1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте обожавател на серијата „1001 ноќ“?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од meredith, 11 јануари 2010.

  1. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Сакам да знам дали сте обожаватели на серијата 1001Ноќ.Јас сум голем фан и едноставно станав зависник од оваа серија.Едвај чекам да гледам нова епизода!!!!Далимате омилен лик од оваа серија и кој е тоа?Мене омилена ми е Бену.Таа е нежна девојка и љубовта за неа е се,како и за мене!!!На А1 слушнав дека Шехерезад и Онур ќе доаѓаат во Скопје.Ако знаете нешто повеќе за тоа пишете!!!!!Па пишете ги вашите мислења во врска со оваа серија.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Jas ne sum gledala ni edna epizoda bidejki sinhronizacijata me ubiva. Tolku ja mrazam serijata sto ne mozam ni reklamite da gi gledam, ripam ko poparena da smenam.
     
  3. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    И јас од прво не гледав и мене ме нервираше сихронизацијата,но еднаш случајно така подгледнав и од тогаш станав зависник.Се навикнав и на сихронизацијата.1001Ноќ е супер!!!!
     
  4. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Sinhronizacijava e najlosoto nesto sto i se ima deseno na makedonskava televizija....
     
  5. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Serijata moze stvarno e ok,ama ne mozam da ja gledam zaradi sinhronizacijata....Gumus mi e pointeresna.
     
  6. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    1001 noc e super serija mnogu e interesna i mene mi se dopaga benu i onur .Taka vikashe na tv deka ke dojdat sheherezad i onur vo skopje no podocna bidejki sheherezad bila bremena 7 mesec so onur koj i e vistinski mazh ne samo vo serijata , pa posle radjanje na bebeto ke doshle :)
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Да не биде после како кога дојдоа Касандра и тие таму компанија :?: :lol:
     
  8. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Jas ne ja gledam posto neam vreme za gledanje na serii i ne pratam ni edna sto s eemituva ..a mos e interesna sto znam :)
     
  9. svetlanastojanoska

    svetlanastojanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Seherzada ja imam izgledano uste pred dva meseci.Cela serija e 120 ina casa aktivno gedajne.Jas ja izgledav za edna nedela od koe 12-13h bev pred kom.i ja gledav.Se pocnuva taka interesno,pa tupenje i na kraj zavrsuva so interesna scena .Taka ne mozev da prestanam da ja gledam so i na kraj pocna da me nervira SEKERKA nasa sto morase Onur da ja moli da mu se vrati.a vo celata serija se slucuva toa i sekogas Onur ja moli .Vo serija se slucuva cudna rabota ,ako treba Sekerzada da razberi nesto od
    Onur taa razbira od Benu,a Benu od Kerem a Kerem od Onur ili obratno toa e tesko ludilo i taka 90 epizodi strasno. :o
    I moram da naglasam nasava sinhronizacija e katastrofa ludilo so mozat interesno da napravat nasive televizii ocigledno niso.
     
  10. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Бидејќи ја имаш гледано можеш да ми кажеш дали фусун ќе умре,имам слушнато такви работи.И нешто на Интернет видов една слика Шехерезад во венчаница цела крвава мислам дека во несвест беше.Те молам ако знаеш кажи ми јас како опседната сум со оваа серија.И уште нешто.Што ќе се деси со Керем кога ќе биде во болница сообраќајна несреќа или нешто друго.Ако можеш ти одговори ми ги овие прашања,во бессознание сум.Ќе полудам
    Ако знае некој друг нека ми каже ве моламмм мннногуу!!!!!
     
  11. Pepelashka

    Pepelashka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Seherezad ke go pometni bebeto od onur na denot na proslavata na nivnata vencavka! Zatoa si ja videla vo vencanica krvava i vo koma! A toa e maslo na edna EDA (moze i da ne se vika taka oti jas so bugarska sinhronizacija ja gledav)! Ovaa Eda ke gi donese najgolemite problemi vo serijata, zaradi nea ke se razdelat onur i seherezad a bogami i kerem i benu. Kerem ke spie so nea i ke i kazi za "crnata nok" ama i pijan ke e! Posle taa ke se opsedni so nego pa ke go ispuka i na kraj ke se samoubie! Benu ke rodi mrtvo bebe od kerem vo 9ti mesec bremenost posle toa ke pocne da pie pa ke se leci pa ke ima poteskotii so lecenjeto ama na kraj (serija kako serija) se srekno ke se zavrsi! Fusun nema da umre, ke ima rak na materica, pa ke se smirat so Ali Kemal, pa ke se razvedat pa taa vtorata zena so ke ja zemi Ali ke bide od Gospod beljata narodski kazano, pa pak ke se smirat so Fusun...pa eeee prikazni celi :) Nadide ke ima tumur vo glavata i nema da saka da se operira. Ama Seherezad, koja prethodno odluci da ne se gleda so nikoj od minatoto, ke pojdi i ke ja prekandisa, pa ke si ozdravi babava!
    Ne mi teknuva nisto poveke, ama ako me prasas moze ke mi tekne :)
     
  12. Pepelashka

    Pepelashka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Aaaaaaaaa izvini, Fusun i Kerem ke se razvedat oti Nadide ke ja naceka Fusun so ucitelot po slikanje od kerka i! Ke i reci da si go zemis najmaloto dete i da si odis! Taka bese :D
     
  13. Pepelashka

    Pepelashka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
  14. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Ти благодарам мнооогу Пепелашка!!!Поздрав
     
  15. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Како ви се допадна денешнава епизаод на 1001ноќ.Мене мноооогу ми се допадна бидејќи Шехерезад и Онур се смирија а исто така ми се допадна и начинот на кој се смирија.Баш романтично!!!!Полудев од среќа што пак се заедно!!!!!!!!!!!!
    Баш ме интересира што ќе речете вие во врска со ова???????????????
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас уште кога видов на рекламата си реков шуќур! Конечно да се смуваат овие двајца! :lol: :lol: :lol:
     
  17. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Кој ја гледал последната 90 епизода од 1001 Ноќ ако може да ми каже видов некои снимки на ју туб и ме интересира
    -видов нешто бену како во судница да беше или не знам каде ако може да ми кажете нешто повеќе во врска со тоа
    -дали Бурхан ќе умре?
    -ја видов Шехерезад во кола читаше писмо најверојатно од онур и беше тажна,па потоа отиде во бињапи и со онур нешто разговараа она плачеше онур како нешто да и објаснуваше не разбрав на турски беше И потоа Шехерезад си отиде
    ШТО Е ОВА??????????????? КОЈ ЗНАЕ НЕКА ПИШЕ
    МННН МЕ ИНТЕРЕСНИРА
    ПОЗДРАВ!!!!!!!!!!!!!
     
  18. MissMarsh

    MissMarsh Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    Хахахха... дефинитивно владее Шеџерезад манија :) Јас не гледам, погледувам некогаш, зошто сите домашни редовно гледаат :) Смешни ми се некогаш, знаете синхронизацијата :) Убавка ми е...(само да прашам како се викаше :) )... Џансел :)
     
  19. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Обожавател сум!.. Омилен лик Керем најубав ми е ! :D
    и иначе нешто ми спомна татко ми дека сега Шехерезат е бремена, чека да се породи и ќе дојде заедно со Онур во Скопје! :D толку сум информирана! ;)
     
  20. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Не, не и не!
    И не планирам да гледам ништо што е синхронизирано,
    затоа што се губи суштината.