Дали сте користеле Clean & Clear производи?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 7 март 2010.

 1. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Само лосионот против црнки го пробав! Нема врска дека ќе го спречи појавувањето на црнки или пак дека ќе ги отстрани,ама добро го чисти лицето во секој случај!
   
 2. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  437
  Пол:
  Женски
  Го користам хидратантниот безмаслен крем и сум задоволна, и самостојно и како подлога. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3412.JPG
   IMG_3412.JPG
   Големина на фајлот:
   13,6 KB
   Прегледи:
   334
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.917
  Допаѓања:
  6.168
  Пол:
  Женски
  Денес го купив да го пробам се надевам дека не се залудно фрлени пари |(
   
 4. Evertsen

  Evertsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  35
  Во моите средношколски денови имав тоник за лице и беше многу интензивен. Ја сушеше кожата премногу, мирисаше на ракија просто, претерано интензивен, не го препорачувам. Тој виолетовиот беше.
   
 5. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Дали сте ги користиле овие и колку сте задоволни :) :?:
  [​IMG]
   
 6. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.972
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам користено многу одамна, но поубави производи за чисто лице без акни и црвенило НЕМА. Јас сум била презадоволна од нив.
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.381
  Пол:
  Женски
  Мислам дека оваа овошна колекција уште ја нема кај нас.
   
 8. Aryana

  Aryana Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  67
  Јас овие два производи ги имам користено, вршат работа, но некако преагресивни ми се.
   

  Прикачени фајлови:

 9. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Незнам дали ја има овде но јас сакав да ја нарачам преку интернет па затоа прашав ако има некоја што ја има користено нека каже колку е задоволна :)
   
 10. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Денес го купив тоникот против црнки. Гледам доста ја чисти кожата. Иако претходно темелно измиено лицето, сепак доста нечистотија изваде, па ќе видиме. Ако делува добро ќе споделам импресии, ама треба да му дадам време, барем 2-3 недели :) Конечно си викам ќе се отарасам од црнкиве :D
   
 11. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  5.740
  Пол:
  Женски

  Цена и кај го зема?
   
 12. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Од локалниот супермаркет, го зедов 220 ден. Ама го има и во аптеки, и во други супермаркети (Веро, Тинекс), а може да е и поевтин таму.
   
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  18.828
  Пол:
  Женски
  Каде има Clean & Clear низ Струмица?
  Во Тинекс и Зегин ги нема. :^)
   
  На Love86 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Alek.P

  Alek.P Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Ги барав деновиве во Зегин и уште една аптека, не знаат ни дека постојат тие таблети...да не знаеш каде можам да ги најдам на др. место? :)
   
 15. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Ги имам и двете и сум делумно задоволна

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.418
  Пол:
  Женски
  [​IMG] ваков користам , како минт е кога ќе го ставиш на лицето , единствената мана му е дека е како крема и неможеш да го измиеш , јас првиот пат кога го ставив одвај се измив , дебела крема е , потоа почнав со вода да го растворам за полесно
   
 17. BBelieber

  BBelieber Нов член

  Се зачлени на:
  20 август 2014
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Дали може да се најдат некаде во Македонија и каде? И како им се движи цената? Поздрав <3 ;)
   
 18. Nina23a

  Nina23a Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  19
  Да, ги имам користено нивните производи односно гелот за миење лице,пилингот за лице и тоа што е 3во1 пилинг,гел и маска за лице. Можам да кажам дека сум поприлично задоволна од нивниот ефект,после миење некако ми го освежуваат и "ладат" лицето. Не се многу скапи, имаат пристапна цена и со задоволство можам да ви ги препорачам :D .
   
 19. Love86

  Love86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  123
  Дали ги најде производите на Clean & Clear во Струмица.Јас сакав да го земам кремот
  Clean & Clear Dual Action Oil-Free Moisturiser 100ml :)
   
 20. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  18.828
  Пол:
  Женски
  @Love86, нешто само видов во Зегин во Глобал, ама ги немаше сите работи. Провери таму, може ќе ти се посреќи. :)