babylove овошни кашички

Дали сте од угледна фамилија

Дискусија во 'Канта' започната од Luciferka, 27 јануари 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Luciferka

  Luciferka Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Не сакам оваа тема да биде погрешно разбрана само сакам да дојде до мала дискусија. дали сте од угледна фамилија и дали мислите дека тие што се од угледна фамилија се повеќе ценети и привилегирани од така наречените обични.
   
 2. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.149
  Допаѓања:
  7.029
  Пол:
  Женски
  А како би дефинирала угледна фамилија?
   
  На WildMk, Purplelilac, buba4e89 и 8 други им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  49.141
  Пол:
  Женски
  За тебе знаеме дека си, стопати ни кажа :mm:
   
  На WildMk, Purplelilac, eliesaab и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  6.296
  Пол:
  Женски
  Што е со темава? :rofl:
   
  На WildMk, eliesaab, Mantub и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Luciferka

  Luciferka Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Никаде во темава не кажав ништо за себе.
   
 6. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  6.892
  Пол:
  Женски
  Шо значи да си од угледна фамилија? Да имаш пари? Или да се добри, морални, хумани твоите?
  Кој ги врши овие класификации? Комшиите? Роднините?
  Како да знаеме од каква фамилија сме?
   
  На WildMk, Purplelilac, buba4e89 и 10 други им се допаѓа ова.
 7. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  1.889
  Допаѓања:
  10.214
  Пол:
  Женски
  Да, роднини сме со принцот Алберт од Монако.:)
   
  На poi, Glowy, LadyLollypop и 13 други им се допаѓа ова.
 8. Luciferka

  Luciferka Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Да си од угледна фамилија значи твојата фамилија да е угледна почитувана истакната. Овие квалификации ги одредува општеството
   
 9. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.149
  Допаѓања:
  7.029
  Пол:
  Женски
  Ништо тогаш, не сум. ;(
   
  На WildMk и Purplelilac им се допаѓа ова.
 10. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  6.265
  Пол:
  Женски
  Да, роднини сме со Меланија Трамп. :)
   
  На Limpan, poi, Glowy и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  6.408
  Пол:
  Женски
  Она кога сакаш да се пофалиш за нешто ама никој не почнува муабет на таа тема, па мораш ти сам.
   
  На poi, noteforself, marija305 и 12 други им се допаѓа ова.
 12. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  6.892
  Пол:
  Женски
  Ама кои се критериумите? Еве пример јас сакам мојата фамилија да е угледна. Што треба да направам?
   
  На WildMk, cresa-jagoda, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  6.408
  Пол:
  Женски
  Ќе треба Луциферка да те посвои
   
  На poi, marija305, WildMk и 12 други им се допаѓа ова.
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  3.689
  Пол:
  Женски
  не ,ама сакав да бидам со друго потекло .за угледна не ,не ми требаат снобови во општеството
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.197
  Допаѓања:
  14.801
  :rofl::rofl::rofl: темаваа :rofl::rofl:
  Како беше дефиницијата за угледна фамилија, тато и дедо да се врвни правници, така?
  Не сум тогаш. :doh:
  @buba4e89 8-|
  tenor-6.gif
   
  На poi, edna_malecka, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  62.642
  Секако дека сум од угледна фамилија, какво е тоа глупаво прашање:emo:
  Тие од неугледна фамилија ни интернет немаат уште:bandit:
   
  На Glowy, WildMk, edna_malecka и 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.