Дали сте користеле Clean & Clear производи?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 7 март 2010.

 1. Beaty

  Beaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  293
  Сум го корристела овој лосион и ич не сум задоволна.
  [​IMG]
  Пишува резултати уште од првиот ден,јас го користев 3 недели и немаше никакви резултати.Освен тоа многу ми го сушеше лицето а јас имам мрсна кожа. :@
   
 2. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Многу сум задоволна од дневниот пилинг. Има свеж мирис, го освежува лицето и е далеку подобар од Nivea Clean Deeper, кој беше трчни, трчни микрогранула |( Ја користам и кремата со двојна фукнција и сега за сега задоволна сум :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 46657.jpg
   46657.jpg
   Големина на фајлот:
   26 KB
   Прегледи:
   380
 3. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  396
  Моментално го користам гелот/маската за митесери и задоволна сум. Порано го користев лосионот за чистење на лице (оној црвениот) и многу ми е криво што веќе не го носат во МК. Овде може да се најде само плавиот, кој е за чувствителна кожа.
   
 4. Leather

  Leather Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  Да, моментално користам делови за лице, еден за длабинско чистење за пред спиење, од ментол е и кога ќе го измиеш лицето како во ладилник да си го ставил, многу освежува и полесно се спие. Другиот е понежен и има оние микрогранули и него го користам од сабајле како нежен пилинг, инаку планирам да престанам да го користам овој за длабинско чистење затоа што ја научив кожата да е чиста нон-стоп сега бргу се масти. :worried:
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.381
  Пол:
  Женски
  А да ми препорачате некој добар пилинг од колекцијава? По можност да биде богат со микрогранули и ефективен, мајкe ми. :D
  Да се снабдам додека сум при пари, оти црно ми се пишува со тоа милионските мали црнки кои ми се прават на жешково. Се сомневам да не е од кремата на Јанг Дерм, онаа за длабински третман на акни бидејќи ми го суши лицето, ама кога ќе подразмислам, отсекогаш ми била склона кожата кон овие напасти. |(
  Затоа ми треба пилинг, да видат бел ден моите шупави порички. :D
  И нема да биде лошо да пишете и како стојат со цените, ги здогледав низ Тинекс производиве чинам, ама ете не ми текна да ѕирнам цена. :|
   
 6. Leather

  Leather Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7

  Од колекцијата ти го препорачувам Daily Pore Cleanser, не би ти советувала некој по јак пилинг затоа што кожата се навикнува па потоа уште толку митесери се појавуваат. Инаку за црнките ти препорачувам да пробаш да комбинираш со лентите за митесери од Nivea, мене ми се погодија :)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nennsy.densy

  nennsy.densy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  305
  Го има ли некој користено овој производ за плакнење на лицето со пилинг наутро? И дали го има кај нас? :)
  [​IMG]
   
 8. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Иако долго време ги користев немаше никакви резултати, дури кожата ми беше и поисфрлена.
   
 9. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  ^^
  nennsy.densy- Го барав истото, би сакала да го пробам. Ама го нема кај нас, барем во Битола го нема, сегде прашав и не го најдов

  Од овие производи сум многу задоволна, баш ми се погодени за мојата кожа :)
   
 10. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  за миење и маска 2 во 1, одлично е, 230 денари, презадоволна :)
  (Пакувањето е поинакво малку, од едната страна е заоблено)
   

  Прикачени фајлови:

 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Истиот другарка ми ми го донесе од Америка пред некој ден. Презадоволна сум. Уште со првото миење лицето ти е помазно, осеќаш свежина. Не знам дали го има овде.
   
 12. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Дааа, користам за пилинг и за црнки.
   
 13. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно обожавам се од Clean & Clear имам цела колекција но сите ми се од Америка :) 2-3 morning wake up нешо (за наутро) blackhead and acne (пилингот за црнки и акни најдобар) и обичен бел не ми текнува за што беше пак за нечистотија нешто..
   
 14. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  105
  Презадоволна сум од нивната колекција. Го користам лосионот и кремата со двојна функција,и можам да кажам дека се предобри за нивната цена. Ниеден лосион и крема не ми помогнале за лицето како оваа колекција. Се намалуваат мозолчињата,и лицето е меко и чисто.
   
 15. BlackAntoanette

  BlackAntoanette Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  5
  [​IMG]

  вероватно најдоброто нешто што му се случило на моево лице во скоро време. ако и другите производи им се вакви има цела колекција да купам.
   
 16. iloveugirl

  iloveugirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  216
  По доста препораки денес си купив 2 производи за црнки едното е како секојдневеn пилинг за црнки еве го:
  [​IMG]
  и лосион против црнки
  [​IMG]
  пред тоа ја разгледував нивната веб страна и ми фати око таа овошната колекција но во мојот град во Зегин немаше ништо од тоа и многу малку работи воопшто од оваа марка имаше.
  Е сега прашање ми е дали освен овие 2 производи треба да користам гел за миење на лицето ( и некоја препорака) и јас за отстранување на шминка си купив млеко за чистење на гарниер (зеленото) и сега незнам дали од таа колекција да си купам плус тоник и како што прашав дали треба и гел да купувам?
   
 17. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  2.091
  Пол:
  Женски
  Каде ги има производиве во МК??
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.381
  Пол:
  Женски
  Во секоја аптека, низ дрогериите и во секој подобро снабден маркет. Ги има и во Тинекс. :)
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 19. emerald.orchid

  emerald.orchid Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  23
  [​IMG]
  екстра гелче за миење или пак може да си го користите како маска.го користам дооолго време и no comment.се нај нај
   
 20. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  1.643
  Го користам тој гелот за миење лице, можам да кажам дека сум задоволна.. убаво го чисти лицето и го освежува. Од останатата козметика не сум користела ама ќе ја испробам се надевам ќе се покажи добро, досега супер! :)