1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте размислувале што сте биле во минатиот живот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од BubeFeminka, 22 јули 2011.

  1. Sense

    Sense Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    45
    I really, really don't remember now ;( :rofl: :rofl:

    делов:
    :devil:

    На темава, па не сум ја разглабала нешто посебно, сега за сега не верувам во реинкарнација.
     
  2. cinderella5

    cinderella5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    3.017
    Пол:
    Женски
    Your past life diagnosis: I don't know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern USA South-West around the year 1175. Your profession was that of a leader, major or captain. Your brief psychological profile in your past life:
    Timid, constrained, quiet person. You had creative talents, which waited until this life to be liberated. Sometimes your environment considered you strange. The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
    Your main task is to make the world more beautiful. Physical and spiritual deserts are just waiting for your touch. Keep smiling! Do you remember now? :D :D :D
     
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    I don't know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern South Japan around the year 1050. Your profession was that of a builder of roads, bridges and docks. Your brief psychological profile in your past life:
    Person with huge energy, good in planning and supervising. If you were just garbage-man, you were chief garbage-man. The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
    You are bound to learn to understand other people and to meet all difficulties of life with a joyful heart. You should help others by bringing them a spirit of joy.

    Еве ја мојата анализа :?: ... Иако пред некоја година најдов ваква анализа на еден сајт, испадна сум била жена со педигре која ги искористувала мажите уживала со нив, во нивните благодети ... сум била само со високо рангирани мажи и после еден период секој еден бил откачуван. :wasntme:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  4. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
    ја сум била шеф на џубретарите во претходниот живот :!: :D аха секако бре глупости ххахаха
     
  5. feminaiskra

    feminaiskra Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Јас не знам што сум била ама имам предчувство дека мојот дух имат припаѓано на некој друг лик!!!!
    (После смртта имат живот)
     
  6. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Your past life diagnosis:
    I don't know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Ontario around the year 975. Your profession was that of a entertainer, musician, poet or temple-dancer.
    Your brief psychological profile in your past life:
    You always liked to travel and to investigate. You could have been a detective or a spy.
    The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
    You should develop self-love and ability to implant hope into hearts of people. Ambition is not everything. True wealth is buried in your soul.
    Do you remember now?

    Има нешто што се поклопува. :?:
     
  7. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Јас сигурно сум била волк или куче.. некако мн ги сакам.
     
  8. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    постојано размислувам и се прашувам што сум била, едно време бев загреана да откријам по пат на регресија, но се откажав бидејќи незнам на што ќе наидам, работава е да не се пореметам психички од тоа што ќе го видам. :D
     
    На Draginja и Sara123 им се допаѓа ова.
  9. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    Баш вчера си разговаравме со мајка ми и вака така, ја зафативме темава за претходен живот. Ha мене, а и на неа, многу често ни се случувало дежа-ву. Понекогаш нависитна се замислувам за тоа. Кога ќе размислиш, има многу работи кои не можеме да ги објасниме. :!:
     
  10. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Мравка :)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  11. guru

    guru Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Znachi, vo reinkarnacijata ima red i poredok, barem kako sto kazuvaat ajurvedite a i drugite chitapi, na istocnite veruvanja, a tie narodi ne postavuvaat prasanja imalo ili nemalo reainkarnacija bidejki smetaat deka ziveat vo edna od niv. I hristijanstvoto ja poznava reinkarnacijata, i biblijata e polan so asocijacii na taa tema, no taa e "izbrkana" so bula vo III vek. nerma reinkarnacija ama ima pekol i strav od pekolot, pa polesno se vladee so lugeto, normalno. Spore Zakot za reinkarnacija, se sto e zivo se reinkarnira. poimot zivo se protega i na tvrdite materii kristalite, pa prvata reinkarnacija zapocnuva od tamu, preku rastenijata, insektite se do zivotnite i covekot, kako redica na sostojbi od koi se uchi i se steknuvaat iskustva za najvisokiot cin za koj treba da se podgotvuvame za kreacii na drugi vseleni i kosmoi koi se daleku od forumov kako zemjata od sonceto. Aj spite raat sea
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Your past life diagnosis:
    I don't know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Yukon around the year 1875. Your profession was that of a map maker, astrologer, astronomer.
    Your brief psychological profile in your past life:
    Timid, constrained, quiet person. You had creative talents, which waited until this life to be liberated. Sometimes your environment considered you strange.
    The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
    Your main task is to make the world more beautiful. Physical and spiritual deserts are just waiting for your touch. Keep smiling!

