1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте користеле Clean & Clear производи?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 7 март 2010.

  1. Beaty

    Beaty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    294
    Сум го корристела овој лосион и ич не сум задоволна.
    [​IMG]
    Пишува резултати уште од првиот ден,јас го користев 3 недели и немаше никакви резултати.Освен тоа многу ми го сушеше лицето а јас имам мрсна кожа. :@
     
  2. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Многу сум задоволна од дневниот пилинг. Има свеж мирис, го освежува лицето и е далеку подобар од Nivea Clean Deeper, кој беше трчни, трчни микрогранула |( Ја користам и кремата со двојна фукнција и сега за сега задоволна сум :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 46657.jpg
      46657.jpg
      Големина на фајлот:
      26 KB
      Прегледи:
      380
  3. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Моментално го користам гелот/маската за митесери и задоволна сум. Порано го користев лосионот за чистење на лице (оној црвениот) и многу ми е криво што веќе не го носат во МК. Овде може да се најде само плавиот, кој е за чувствителна кожа.
     
  4. Leather

    Leather Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    7
    Да, моментално користам делови за лице, еден за длабинско чистење за пред спиење, од ментол е и кога ќе го измиеш лицето како во ладилник да си го ставил, многу освежува и полесно се спие. Другиот е понежен и има оние микрогранули и него го користам од сабајле како нежен пилинг, инаку планирам да престанам да го користам овој за длабинско чистење затоа што ја научив кожата да е чиста нон-стоп сега бргу се масти. :worried:
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    А да ми препорачате некој добар пилинг од колекцијава? По можност да биде богат со микрогранули и ефективен, мајкe ми. :D
    Да се снабдам додека сум при пари, оти црно ми се пишува со тоа милионските мали црнки кои ми се прават на жешково. Се сомневам да не е од кремата на Јанг Дерм, онаа за длабински третман на акни бидејќи ми го суши лицето, ама кога ќе подразмислам, отсекогаш ми била склона кожата кон овие напасти. |(
    Затоа ми треба пилинг, да видат бел ден моите шупави порички. :D
    И нема да биде лошо да пишете и како стојат со цените, ги здогледав низ Тинекс производиве чинам, ама ете не ми текна да ѕирнам цена. :|
     
  6. Leather

    Leather Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    7

    Од колекцијата ти го препорачувам Daily Pore Cleanser, не би ти советувала некој по јак пилинг затоа што кожата се навикнува па потоа уште толку митесери се појавуваат. Инаку за црнките ти препорачувам да пробаш да комбинираш со лентите за митесери од Nivea, мене ми се погодија :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nennsy.densy

    nennsy.densy Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    305
    Го има ли некој користено овој производ за плакнење на лицето со пилинг наутро? И дали го има кај нас? :)
    [​IMG]
     
  8. Bellatrix

    Bellatrix Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    26
    Иако долго време ги користев немаше никакви резултати, дури кожата ми беше и поисфрлена.
     
  9. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    ^^
    nennsy.densy- Го барав истото, би сакала да го пробам. Ама го нема кај нас, барем во Битола го нема, сегде прашав и не го најдов

    Од овие производи сум многу задоволна, баш ми се погодени за мојата кожа :)
     
  10. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    за миење и маска 2 во 1, одлично е, 230 денари, презадоволна :)
    (Пакувањето е поинакво малку, од едната страна е заоблено)
     

    Прикачени фајлови:

  11. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Истиот другарка ми ми го донесе од Америка пред некој ден. Презадоволна сум. Уште со првото миење лицето ти е помазно, осеќаш свежина. Не знам дали го има овде.
     
  12. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Дааа, користам за пилинг и за црнки.
     
  13. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно обожавам се од Clean & Clear имам цела колекција но сите ми се од Америка :) 2-3 morning wake up нешо (за наутро) blackhead and acne (пилингот за црнки и акни најдобар) и обичен бел не ми текнува за што беше пак за нечистотија нешто..
     
  14. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Презадоволна сум од нивната колекција. Го користам лосионот и кремата со двојна функција,и можам да кажам дека се предобри за нивната цена. Ниеден лосион и крема не ми помогнале за лицето како оваа колекција. Се намалуваат мозолчињата,и лицето е меко и чисто.
     
  15. BlackAntoanette

    BlackAntoanette Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    5
    [​IMG]

    вероватно најдоброто нешто што му се случило на моево лице во скоро време. ако и другите производи им се вакви има цела колекција да купам.
     
  16. iloveugirl

    iloveugirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    217
    По доста препораки денес си купив 2 производи за црнки едното е како секојдневеn пилинг за црнки еве го:
    [​IMG]
    и лосион против црнки
    [​IMG]
    пред тоа ја разгледував нивната веб страна и ми фати око таа овошната колекција но во мојот град во Зегин немаше ништо од тоа и многу малку работи воопшто од оваа марка имаше.
    Е сега прашање ми е дали освен овие 2 производи треба да користам гел за миење на лицето ( и некоја препорака) и јас за отстранување на шминка си купив млеко за чистење на гарниер (зеленото) и сега незнам дали од таа колекција да си купам плус тоник и како што прашав дали треба и гел да купувам?
     
  17. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Каде ги има производиве во МК??
     
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Во секоја аптека, низ дрогериите и во секој подобро снабден маркет. Ги има и во Тинекс. :)
     
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  19. emerald.orchid

    emerald.orchid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    45
    [​IMG]
    екстра гелче за миење или пак може да си го користите како маска.го користам дооолго време и no comment.се нај нај
     
  20. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Го користам тој гелот за миење лице, можам да кажам дека сум задоволна.. убаво го чисти лицето и го освежува. Од останатата козметика не сум користела ама ќе ја испробам се надевам ќе се покажи добро, досега супер! :)