Дали сте користеле Clean & Clear производи?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 7 март 2010.

 1. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.168
  Ја сум презадоволна од овие производи, само што околу гелот за лице да менувам барем со онаа со гарниер, страв ми е да не ми се навикне лицето. А да се квалитетни квалитетни се.
   
 2. Chivas

  Chivas Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  131
  Дали некој го има користено од Clean&Clear moisturizer безмастен крем кој помага и за намалување на флеки на лицето ?
  Сакам да го користам како подлога пред ставање пудра , па ако има искуство некој нека пише :)
   
 3. O.l.i.v.a

  O.l.i.v.a Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  121
  Го користам дневниот пилинг, месец дена више и сум задоволна. Мене не ми го суши лицето, можда зависи од типот на кожата. А и лупам лосион и крема после тоа па не сум приметила. Ама еднаш двапати го имам оставено онака без ништо, и не го суши, бар не многу во споредба со други пилинзи и гелови што ги имам користено :)
   
 4. She

  She Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  53
  Ако мислиш на овој:
  [​IMG]

  Јас го користам и тоа превентивата против флеки нема никаков ефект, е сега бидејќи го користам Здраве кремот (кој не е баш погоден за преку ден), си ја користам кремава пред да ставам пудра. Ми го прави лицето многу меко и баш е хидратантна, брзо се суши и не е воопшто мрсна.
  Не ја памтам цената на кремава, меѓутоа ако е поскапа, а немаш некој проблем со лицето - поубаво ти е да си купиш некоја поефтина која сигурно ќе го има истиот ефект.
   
 5. Chivas

  Chivas Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  131

  Да,ова кремче е мислам дека беше 180 денари во Тинекс . Имам осетлива кожа па затоа ми треба нешто поквалитетно , не е битна цената. Го споредував со Неутрогена кремот ,забележав дека исти функции имаат само дупла цена :?:
   
 6. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Можете ли да ми препорачате некој гел/крем/ тоник на оваа фирма што помага за црнките :)
   
 7. ivani

  ivani Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  6

  Цела линија е добра само со обичен пилинк и редовно миење веднаш ќе имаш резултат
   
 8. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Презадоволна сум од производите Clean&Clear
   
 9. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Дали некој го има користено овај пилинг, добар е ?
   

  Прикачени фајлови:

 10. ANGEL1

  ANGEL1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Јас го користев лосионот зелениот и убав е! Задоволна сум и повремено го менувам со друг да не се презасити кожата. :)
   
 11. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Ја сум презадоволна од овие производи.
   
 12. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  Јас купив пред 1 месец 2 во 1 крем за миење лице и се користи како маска против црнки. И врска нема, дури ми се чини лицево повеќе ми се исфрла откако го користам.
   
 13. MariaWaldorf

  MariaWaldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
 14. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  се зависи од типот на кожата мене ми одговараа и долго време ги употребував поготово маската многу ми се погоди
   
 15. DeMelo

  DeMelo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.399
  Кремите катастрофа им се не сум слушнала некој да е задоволен, тоникот за чистење а митесерии не е лош.
   
 16. marija.bitola

  marija.bitola Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  0
  Предобар :inlove: При крај ми е а веќе ни трага ни глас од црнките. Плус воопшто не ја суши кожата како повеќето пилинзи. Се на се одличен производ :)
   
 17. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Ми се прочита дека е лосион ова денес, па го купив ама можам да речам дека воопшто не згрешив бидејќи кремата е преуба. Можи нема некој мирис ама е многу хидратантна и лицето многу мазно го прави :wasntme: Ќе си го купам и пилигот Daily scrub мислам се викаше, гледам сите го фалите.
  Кожата малку ќе ја одморам од Nivea Clean Deeper. Искрено само ми го мазнеше лицето пилингот, а воопшто не ми го чистеше од мозолчињата
   

  Прикачени фајлови:

 18. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  42.728
  [​IMG]

  алкохол! врска си нема, прекинав да го користам дома ми стои, ако ти е осетливо лицето има да пече и пече. А страшно смрди на алкохол.
  Претходно имав исто еден лосион, поблаг мислам дека беше, ама и тој не беше нешто посебно. Само тоа имам користено до сега од овие и не сум задоволна
   
 19. Bel-Golub

  Bel-Golub Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  48
  девојки можете да ми препорачате некој крем или пилинг за комбинирана кожа до сува ви благодарам однапред.
   
 20. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  Користев многу долго време надевајќи се на резултат. Но не постигнав никаков ... Така да не сум задоволна ама кај секој различно е тоа :)