1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте размислувале што сте биле во минатиот живот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од BubeFeminka, 22 јули 2011.

 1. BubeFeminka

  BubeFeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  ДАЛИ НЕКОГАШ СТЕ РАЗМИСЛУВАЛЕ ШТО СТЕ БИЛЕ ВО МИНАТИОТ ЖИВОТ?? ДАЛИ ВАШИОТ ДУХ ПРИПАГАЛ НА НЕКОЈ ДРУГ ЛИК??? Лично јас имам поделено мислење во врска со оваа проблематика, па затоа сакам да чујам што мислите вие?

  Чепкајки по интернетов најдов една статија која ме поттикна да направам токуму ваква тема....
  Незнам дали припаѓа темава овде, и дали ваква тема е претходно поставена, меѓутоа јас сметав дека ова е вистинското место за неа, ако грешам преместете ја каде и е местото :) :) :) :)

  Во прилог ви ја приложувам статијата што ме остави без зборови...Уживајте, поздрав и очекувам ваши размислувања.

  http://www.me-chitash.com/zabava/mister ... ojot-zivot
   
  На Wolf.girl95 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  ДОКАЗИ ДЕКА НЕШТО СТЕ БИЛЕ ВО МИНАТИОТ ЖИВОТ!?

  мене ми е малце чудно што детето во никој момент не зборува и на ги кажува работите сам .. не знам што да ислам изгледа како вистинско ама би требало да направат финта кај што татко му стварно го прашува и тој стварно ги кажува така работите! ама не знам можно е :)
   
 3. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  ДОКАЗИ ДЕКА НЕШТО СТЕ БИЛЕ ВО МИНАТИОТ ЖИВОТ!?

  Имам читано за реинкарнацијата и сите велат дека таа е возможна, но немам досега некој слушнато и видено да се сеќава на толку детали. Нема што да се кажи донекаде е вистина,а чудно е.
   
 4. BubeFeminka

  BubeFeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  ДОКАЗИ ДЕКА НЕШТО СТЕ БИЛЕ ВО МИНАТИОТ ЖИВОТ!?

  останав без зборови!
   
 5. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  ДОКАЗИ ДЕКА НЕШТО СТЕ БИЛЕ ВО МИНАТИОТ ЖИВОТ!?

  Јас не верувам во реинкарнација, ниту пак во оваа приказна-Американска работа. ;)
   
 6. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  ДОКАЗИ ДЕКА НЕШТО СТЕ БИЛЕ ВО МИНАТИОТ ЖИВОТ!?

  OMG :o :o :o
  Незнам што да мислам..
   
  На BubeFeminka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Еве јас верувам !
  А и нема причина да не верувам ,не може енергијата од душата туку така да ја снема некаде ,т.е. никаде !

  Имам расправано околу оваа теорија ,дека за мене душата е енергија ,која нормално по смртта не би се изгубила ,туку би зела друг облик ,по сите закони на физиката .

  По смртта на човекот душата поминува низ период на изкушување ,прочистување и созревање ,за да може повторно да се "роди" во нечие тело . Оттука ,не верувам во Рај и Пекол ,освен како метафорички средства .


  Лично за мене ,најверојатно во некој од минатите животи сум била некој борец за права и слободи ,а ништо чудно и да носам некој на душа ,така ми вели интуицијата :worried:


  Друга работа околу оваа тематика ,некако многу ми е чудно Господ да створил толку различни фаци и карактери - почнувајќи од првиот до последниот човек досега ,навистина комбинациите се неисцрпни ,меѓутоа таков е и факторот популација.


  Кога ќе ми најдојде плима од инспирација ,ќе додадам уште некоја недокажано точна и сочна информација ,впрочем ,какви не податоци имаме во нашите Х% искористени мозочни површини ,што е многу за олку краток животен век ,а што ли не се крие под останатите 90 и нешто ...?

  Вреди да се мисли...
   
  На Dinsyyy, glosipgirl, Hopeful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. BubeFeminka

  BubeFeminka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  многу ме интересира оваа тема многу сакам да дознаам се, ама јбг....мислам дека ќе ми остане најголема мистерија за цел живот.....за зал :(
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Има доста податоци на интернет ,ама не е доволно опсежно објаснето ..јас читкав некои списанија ,оттаму научив нешто ...
   
 10. Freak.of.nature

  Freak.of.nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  30
  ма школка сум си била јас бре. :lol:
   
  На cute-32 и barbiche им се допаѓа ова.
 11. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.486
  Пол:
  Женски
  Јас коцкар некој сум била сигурно. А бе мразам и казина и кладилници и бинго дури мразам ама штом поминам покрај Астрата ме влече натаму и точка. Еднаш имам влезено се зачудија вработените внатре и другарите со мене што беа колку срека имам. Имав ретка можност да влезам во едно од најубаите казина во земјава и внатре почуствував како да не сум тоа јас. Јас мразам такви работи а овде пријатно се чуствувам. И каде и да одам по гледачки прво шо ми кажуваат е дека имам мноогу срека да играм игри на срека. А бе еднаш бинго во животот си купив за роденден и ми се падна. Нема дилема коцар сум реинкарниран .

  Najglup post mi e ovoj so go imam pisano se cudam be kako ponekad pisuvam takvi gluposti ama so da pram koga taka se cuvstvuvam
   
  На MarchelineAmaru и thelittle17 им се допаѓа ова.
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Инспирирана од неодамна изразената суровост кон човештвово ,заклучив дека најверојатно сум била Менгеле :rofl: :rofl:
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Missbutterfly

  Missbutterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  19
  Баш интересна тема,од секогаш ме интересирале и привлекувале вакви теми.Имав читано пред неколку години дека наводно со длабока хипнотичка регресија се навраќаат луѓето на минатите животи.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Не сум размислувала бидејќи не верувам во реинкарнација.
   
 15. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Јас немам идеја што сум била, ама знам дека кучето мое била дама во минатиот живот.
  Па тоа како ме следи кога се дотерувам, па како за инает некогаш ми ги грицка штиклите, јаде лабела и слично тоа не се опишува. Па како се лицка се лиже бетер од мачка, педантна мома, нема што :) :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Птица .... :D :D
   
 17. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Мачка! :inlove: Мнјааааау :nod:
   
 18. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  сто посто сум била Русинка :D
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Џубокс :D :D :music:
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Ќе да сум реинкарнација на Агата Кристи.Колку многу ме привлекуваат криминалистички книги, серии, па дури и крими ситуации, немате појма... :lol:
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.