Дали сте користеле Clean & Clear производи?

Дискусија во 'Лице' започната од emce-kremce, 7 март 2010.

 1. Love86

  Love86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  123
  Да не случајно го имаш користено кремот што сакам да го купам? неможам да си погодам подлога (крем) за под пудра секојдневно за работа,инаку имам Т-зона месничка и може да се каже чице комбинирано повеќе накај мрсно агледам на кремот пишува oil free
   
 2. Love86

  Love86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  123
  Можеби муабетот е малце постар ама нема врска... Сакав да те прашам дали ги користиш кремот, бидејќи го најдов во новата аптека на Зегин кај кружниот тек. Во последно време имам црнки мн.кожата ми е мрсна па си велам фа го пробам како подлога за пудра Clean--Clear-Oil-Free-Dual-Action-Moisturiser-11482.jpg
   
 3. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги видел овие кај нас? :) Oil abosrbing sheets.jpg
   
 4. dottie

  dottie Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Јас пред недела дена го купив тоникот против црнки. Засега сум задоволна, се надевам допрва ќе ги видам резултатите.
   

  Прикачени фајлови: