1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте родени под среќна ѕвезда?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 11 април 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Дека се родени под среќна ѕвезда се вели за оние личности кои имаат к’смет, често работите им одат од рака, со што и да се зафатат ќе успеат. Имаат среќа на сите животни полиња, било да е љубов, училиште/факултет, работа. Често ги служи среќата и при играње игри на среќа, па да речеме и спортска :)
  Дали вие сте родени под среќна ѕвезда ?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Според твојава дефиниција, за нешто сум - за нешто не. За образование изгледа сум...
   
 3. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  епа според оваа дефиниција на анфејтфул18 по се изгледа не сум родена под среќна звезда. учењето ми оди ама често се слуцува некој професор да ме стави на око и да ме малтретира, љубовта сега за сега не ми оди, работа немам, спортска чат-пат играм и нема добиено...едноставно немам среќа или според една моја изрека што ја користам нече срече поштеног човека :lol: :lol:
  ако има некоја друга дефиниција, можеби таму ќе се пронајдам :D :D
   
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  50
  дефинитивно НЕ мош само за љубовта малку :evil: :evil:
   
 5. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Zavisi sto baras vo zivotot,site gospod ni dal pamet,sreka,zdravje i ksmet,normalno so isklucoci ima i bolni lugje.jas se smetam za sreken so samoto toa sto sum ziv,zdrav,skromen.
   
 6. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  spored ova jas sum rodena pod srekna cvezda, imam sreka sekogas, vo fakultet i vo lubov isto (dobro imame problemi ponekogas,ama toa e normalno),sportska ne sum igrala pa ne znam, se slucilo i toa da nemam sreka, no ponekogas :D
   
 7. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Според ова освен за учењето,не сум родена под среќна ѕвезда :lol:Сепак самиот факт што сум жива и здрава,го сметам за голема среќа,затоа што сум опкружена со личности кои ги гледам како секојдневно се мачат со триста болести :?
   
 8. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  На школо сега за сега одлично ми оди. Родена сум на Божиќ, што е вистинска среќа. Кога играм игри на среќа, добивам, може не најголемата награда, ама нешто сигурно. Семејството си го сакам и сум среќна со него, единствено немам среќа во љубовта :( Тоа најмногу ме мачи. Имам другарки со кои можам да направам муабет и да си поминам мн убаво со нив. Ми се случиле многу лоши работи, но секогаш се обидувам да гледам на позитивна страна, да се радувам на малите нешта и да ме исполнуваат. Сепак во животот неможеш да имаш се. Никој не е совршен ;)
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.855
  Допаѓања:
  25.585
  Пол:
  Женски
  Не сум родена под среќна ѕвезда. Само во љубовта имам среќа.
   
 10. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  54
  Пааа може да се каже така :) Ако не ги сметаме моментите кога работите знаат да тргнат на лошо и имам чувство дека целиот свет се срушил :D Но за среќа се со брз помин...
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.379
  Допаѓања:
  63.454
  Пол:
  Женски
  Па мене се ми е еден период сјајно другиот се тоне под вода. Така да искрено не би знаела што да одговорам на прашањево...
   
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  И мене скоро вака..Е сега подолг период некако ко ништо од рака да не ми оди :( ..Се е релативно..Нигде нема константна среќа..
   
 13. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Mislam deka sum rodena pod srecna ѕvezda- toa se odnesuva do sega za ponataka ne znam
  mojot ksmet sovrseno si ja znae rabotata i raboti za mene .Cesto moite znaat da mi recat ..od nopaku gi frlas rabotite na lice izleguvaat .Mojata baba znaese da kaze detevo e rodeno so golem ksmet .Se razbira sekogas ne moze da e se sovrseno.
   
 14. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Јас не верувам дека секој има или нема среќна ѕвезда.Секој сам си ја крои среќата или несреќата.Се зависи од нас самите а не од нешто што ни е предоредено или слично :)
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со претходното мислење дека се зависи од нас самите,некогаш и зависи од нас,а некогаш не,затоа што пример за да успееш во нешто,треба да се трудиш,а колкав ке биде успехот не е битно,битно е да се успее,оттаму и произлегува среќата,некои многу се трудат,додека други малку,а и едните и другите успеваат.Па сега искрено незнам,меѓутоа сум задоволна од се што сум постигнала во животот,не било лесно,но сепак сум успеала во тоа што сум го замислила.Пред се,најважно и поради што сум среќна е самото тоа дека постојам,дека сум здрава,а се другото под среќа подразбирам сето тоа за кое што јас сум се трудела да постигнам нешто во животот,меѓутоа среќата не е само во тоа да си успешен,да имаш се итн.Среќата е многу повеќе од тоа.
   
 16. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  во однос на љубовта да а во однос на цел живот сум родена под најмалерозната ѕвезда каде ми се случуваат сите невозможни работи мене и само мене,и секогаш по потешкиот пат успевам во животот туууууууууу |(
   
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.318
  Допаѓања:
  5.832
  Според мене родена сум на пола среќна пола тажна ѕвезда :lol:
   
 18. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  14
  Изгледа,по среќна здравје :)
   
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.333
  Допаѓања:
  5.241
  дали сум родена под среќна ѕвезда? би рела не затоа што се што сум сакала за тоа сама сум се борела, и се сум добивала со свои труд и мака. ни една карта во животов не ми била наместена ама успевам убаво да ги наместам и да бидам најсреќна ]:)
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Уууффф каква среќнаа ,неема шансии!!! :lol: Еј ако најдете поголемо малерче од мене ве честам сите кафе (алкохол ) кој како :D :D
  На факс онака просек - добро е не се жалам
  Пријателствоо - хмм сум се изгорела повеќе пати
  Љубов - што е тоа :)