1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте скокотливи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Osamena-Srna, 26 ноември 2013.

 1. Osamena-Srna

  Osamena-Srna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  108
  Дали сте скокотливи? Доколку да, на кој дел од вашето тело сте нај скокотливи?
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Да. Најмногу на вратот и долниот дел од стапалото.
   
 3. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  100
  Ох, секаде. Памтам кога бев мала од далеку таткоми ке ги мрда прстите, а јас се смеев неможев да се соберам. Остана само братучедами да ме малтертира секогаш кога ке сме заедно, доста е само да ме чепне за половината или за нозете (посебно измеѓу :D) и почнува борбата, неможам да си ги контролирам грдите рефлекси и секогаш таа настрадува.
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.344
  Допаѓања:
  33.834
  Пол:
  Женски
  Скокотлива сум. Ако ме допре некој под пазувите или кај стапалата, почнувам да се смеам. :D
   
 5. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Уууух многууу :rofl: Скоро на секој дел од телото :lol:
   
 6. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Ии тоо многу на секој дел од телото :lol:
   
 7. cherry-on-top

  cherry-on-top Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  45
  Дааа :lol: Најмногу на вратот и стомакот :D
   
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.741
  Допаѓања:
  32.072
  Пол:
  Женски
  Да и тоа скоро секаде :D
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.478
  Скокотливоста ми е слаба точка. :D
   
 10. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Да и тоа многу :) на секој дел од телото.
   
 11. MaggieNow

  MaggieNow Нов член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Znaci mnogu sum skokotliva sekade pa duri i na glava :/
   
 12. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Даа :D посебно на стомакот и на вратот хаха :D
   
 13. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.500
  Допаѓања:
  85.387
  Пол:
  Женски
  Да ,скоро на секој дел од телото :D а ако ме фати инает а упорно ме скокотка некој можам да издржам :D
   
 14. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.530
  Ноуп.Немам скокот.
  And I'm glad about it. :devil:
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  не сум скокотлива воопшто :)
   
 16. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Сегде.
  И мм обожава да ме гњави. Не е фер.
   
 17. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.172
  Да, само на долниот дел од раката:
  и на стапалата.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,6 KB
   Прегледи:
   87
 18. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
 19. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  21.044
  Ептен и тоа скоро секаде,иако и јас знам така од инат да се воздржам. :) и да не признаам
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Даааа и тоа скоро на секој дел од телото! :$ :rofl: