Дали сте скокотливи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Osamena-Srna, 26 ноември 2013.

 1. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  И тоа како. :lol: Можам да издржам само 2-3 минути, после тешко на тој што ќе продолжи да ме скокотка. :rofl:
   
 2. pretendmemories

  pretendmemories Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Секаде дури и на колената ако ме допре некој скокам :D Инаку многу ме нервира кога ме скокоткаат особено ако ме изненадат може да си добијат шамар, ама од рефлекс тоа секако ;)
   
 3. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.209
  Допаѓања:
  22.450
  Ич не сум, 8)
   
 4. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  воопшто не 8)
   
 5. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.429
  Пол:
  Женски
  Не немам скокот :)
   
 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.960
  Допаѓања:
  5.923
  Пол:
  Женски
  Скокотлива сум, а најмногу кај вратот :wasntme:
   
 7. stoilovat

  stoilovat Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  9
  Да и тоа на нозете :D :D
   
 8. amore12

  amore12 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  Многу сум скокотлива а најмногу под пазувите....:D :D :D
   
 9. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Не сум 8)
   
 10. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Да, на нозете. :D :angel:
   
 11. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  да секаде хахах
   
 12. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  ДА! И само што ја видов темава почна сегде да ме скокотка :rofl:
   
 13. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Па и не баш.
   
 14. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.057
  Допаѓања:
  6.166
  Да, многу :rofl:
   
 15. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  977
  Не. скоро ич :)
   
 16. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Да.. Буквално сегде :wasntme:
   
 17. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Да посебно на стомакот :D
   
 18. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Да :lol: На стомакот и стапалата најмногу :$
   
 19. mjauculence

  mjauculence Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Истооо :lol:
   
 20. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Ама најмногу скокот имам кога сама се скокоткам :rofl: :rofl: