Дали сте скокотливи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Osamena-Srna, 26 ноември 2013.

 1. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Да,да многу :D Посебно стомакот и вратот
   
 2. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  37
  да, дури премногу само на раце неам скокот и тоа ме нервира не дај боже некој непознат да ме чепне :D
   
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
 4. yonce

  yonce Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  12
  Многу, многу. Дури и понекогаш мислам дека на секаков понежен допир сум секаде скокотлива. Лошо му се пиши на некој...несвесно се расфрлам со раце и нозе :lol:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xsweetx

  xsweetx Активен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  4
  На скоро секој дел од телото. :lol:
   
 6. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
 7. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.580
  Допаѓања:
  13.283
  Пол:
  Женски
  И те како :D
   
 8. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.029
  Допаѓања:
  2.893
  Пол:
  Женски
  Даа :lol: најмногу на стомакот и на стапалата :rofl:
   
 9. mrzeliv

  mrzeliv Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  5
  Незнам дали е скокот но кога некој ми издишува над лево убоо мн рефлексно делувам и избегнувам :)
   
 10. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Незнам ни јас :?:
  Зависи кој ме скокотка :lol: А најмногу на нозете..
   
 11. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  572
  Охо :D
  Како помала бев многу скокотлива, уште пред да ме пипнеше некој, јас се газев од смеење :D
  И сега сум, ама не толку :D Како што имаат пишано погоре, зависи кој ме скокотка :rofl: :rofl:
   
 12. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  Скокотлива сум само ако сум насмеана и многу расположена. Во други случаеви најчесто не сум :D
   
 13. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.704
  Допаѓања:
  36.046
  Пол:
  Женски
  Скокотлива сум и тоа како. Најскокотлива сум на вратот,стомакот и стапалата. :rofl:
   
 14. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  ДА....леле душа неам...иначе на стомакот најмногу.
   
 15. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
 16. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Да,но само на половината и не баш многу,онака по палку. Ама затоа сестра ми е многу скокотлива и јас само ја скокоткам :D . Ама брачеда ми нема скокот јас ја скокоткам, а таа како ништо :(
   
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.863
  Допаѓања:
  125.436
  Пол:
  Женски
  Не ... Секому дозволвам,да се ОБИДИ да ме скокотни освен на брат ми зошто он штипи ...
   
 18. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  570
  И тоа како, само не секој знае да ме скокотне. Од сестра ми пример, неможам воздух да земам. :D :rofl:
   
 19. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Малку сум на стомакот само. :lol:
   
 20. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Кога сум нервозна ако ме скокотне некој знам и да го удрам, а кога сум расположена многу сум скокотлива. :D