1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте слушале некој од починатите познати пејачи?

Дискусија во 'Канта' започната од NewYorker, 7 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Јас мнооогу го слушав Мајкл Џексон пред умре,и сега многу ми недостига,вие имате некој омилен пеjaч или пејачка?? :)
   
  На Hanna4646 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Јас од пејачите што не се живи повеќе ги сакам и ги слушам многу Тоше Проески,Мајкл Џексон,Фреди Меркјури и Ејми Вајнхаус затоа што мислам дека се стварно добри и оставиле многу добри песни што можат да се слушаат и по многу години без да ја загубат својата вредност!
   
 3. Hanna4646

  Hanna4646 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Мајкал Џексон :( и тоа премногу, ми беше како опсесија
   
 4. Liiana

  Liiana Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  1
  Тоше Проески нашата легенда го слушам и никогаш не ми досадуват неговите песни и имав среќа што земав негов автограм но мојата другарка ми го зема и баш се каам што му го дадов на таа
   
 5. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Не, оти претчувствував дека ќе починат, па ми беше страв да не ми ја пренесат негативната, смртна вибрација преку песните, па да не умрам и јас.
   
  На Konfetka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  не оти ми е шубе дека се починати :D
  глупа тема и нормално доби глупав одговор :)
  не ми се верув(ваква sема како успева да преживее додека некои асални се бришат :/
   
 7. DramaQueen1

  DramaQueen1 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  429
  Допаѓања:
  156
  Тоше Проески :)
  Преубави му се песните,и не гледам зашто да не го слушам ако е починат. :^)
   
 8. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Тоше,Мајкл ;( kurt-nirvana ... ;(
   
 9. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.886
  Допаѓања:
  65.900
  Пол:
  Женски
  Снаодлива е темава, затоа успеала да преживее. ;)
  Шала на страна, не развива посебна дискусија, а веќе и постојат теми одделно за пејачите, а и има слична тема.
  opsti-diskusii/dali-mrtvite-gi-cenime-poveke-t4872/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.