам некој си сака и фризури , да нема забуна и одм да значиТ оти се крајно запуштени:rofl:
    Тој што ве сака , ве сака секаква и средена и несредна, тоа не влијае никако и во ништо.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Нормално дека внимавам на личната хигиена,прво за себе лично.
    Е сега,не сум живеела досега со дечко,затоа не ми се случило да ме начека "несредена",плус,имам пишувано дека сум малку одповеќе фригидна,секс на долги стази избегнувам некое време наназад,и затоа можда сум и без дечко,бидејќи на никој не му се допаѓа мојата безволност за постојан секс иако сме биле во врска :D

    А,од друга страна мислам дека многу повеќе се замарам кога одам на гинеколог,човече ќе си раскинам кожа од толку бричење,не сакам да имам ни едно влакненце :D
     
    На cresa-jagoda, crazylady, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Ако е брзински секс нема ни време за средување. А ако е планиран, тогаш си посветувам време.
     
    На jacqueline.s, cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Обожавам кога имам влакна ко јети.
     
  16. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Гарант кога дува ветер излегуваш гола на тераса и фризурата (долната) ти лепрша на ветру. Познато чувство, како на Титаник да си, ама со друга фЛизура. Ако е Леонардо зад тебе со иста флизура може да се споите во вечна плетенка, се додека маказите не ве разделат. :D
    А сега уејк ап.
    Титаник потона.
    @baba Rada Ратче, лудача си со коментариве, царица за див и валкан секс. Сексот кога месиш пита ми текна на "меси сине меси, нече да ти шкоди", на кој му текна му текна.
    На темава, шта би нагласио...како оценујете хигиену у граду... Па добро је у граду, има женске...
    За вагина, гз и пазуви не може да се нема време, ако си у брзање, треба да искочиш, замиј се, ќе мирисаш незгодно :D. Влакната не се опасни, не убиваат, ама од смрдеа се паѓа у несвест :D
    Е сега ако те приклешти одзади додека месиш зелник, тоа е ванредно стање и тука виша сила не помага, што е тука е (mooning)
    А стварно има женски кои не внимаваат на хигиена, немиени заби, мрсни косишта, непрана облека. До човекот е, и мажи и жени.
    Јадните гинеколози. :D Еднаш кога приметив една како труеше на гак, го прежалив гинекологот што треба да ја прегледа, ја не би таква професија.
     
    На bittersweet, Thallia, blackwave и 20 други им се допаѓа ова.
  17. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.846
    Допаѓања:
    133.030
    Пол:
    Женски
    Преку чаршаФ со дупче само, нит ќе виде нит ќе осете влакно.

    Не се секирај, никој нема да те оставе заради некое влакно.

    П.С. Јас па мислев хигиена првично за себе се одржава после за партнер, швалер и остали.
     
    На bittersweet, blackwave, Kitten и 10 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Прво: Ултра-риспект за смислата за хумор :rofl::rofl::rofl:

    Второ: ако ми е со коса до рамена, не значи дека ми е немиена бре!!!!

    Чупање влакна не е хигиена! Глупа мода е. Хигиена е вода и сапун свински! :P
     
    На blackwave, Kitten, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Да ви каже дада Дасти нешто:!:

    Да бидеш 3 месеци небањата а богами и не баш депилирана... и дечкото да те "трпи" а притоа и да ти помага во вршење на најосновните работи во кревет (не зборам само за секс:!: јадење, кревање глава, пресоблекување, депилација:envy: и уште побанални работи), е она што треба да го најдете:!:... а уште па ако треба и пелени да ви менува, уште послатко:rofl:
    Ако и после се, ве сака... тој да си го чувате:D

    Е сега мнозинството нема да разберат што сакам да кажам, а другите ќе се чудат како и зошто небањата и дали тоа смрди на километар, ама небитно:rofl:

    А вие сироти за 30 влакна зборите:rofl:
    Абе сеееедиите таму..
    Животот не знаете што ви носи.
    Ако не можете да излезете пред мажот голи и со влакна, не е за вас:sun:
    А за општа хигиена не правам муабет.. зарем треба да правам муабет во 21 век:?:

    Ама и да правам, еве мојата коса беше 9 недели нечешлана, уште повеќе е немиена..а тој сеуште ја милува со истата страст..
    Ако додадам на тоа дека 9 недели немав допрено под со нозе т.е дека ги поминав во кревет, удрете математика пред колку недели требало да пропаднам во земја од срам :bandit:
    Влакна..мхм... пази да не им се засекирам
     
    На bittersweet, blackwave, ❤️Sneze❤️ и 27 други им се допаѓа ова.
  20. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Не барам некои астрономски критериуми за хигиена, али нечист долен веш и неперен газ ми е огромен turn off.
     
    На blackwave, Abeja, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.