1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте посетиле нудистичка плажа?

Дискусија во 'Секс' започната од anushka85, 21 ноември 2012.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.430
    Пол:
    Женски
    Не сум била но стварно би било лудо да појдам :D
     
    На Milan444, the drummer и traveler им се допаѓа ова.
  2. citiesinflames

    citiesinflames Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    391
    Пол:
    Женски
    Не сум била,но, ке одам 8)
     
    На Milan444 и traveler им се допаѓа ова.
  3. SWagger274

    SWagger274 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    Даа во црна гора
    Многу е убаво на сите им е обично што си гола и чуството е ... Перфектно
     
    На Romancer и traveler им се допаѓа ова.
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Da sum bila i koga sum na odmor gledam bar nekoj den da pomineme na nudisticka plaza. Se custvuvam ok ne gledam nisto cudno i neprijatno vo nudizmot
     
    На JooonSnooow и traveler им се допаѓа ова.
  5. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.608
    Moeто голо тело првично е САМО за мене, а потоа за тоа JAС кој ќе одлучам да го види (партнер нормално, нели). Не сакам да се експонирам во такво издание, а богами не сакам ни да гледам луѓе во таква состојба околу мене па макар го имале и најсекси телото кое некогаш сум го видела. Па не за џабе се наречени интимни делови, нема потреба од пренамена на значењето.
    А сум поминала низ нудистичка плажа непланирано и кога видов старец целиот обесен, распавтан со таквото напред и внучето за рака ми се роди едно од најодвратните чувства било кога во мојот живот...
     
    На Feminka22, SWagger274 и Petar80 им се допаѓа ова.
  6. SWagger274

    SWagger274 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    Хахахахахахахах заплакав од смеење хахахахахах :rofl::rofl::clap:бравo хахахаахахаха фала ме изнасмеа :rofl::rofl:
     
  7. traveler

    traveler Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    91
    Da i odlicno iskustvo e , iskreno preporacuvam da se proba , ne mora da se soblecete ako ne vi se dopaga, ednostavno ako vidite deka ne vi se dopaga idete si , no za site sto se dvoumat, ne se mislete idete :)
     
    На Ficoo011 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Залутав на една дива ... ми ја рушија сета претстава за нудистичка плажа. Очекував згодни момци и девојки кои имаат стварно што да покажат, видов само клапнати старци кои не се ни малце пријатни за гледање
     
    На Feminka22 и BoyL им се допаѓа ова.
  9. traveler

    traveler Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    91
    Zavisi kade , na taa kade sto bev jas 90 % bea mladi i toa zgodni i bas bese prijatno iznenaduvanje :))
     
  10. Херкул

    Херкул Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.294
    Пол:
    Машки
    Пролетта, во Холандија (Хаг).. сосема случајно, не знаевме дека е нудистичка и видовме едни голи девојки како играат фризби. Си помисливме дека се напушени, пошо нели Холандија и тревата е секојдневие. Ама после откако видовме и други разголени ни стана јасно :)
     
    На Feminka22 и traveler им се допаѓа ова.
  11. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Имам посетено еднаш и можам да кажам дека ми беше многу непријатно.. Би било подобро еден постар човек да не ми кажеше "Девојче, ова е нудистичка плажа ајде соблечи се не се срами.." и ми намигна онака манијачки (facepalm):lol: Од тогаш никогаш повеќе на такви несигурни места :D
     
    На Роберт 7, veren и kjukli им се допаѓа ова.
  12. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Ни сум била,ни помислувам некогаш да отидам...Нз тоа е премнолгу за мене. .Не сум обожавател на такви "екстремности"(според мене се тоа екстремности)
     
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Не сум била , но имам сретнато Срби на една од нашите Охридски плажи , жена околу 30 и некоја , не беше скроз на скроз гола ,само без горниот дел купаки , па се решив и јас да си се посончам топлес , ама не ми дозволи мм , барем не на плажата :( инаку би сакала да посетам некоја нудистичка плажа , чисто ради мојот авантуристички дух , да испробам нешто ново , нешто што не сум направила досега . Е сеа , да нема баби и дедовци растресени со сите меса и органи наоколу , по можност , ама ако ги има , би ги игнорирала колку можам , на еден ден :lol: :$
     
    На Feminka22, Romancer, JooonSnooow и 2 други им се допаѓа ова.
  14. LightSpirit

    LightSpirit Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Сум бил неколку пати во околинава наша последните 2 пати со девојка ми, малце и беше не згодно бидејќи никогаш претходно не била, ама на крај тоа беа прекрасни моменти поминати на плажа. На почетокот и беше малце незгодно додека на крајот сама рече пак да дојдеме. Најчесто тие нудистички плажи се потешко достапни, што значи и дека се поубави и не се „загадени“ со гужви, кафичи, гласна музика. Чувството е прекрасно без ништо на себе, пливањето како од мајка роден е многу релаксирачко. Во однос на тоа дали некој гледа, генерално никој не се замара зашто сите се голи и нема гужви како на обични плажи и да не се сите стари дедовци и баби, напротив последново лето на плажите кај што бевме може да речам дека најголем дел беа млади најмногу парови или друштва.
     
  15. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Можело полошо да биде .... трај си :)
     
    На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Сум минувала крај нудистички плажи и сум видела како изгледаат но не сум останала на нив. Не заради тоа што ми е срам на мене да се соблечам туку едноставно затоа што не сакам да гледам во моја близина некои дебели голи тетки и чичковци на пример. :DНаместо тоа преферирам да уживам во глетката на природните убавини кои ги нудат морињата.
     
    На veren му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    ТОТАЛНО се согласувам.
     
  18. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.788
    Пол:
    Женски
    Имам, по грешка :rofl:
    Лето 2007, јас и мајка ми со другар и мајка му во Бугарија на море бевме на некоја си плажа со црн песок. И ќе се враќаме назад до градот пешки, покрај морето. Ама измеѓу плажава со црн песок и нормалните плажи имало нудистичка плажа. И си одиме така, и наеднаш другаров застана и се загледа во две голи типки и мајка му спиште :rofl: Тоа беше доживљај за 12 годишно машко, јас ништо не видов :wasntme:

    Инаку сега не би отишла, не гледам ништо привлечно во тоа.
     
    На Gentlemen му/ѝ се допаѓа ова.
  19. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.942
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Не би отишла на нудистичка плажа бидејќи ќе ми биде многу непријатно да ме гледаат гола и јас да ги гледам другите голи. :D
     
    На Gentlemen му/ѝ се допаѓа ова.
  20. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Сум посетил во Пула. Ништо посебно, кој бричени, кој обрастени. Некој со помали некој до поголеми. Само што се секаде поцрнети.