1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте користеле Clean & Clear производи?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 7 март 2010.

  1. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Ја сум презадоволна од овие производи, само што околу гелот за лице да менувам барем со онаа со гарниер, страв ми е да не ми се навикне лицето. А да се квалитетни квалитетни се.
     
  2. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Дали некој го има користено од Clean&Clear moisturizer безмастен крем кој помага и за намалување на флеки на лицето ?
    Сакам да го користам како подлога пред ставање пудра , па ако има искуство некој нека пише :)
     
  3. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    Го користам дневниот пилинг, месец дена више и сум задоволна. Мене не ми го суши лицето, можда зависи од типот на кожата. А и лупам лосион и крема после тоа па не сум приметила. Ама еднаш двапати го имам оставено онака без ништо, и не го суши, бар не многу во споредба со други пилинзи и гелови што ги имам користено :)
     
  4. She

    She Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    54
    Ако мислиш на овој:
    [​IMG]

    Јас го користам и тоа превентивата против флеки нема никаков ефект, е сега бидејќи го користам Здраве кремот (кој не е баш погоден за преку ден), си ја користам кремава пред да ставам пудра. Ми го прави лицето многу меко и баш е хидратантна, брзо се суши и не е воопшто мрсна.
    Не ја памтам цената на кремава, меѓутоа ако е поскапа, а немаш некој проблем со лицето - поубаво ти е да си купиш некоја поефтина која сигурно ќе го има истиот ефект.
     
  5. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132

    Да,ова кремче е мислам дека беше 180 денари во Тинекс . Имам осетлива кожа па затоа ми треба нешто поквалитетно , не е битна цената. Го споредував со Неутрогена кремот ,забележав дека исти функции имаат само дупла цена :?:
     
  6. love.summer

    love.summer Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    24
    Можете ли да ми препорачате некој гел/крем/ тоник на оваа фирма што помага за црнките :)
     
  7. ivani

    ivani Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    7

    Цела линија е добра само со обичен пилинк и редовно миење веднаш ќе имаш резултат
     
  8. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од производите Clean&Clear
     
  9. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Дали некој го има користено овај пилинг, добар е ?
     

    Прикачени фајлови:

  10. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Јас го користев лосионот зелениот и убав е! Задоволна сум и повремено го менувам со друг да не се презасити кожата. :)
     
  11. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Ја сум презадоволна од овие производи.
     
  12. Felicia

    Felicia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    56
    Јас купив пред 1 месец 2 во 1 крем за миење лице и се користи како маска против црнки. И врска нема, дури ми се чини лицево повеќе ми се исфрла откако го користам.
     
  13. MariaWaldorf

    MariaWaldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
  14. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    се зависи од типот на кожата мене ми одговараа и долго време ги употребував поготово маската многу ми се погоди
     
  15. DeMelo

    DeMelo Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.405
    Кремите катастрофа им се не сум слушнала некој да е задоволен, тоникот за чистење а митесерии не е лош.
     
  16. marija.bitola

    marija.bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    0
    Предобар :inlove: При крај ми е а веќе ни трага ни глас од црнките. Плус воопшто не ја суши кожата како повеќето пилинзи. Се на се одличен производ :)
     
  17. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Ми се прочита дека е лосион ова денес, па го купив ама можам да речам дека воопшто не згрешив бидејќи кремата е преуба. Можи нема некој мирис ама е многу хидратантна и лицето многу мазно го прави :wasntme: Ќе си го купам и пилигот Daily scrub мислам се викаше, гледам сите го фалите.
    Кожата малку ќе ја одморам од Nivea Clean Deeper. Искрено само ми го мазнеше лицето пилингот, а воопшто не ми го чистеше од мозолчињата
     

    Прикачени фајлови:

  18. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    [​IMG]

    алкохол! врска си нема, прекинав да го користам дома ми стои, ако ти е осетливо лицето има да пече и пече. А страшно смрди на алкохол.
    Претходно имав исто еден лосион, поблаг мислам дека беше, ама и тој не беше нешто посебно. Само тоа имам користено до сега од овие и не сум задоволна
     
  19. Bel-Golub

    Bel-Golub Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    48
    девојки можете да ми препорачате некој крем или пилинг за комбинирана кожа до сува ви благодарам однапред.
     
  20. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Користев многу долго време надевајќи се на резултат. Но не постигнав никаков ... Така да не сум задоволна ама кај секој различно е тоа :)