1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте пукале со пиштол?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од CrazyGirl15, 23 август 2016.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.846
  Допаѓања:
  25.158
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема но не најдов . Ако е несоодветна , дупла или непотребна , канта :D .
  Па , феминки , феминковци , дали сте пукале со пиштол ? Какво беше чувството ? Дали би го повториле истото доколку имате можност или можеби ви е хоби , па редовно одите на стрелаштво и се унапредувате ?
  Јас сум пукала само еднаш , со плашливец . Чуството беше .. неописливо . Адреналин . Многу адреналин . Како да си ја осетив крвта како во млазови да ми помина низ вените . Инаку , хоби ми е пукањето ( а во вакво бурно време , можеби е и добро да знаеш да пукаш ) , и повторно би пукала ако имам можност ( секако со плашливец , не сакам некој да биде повреден несакајќи ) . Патем , доколку некој знае клуб за стрелаштво , во Тетово ( по можност ) би сакала да ме информира во ЛП , за локација , и слични работи околу тоа .
  Ајде да видиме колку стрелци имаме на форумот :D
   
  На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.776
  Допаѓања:
  157.081
  Пол:
  Женски
  Со пиштол плашливец - да, и со пушка, автоматска и воздушна. :$
  Дур имав пушка - пукав, многу сакам, ама на приватно место, оддалечено без луѓе (сепак претпазливост пред се) зошто таман најдов клуб за стрелаштво - го затворија и си прам фак ит и вака е добро. :wasntme:
  Бев и на натпревар и женска категорија извајвме прво ( ова беше една година, после тоа ја укинаја женската група зошто немало заинтересираност ).
  Убедвам тато да земи пушка ми вика неќел, немал потреба. :shake:
  Очигледно треба стрелашки клуб да барам, имам потреба.


  Едноставно, не ми буди некое друго чувство сем шо уживам зошто треба да сум прецизна и на еден начин „се празнам“.  А како можам уствари да добијам лиценца за воздушна пушка?
  Да не мора да го молам татко ми.
   
  На CrazyGirl15, Јаневски, Jas! и 3 други им се допаѓа ова.
 3. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.613
  Пол:
  Женски
  Добро прашање си поставила @theowndemon и мене ме интересира истото.

  И јас имам пукано со пушка. Неколку пати бев на стрелаштво. Не знам зошто престанав. Убаво ме потсетивте со темава, би можела да почнам повторно. Чувството е одлично. Се издишував, некако сета агресија и нервоза ми се пренасочуваше и ме ослободуваше. :wasntme:
   
  На CrazyGirl15, Jas!, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Многу прекрасно чувство!
  Да можам секој ден би пукал.
  Пукам за Нова Година или некои други манифестации.
  Голем љубител на оружја сум.. хоби ми се ножеви и пиштоли. :bandit:
   
  На CrazyGirl15, анушка04 и Jas! им се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Не сум пукала, ама сакам да пробам :)
   
  На CrazyGirl15, анушка04 и Jas! им се допаѓа ова.
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.183
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што сум дипломиран детектив, срамота е да не сум пукала и тоа со различно оружје:whew:
  Прво ми беше чудно, после ми беше релаксирачки па додека дипломирам ми стана зависност...од која се излечив:D
   
  На CrazyGirl15, Bozica1980, honest girl и 7 други им се допаѓа ова.
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  6.052
  Допаѓања:
  50.235
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала, а би сакала да пробам сакам да видам какво е чуството да држиш пиштол или пушка, да пукаш, мислам дека нема да ми биде страв.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  12.156
  Допаѓања:
  147.612
  Пол:
  Женски
  Да со застава јер тоа нудеа тогаш на Камник. Бев најдобар стрелец во моја група. Чувството е прекрасно поготово ако те влече пиштол ради професијата која ја сакаш најмногу на цел свет. :)
  Пукав и со пушка али не ми прави мерак нешто посебно.
   
  На CrazyGirl15, SAMIRA, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.776
  Допаѓања:
  157.081
  Пол:
  Женски
  @Dust оф, неможам да одолеам да не прашам, да не знајш како можам да добијам лиценца за легално да поседувам, не било шо, само една воздушна?
  Вака си барам надеж за одговори аххаха. :D

  Ако незнајш, остај, ќе идам до станица некој ден кога сум послободна да прашам.
   
