1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте размислувале што сте биле во минатиот живот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од BubeFeminka, 22 јули 2011.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Гарант некоја отровна змија.
     
    На Dream-Girl и najjacha им се допаѓа ова.
  2. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    B70A72C0-64F0-4F49-8C48-A4BB3A4B2678.jpeg

    Сигурно е точен тестов, наместо кај бајачот од Кравари, пишете ми мене лп.
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Често размислувам што сум била...
     
  4. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Реинкарнацијата и минатите животи од секогаш ме интересирале,многу читав книги и купував списанија како Трече око,Арка и некои слични што ги заборавив.Одамна беше.Во едно списание најдов како да направите регресија во минат живот,со цел текст постепено како го смирувате пациентот и на крај го прашувате за сликите кои м се појавуваат.Јас испробав на сестра ми...и успеав ја вратив во претходен живот,бар таа до ден денес ми тврди дека не ме лажела.Прво ми опиша што гледа нешто како пољана и замок во позадина и наеднаш списка...вика леле човекот ја дави жената...за да покасно истиот човек висел на бесилка.....Инаку лугето во овој живот имаат знаци од предходната смрт,како белези по телото стравови од нешто,пр:некој кој се удавил дтрав од вода,и сл....Иначе сестра ми на врат под грлото има венец од влакненца кои се подолги но се светли...и има смисла и да е давената и обесениот
     
    Последна измена: 25 март 2018
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    На која страна ова?
    Ептен креативно... се заинтересирав. :lol:
     
  6. tijana897_0

    tijana897_0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Сигурно кралица :D
     
    На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Не сум размислувала што сум била, ама дефинитивно би сакала да бидам германско куче.
     
    На Istata od vcera, Justicija и NORA17 им се допаѓа ова.
  8. NORA17

    NORA17 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Женски
    имам слушано уште од мали нозе дека душата никогаш не умира пребарував на нет имам видено доста случаи на реинкарнација и незнам дали да верувам не е ни важно во што јас верувам пред некое време ми се појави видео (медитација за присетување на минатиот живот) се решив да одвојам половина час за да ја задоволам својата љубопитност. прва слика што ја забележав беше дрво потоа џамија па крст сенка од машка личност стар објект замок па едно огледало и девојка со црна марама(муслиманка највероватно)поточно беа две девојки но оваа со црната марама ми се створи како зум ефект на огледалото одма по сето ова ги отворив очите ништо не разбрав но ете да споделам :D
     
    На martovsko cveke и Аргентина * им се допаѓа ова.
  9. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Па јас имам применето таква техника на регресија и мислам дека тоа се рандом фантазии кои доаѓаат во моментот. На почетокот кога требаше да евоцирам спомен од моето детство, не ми текнуваше на ништо друго што не сум го видела во семејниот албум, за после да видам едно мало девојче кое воопшто не бев јас, си трчкаше во природа. Потоа кога требаше да влезам во минатиот живот, одеднаш видов некој човек, млад, со цилиндар и бастунче, облечен во европска мода како пред 200 год, некаде оди низ улица..... прво помислив, ете ова ќе да сум јас, машко сум била....и после наредна слика беше жена која многу личеше на мене, можеби 10 год + но се уште млада, да тоа бев иста јас според гримасите и гестикулациите само со друга боја на коса и насмеано лице, нешто зборуваше со некого и се смееше самоуверено, не знам дали беше некако поврзана со човекот....и немав повеќе концентрација, ги отворив очите.....главата ме болеше.... мислам дека ова не е реално.....што ќе ти дојде на ум и ти велат минат живот е....
     
    Последна измена: 24 септември 2020
    На Justicija и NORA17 им се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Одговор на прашањето: зошто не се сеќаваме (и не треба да се сеќаваме) на изминатите животи т.е. инкарнации?


     
    На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Дали мене само не ми е јасна темава?
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Изгледа да :D
    Се тврди дека на човекот го привлекуваат некои работи што му се познати но не знае или не се сеќава од каде му иде тоа :D
     
    На Аргентина *, NORA17 и edna_malecka им се допаѓа ова.
  14. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Ili vesterka sum bila ili zena naucnik i zatoa me osudile na eres
     
    На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Исто. :rofl:
     
  16. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ова е од 2020. Оттогаш уште два (два и пол) пати медитирав... наводно во минатиот живот сум била европски благородник (тоа ја објаснува мојата карма да се родам во мрачниот вилает балкански смрдлив :tmi:)

    Енивејс, има уште нешто чудно, во детството сонував мало богато момче од 19. век, семејната атмосфера во неговиот дом, и 15-20 години подоцна, го видов во медитацииве... језивко.
    Женатa која ја спомнав во претходниот пост, може да беше и прогресија, who knows.
     
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ама не препорачувам баш да се применува, секој пат имав неподнослива главоболка откако ќе завршев.
     
  18. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    Не верувам во претходен живот но неколку пати имам сонувано како сум била средновековна грофица, околу мене некоја тврдина како замок, еднаш во истата улога имав кошмар како сум сведок на некој јавен собир каде што се сечат глави на гилотина и се ставаат во ковчег за злато. :sweat:
     
    На Divergentt му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dekorado

    Dekorado Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2020
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Јас од мала чувствувам голема конекција со вода море плажа и како многу мала сум зборувала дека сум живеела и работела на плажа и дека маж ми таму сум го запознала. Често сонувам висока жена слаба покрај вода и на раката имам белег во форма на кајче.