1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте размислувале што сте биле во минатиот живот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од BubeFeminka, 22 јули 2011.

  1. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Сиренааа, дефинитивно. :lol:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  2. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Мачка хаха :D
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јас имам гледано емисија за тоа и демек не било филмувано туку реално :^) ...Девојкава под хипноза навистина опишуваше живот на една сосем анонимна девојка од некое Американско село ,живеела на фарма и сл. а се согласи на тоа за да се открие убиство на едно младо момче.
    Хипнотизерот беше убеден дека станува збор за некој кармички долг или слично ...
    Во секој случај ,верувам и ми изгледа како најреална опција.


    Имам и филм гледано за тоа ,многу беше психопатски ,а и глумицата сосема го долови моментот...Језа да те фати од неа!
     
    На BubeFeminka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Бидејќи мнгу го сакам морето, водата, и се би дала да живеам покрај море можно е да сум била сирена како што спомна некој погоре. :D
     
  5. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Ако постоел претходен живот тогаш сум била или некој револуционер и борец за правда, или пак некоја благородничка, закоравен приврзаник на кралската власт, феудализмот или робовладетелството (зависи од периодот)
     
  6. taylor.swift

    taylor.swift Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    10
    девојки најдов жена која личи на мене т.е е скорс иста како мене а е умрена во истата година кога сум родена јас дали е можно јас да сум била таа во предходниот живот а доколку сакате да дознаете која стве биле во претходниот живот пишете people who died in и годината кога стве родени позз
     
  7. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    Клеопатра 100%
     
  8. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    ^^ Коинциденција. Постојат многу кои личат на тебе а биле родени многу одамна, некои живеат сега, трети допрва ке се родат. Ако постои нешто како претходен живот, единствено душата може да се пресели од едно во друго тело, но не и генетиката.


    Он топик: Јас сигурно сум била некој мутав црнец во гето што го убиле при првиот обид да дила дрога. :|
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  9. capricorn.m.gi

    capricorn.m.gi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    7
    Јас верувам во тоа...и сакам да дознаам сто сум била во минатиот зивот. Но прво треба некој да ме хипнотизира и да ме испита.Мислам дека само така мозе да се одкрие сто сме биле во минатопт зивот.
     
    На Draginja и Sara123 им се допаѓа ова.
  10. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Јас се си мислам сум била пчела :$
    или не...? :^)
     
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Несум размислувала што сум била минатиот живот...А многу би сакала да дознаам :)
    инаку верувам во реинкарнација :|
     
  12. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Да, сум размислувала и никако да ми текне . хаха
    Баш би сакала да знам :)
     
  13. Monroe

    Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    431
    Допаѓања:
    416
    Еве една веб страна на која можете да дознаете што сте биле во минатиот живот со внесување на
    ден, месец и година на вашето раѓање..
    http://www.thebigview.com/pastlife/

    Го знам ова од поодамна и не верувам воопшто во тоа...јас наводно сум била машко и сум била некој поет, драматург, организатор и сум живеела у Индија .. :tmi:


    "With strong faith and hard work you will reach your real destiny in your present life. :lol:
    Do you remember now? "

    Можеби сме постоеле, но барем до сега никој не го покрепил тоа наше постоење со некои аргументи.
    Можам уште само да додадам дека сето ова е перење мозок.
     
  14. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Баш би сакала дадознаам, ако е вистина тоа со хиптнозирањето :)

    а што ке кажете за ова :!:

    Бемките се рани од претходниот живот

    При хипноза, која ги враќа луѓето во минатото, се покажало, дека точно таму, каде имаат бемки, биле ранети.

    Понекогаш овие рани биле смртоносни. Некои од бемките претставуваат стари лузни од жигосување во некои од претходните животи на човекот.

    Бемката на главата е најдобриот белег од претходниот живот, без оглед каква големина или формат има. Бемката на главата им помага на луѓето да бидат самостојни.

    Бемката на рамото, помага за полесно надминување на животните проблеми. Бемката на грбот помага за послесно надминување на заговорот на непријателите. Оној што има бемка на грбот ќе треба да се справи сам со надминувањето на интригите и долгогодишното непријателство.

    Бемките на лицето укажуваат на непромислени постапки. Бемките на градите се осудени на љубовни маки. Бемките на стомакот се знак дека човек треба да е внимателен кон здравјето.

    Бемката на задникот зборува за тоа дека човек може лесно да западне во смешни ситуација. Бемките на внатрашната страна на колковите предвидува љубовни неуспеси.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    На една страна прочитав дека сум се родила во 1025 во западна Русија ( Иначе името ми е руско ) сум била механичар |( и сум барала правда (како и секогаш) :)
     
  16. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Мене ми излезе дека сум била машко :D родена во Австрија и сум била цајкан,шпиун :rofl: :rofl: е ај сеа :rofl: сум сакала да патувам и уште незнам што,заборавив во секунда :D

    Инаку малку сум скептик за вакви работи, незнам...
     
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    :D Ноуп, јас мислам дека сум била машко и многу веројатно не многу фин, не баш џентлмен... диктатор некој или приврзеник на таквиот режим :wasntme:
    Некој шаман исто така, со мисија во овој живот да продолжи со шаманувањето :rofl:
    И некоја животинка :P :D жаба не се разбира!


    едит:
    Ете ти :D ете ти, ко така цц или сум била воен пилот - Otto Hofmann, австриец - нацист или сум била канаѓанецот - политичар Allan Edward Reuter :rofl:
    Има нешто и во двете, политиката и јас сме.... а пак униформата и јас сме.... историја си имаме.
     
  18. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Сигурно некој дипломат хаха :) :D
     
  19. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    сум била женско, сум живеела во Америка во делечната 1225, сум била алхемичар и многу по психологијата (ова второво може )
    :D :D
     
  20. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Се почуствував. :wasntme: