Дали сте скокотливи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Osamena-Srna, 26 ноември 2013.

 1. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  мене слаба точка ми е само стомакот, :D само таму имам скокот (по наше кажано "гудиш") :D .. само не ми е јасно зошто кога само се чепкам не ми скокотка а кога е друг се скокоткам.. :lol:
   
 2. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  Чим го прочитав името на темава почнав да се смеам :D
  Скокотлива сум буквално на секој дел од телото.
   
 3. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Премногу :D
  Мојот симпатија го знае тоа и поради него секој одмор си седам на земјата од смеа :rofl:
   
 4. sinorinJa

  sinorinJa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Незнам зошто а и сите се чудат..нема таква сила што би ме натерала да се смеам на скокот.Едноставно го немам и тоа е тоа :lol: :rock: :emo:
   
 5. mia993

  mia993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  139
 6. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Секаде имам скокот :o
   
 7. Megannn

  Megannn Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Не премногу, ама сум, посебно на стомакот :D
   
 8. sinorinJa

  sinorinJa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
 9. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Наајмногу!
  Насекаде!! :lol: :$
   
 10. Lovee17

  Lovee17 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Само на стомакот :)
   
 11. bubamara12345

  bubamara12345 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  607
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.037
  Да, ептен имам скокот на ребрата, на друго место не.
   
 13. Pipaa

  Pipaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Премногу :D
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.932
  :rofl:Даа и тоа многу скоро секаде по телото :rofl:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 16. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.226
  Пол:
  Женски
  Да, дури и глупаво многу. Да не може некој да те допре. Реагирам како Џеки Чен.:punch:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.062
  Допаѓања:
  262.979
  Пол:
  Женски
  Искрено не сум скокотлива ич.
   
 18. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  ДА, скоро секаде, стомак, стапала, врат... :D
   
 19. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Многу сум скокотлива. И тоа секаде. Највеќе под пазуви и на стапалата :D
   
 20. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  7.658
  Пол:
  Женски
  Хахјај премногу :D:D:D