  На CrazyGirl15, kjukli и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  17.723
  Имам пукано многу пати, само со пиштол. Би сакала да има повеќе слободно време како би кожела да се посветам на тоа... :)
   
  На CrazyGirl15 и anakonda88 им се допаѓа ова.
 11. Mi-Ma

  Mi-Ma Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  1.127
  Пол:
  Женски
  Naletav na interesna tema pa morav da pisam :D Tatko mi e voeno lice, bivsi snajperist pa taka ja imav taa cest so nego na strelastvo da pukam so pistol na moi 8god.:lol: Edvaj go drzev pistolot no krv e krv pa se snajdov nekako :D Ottogas ne sum probala i nemam bas zelba t.s moze da se kaze i deka se plasam :x Kako i da e momentot mi ostana i ke mi ostane vo sekjavanje ;)
   
  На CrazyGirl15, Ketchup, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 12. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.501
  Пол:
  Женски
  имам пукано со пушка автомат и со пиштол црвена застава и тоа само во планина на друго место не . Адреналин , возбуда шта да ви причам :D
   
  На CrazyGirl15, honest girl, shz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Имам пукано со пушка и сеуште си пукам кога ќе ми текне.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  3.054
  Допаѓања:
  4.883
  Пол:
  Женски
  Јас не сакам оружје од никаков вид, огнено или ладно не е важно ама ако морам би употребила чисто рефлексно, се надевам не планирано. Инаку не е лошо човек да знае да ракува зш како викаат подобро профи да те погоди отколку аматер зш се страда многу :)
   
  На CrazyGirl15, Victorian и LadyC им се допаѓа ова.
 15. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.413
  И јас како Димн имам пукано со плашливец, мислам дека тие се тие на кои куршумот им лета на страна, не право.
  Ептен сакам пиштоли, на 18 планирам да полагам... ако е можно. :?:
  Сакам и некој добар пиштол да си купам... Готово. Влегов во филм. :P
  Ме интересира кај се продаваат и како им се движат цените? :D
   
  На CrazyGirl15, theowndemon и Kukla994 им се допаѓа ова.
 16. tajnazelba

  tajnazelba Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Машки
  Сум пукал со снајпер M76, со автоматска пушка M70, пушкомитролези M72, M53 i M80, со пиштоли TT, CZ99 и мојот омилен bereta 1934, кој е на дедо ми, е воен трофеј од втора светска војна и е сеуште во изворендна состојба.

  Највеќе адреналин дава М53 :)

  Следно што сакам да пукам е црна стрела, M48 и некоја модерна автоматска пушка или автомат.
   
  На Brinetka, CrazyGirl15, honest girl и 4 други им се допаѓа ова.
 17. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.846
  Допаѓања:
  25.158
  Пол:
  Женски
  Да се надополнам јас :D пукав со плашливец , глок 9мм . Вујко ми работи во оружаната во М.Брод па имав прилика да добијам и нож идентичен на воените , рачна изработка , кој за жал беше запленет од полиција , при рутински претрес на колата тука во Тетово ( да сум го заборавила во фиока а мм возеше такси тогаш и ете ти беља (facepalm) среќа што ножот беше сосема чист инаку ќе бев у ќорка сеа и ќе ве поздравував од таму :rofl: ) . Би сакала да пукам со ЦЗ 9 и познатиот Руски Рулет . Ама ќе видиме ако се најде клуб за стрелаштво во Тетово или поблиската околина . Со вистински не се осудувам да пукам на отворено каде може да повредам некој . Затоа и сум во потрага по ваков клуб . А дали мора да си член за да одиш на пукање или не мора ?
   
  На Victorian, LadyC, SAMIRA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.455
  Допаѓања:
  33.047
  Пол:
  Женски
  Неописливо скакачки адреналин...абе се радував како недозреана..само да се пукало...
  Воден пиштол..ова пиштол на вода...се рачуна ова така?
   
  На Lolo5, CrazyGirl15, Bozica1980 и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.048
  Пол:
  Женски
  Ја понапредна , со дијаболи и капси :D :muscle:
   
  На Lolo5, CrazyGirl15, simonna.a и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Osven so pistol na patluski, I toj so bese na super mario ptici da ubivas, so drug nemam pukano :D
  Vecerva mm me iznervira nesto I ako ne se smiram do utre, izgleda ke padne prvoto pukanje so vistinski pistol I sigurno odlicno ke e cuvstvoto.
   
  На CrazyGirl15, Bozica1980, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.