    Бре ама има некоја вистиничка во болдираново :lol:
    Ама ипак се сомневам дека сум била женско ,некако не ми е својствено да бидам :rofl:
     
  13. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Букефал коњот на Александар македонски коњ коњ битно на плоштад ме има :!: :lol: добро,шала на страна линков со детево го имам оставено негдека на форумов знам и откако го имав прочитано ова верувам во реинкарнација :nod:
     
  14. bobby.pin

    bobby.pin Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    29
    Некое диво животно, лав или волк.. можеби и пума :))
     
  15. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Your past life diagnosis: I don't know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Phillippines around the year 1150. Your profession was that of a dancer, singer or actor.
    Your brief psychological profile in your past life:
    Ruthless character, carefully weighing his decisions in critical situations, with excellent self-control and strong will.
    The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
    Your lesson is to combat violence and disharmony in our world, to understand its roots and origins. All global problems have similar origins.

    Значи според ова 99,9% сум била педер, во тој поглед нема разлика и денес сакам машки. :D
    Such people are generally liked, but not always loved. (или во превод сите ме сакале никој не ме е*ел, зашто сум била педер, веројатно актив)

    Никогаш не сум се замислувала во вакво светло, балерина, певаљка, актерка. Мене цел живот ми фали нешто иако сеуште не знам што, мислам дека ова не сум јас и допрва треба да откријам која сум. Сериозно, ниту професијата што ја имам сега не ме исполнува, сакам многу работи одеднаш, можеби од секој минат живот по нешто ми останало и ми прави хаос.
    Повеќе се замислувам како некој владетел, војсководец, император (или криминалист, истражувач, трагач низ опасно), ми недостига возбуда, адреналин, чувство на моќ и надреденост, послушност на мои подредени, желба за ново досега невидено, желба за ред, омраза кон анархија. Мразам неправда и лицемерие.
    Верувам во реинкарнација и дека сите ние се враќаме во друг облик да довршиме нешто започнато, да достигнеме некое совршенство, за да на крај бидеме достојни за небесното царство (кое верувам дека постои, инаку не би имало смисла ова талкање на душите низ просторот и времето)
    Не знам дали е дежа ви, но често се случува да некои работи не само што ми се веќе видени туку и доживеани, како да се дел од мојот живот и не се возбудувам премногу околу тоа, само знам дека тоа било и толку. Постои објаснување за дежа ви, знам, но мислам дека ова не е тоа.
    Ако воопшто постои нешто слично, сакам да дознам што и која сум била некогаш, не од љубопитност туку да ме насочи кон тоа што треба да пронајдам и како да се пронајдам себеси, зашто времето си поминува а тој дел е сеуште празен, па не сакам да се навраќам уште неколку пати за да го откријам.
     
  16. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јас мислам дека во минатиот живот сум била машко....и дека сум убила некого (се нешто пиштоли ми се вртат у главава и ме интересира професија поврзана со пиштоли,убиства...сакам да кажам полицајка :lol: )бидејќи неостварена и се молам така да биде желба ми е да бидам барем на некој месец у затвор...ама не во овоа нашиве туку во тоа американските и тоа во машки затвор :!: бидејќи сакам да сум машко :D
     
  17. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Многу ме интересира што сум била во претходниот живот. СЕ би дала за да дознаат..!!! Читав на една страна и ми испадна дека сум била талентирана за драма и мнооооооооогууу познат актер и сум била женско. но незнам дали да верувам во ваквите страници.. мене сепак нешто ми вели дека сум била алхемичар :worried: А во реинкарнаија секако верувам.!!!!!!!
     
  18. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Ништо не е точно, повеќе сум приврзана кон умственте способности. Можеби малку вториот дел за политика, бизнис итн. :)
     
  19. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Да многу имам размислувано би сакала многу да знам но за жал неможам...Ме интересира многу па негде бев најдела едно такво да напишеш месецот датата и годината да видеш што си бев машко писател мислам нез... :D
     
  20. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Your past life diagnosis
    I don't know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Northern England around the year 1700. Your profession was that of a shepherd, horseman or forester.
    Your brief psychological profile in your past life:
    Person with huge energy, good in planning and supervising. If you were just garbage-man, you were chief garbage-man.
    The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
    You are bound to solve problems of pollution of environment, recycling, misuse of raw materials, elimination of radioactivity by all means including psychological methods.



    Само ова болдираното личи на мене, какви решенија за еколошки проблеми, нема врска, ич не ме интересираат такви работи.
    Иначе, верувам дека постои реинкарнација. Едноставно, си го објаснувам со тоа дека енергијата се пренесува од еден во друг вид, но никогаш не се губи. Така и ова.