1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте типичен претставник на вашиот знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anneyy, 21 јануари 2012.

  1. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Зачудувачки, но тестот излезе точен.:oЈас сум Овен и да, типичен претставник сум на мојот знак.
    ,,Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Овен, Шкорпија и Лав.''

    Најдлабока потреба на вашата личност е секогаш да бидете први и најдобри. Таа всушност потреба влијаела врз формирањето на вашиот карактер, на однесувањето, како и на плановите што сте ги правеле и ќе ги правите во иднина. И токму со цел да ја задоволите потребата да бидете први и најдобри, вие секогаш ќе се интересирате за сѐ што е ново, непознато и неосвоено од другите. А, за да си покажете себеси дека сте најпаметни, најспособни, најбрзи или најсилни, вие ќе уживате да се натпреварувате со луѓето во сите аспекти од животот. Но, иако многу работи ќе започнете, малку ќе реализирате до крај. Добро е да знаете дека ваше најсилно оружје се шармот и ентузијазмот со кои што зрачите. Додека агресивноста и презирот кон плашливите се ваша најголема маана...


    Во вашата душа се состануваат и животот и смртта и воскреснувањето. Тоа ве прави длабокоумни, интуитивни, бестрашни, мистични, ви носи контакт со другите димензии. Па, ако се заинтересирате за духовната работа, го имате благословот од Небото брзо да напредувате по скалилата на еволутивниот развој и да ги достигнете највисоките степени на свест, уште во истиов живот. Но, за да можете да го остварите тоа, ќе мора прво да ја зауздате силната сексуална енергија и да ја пренасочите во духовната работа. Ако успеете, од тој момент па натаму, сексот за вас нема да биде само еротика и уживање, туку начин на кој ќе и пркосите на смртта, сексот за вас ќе стане средство со кое ќе го славите животот и преку кое ќе се регенерирате...


    Вие уште од раѓање чувствувате како да сте центар на светот. Затоа, интимно, очекувате дека луѓето ќе ги слушаат вашите наредби, ќе ви се восхитуваат, ќе ви служат. Од друга страна, убедени сте дека го заслужувате само најдоброто и дека животот нема да ви донесе ништо помалку од тоа. Затоа, сметате дека имате вродено право на луксузен живот и кога е во прашање луксузот не прашувате за цената. Меѓутоа, освен кон себеси, вие сте великодушни и кон другите. Речиси секогаш отворено ги покажувате чувствата. Се однесувате театрално со цел да им оставите добар впечаток на вашите соговорници. Инаку, кога сакате, тоа го правите на искрен и топол начин, ги обожавате децата...
     
  2. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Водолија и Вага.
    Вага,таа сум :)
    Емотивната сигурност за вас е императив. Па, свесни за тоа или не, вие ќе копнеете по „заштитнички раце кои ќе ве галат, прегрнуваат, лулаат сѐ додека не исчезнат сите стравови“. Затоа, многу ќе ви значи мислењето на вашата мајка, дури и ако на свесно ниво таа ве нервира, а домот и семејството ќе ги доживувате како оаза на мирот и сигурноста. Всушност, вие од детски години веројатно сте сонувале за мигот кога ќе ја сретнете сродната душа. Додека, како возрасни, ќе се чувствувате исполнети само ако имате некого за кого ќе се грижите, како што се децата, партнерот, родителите и ако можете да им служите на оние што ги сакате...
    Поточно не можеше да биде :D
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Близнаци и Девица.
     
  4. troublesome

    troublesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    152
    Класична водолија сум, нема збор тука. Тестов едвај го решив пред некој ден, многу досаден (и без врска според мене), ама дури и таму ми излезе покрај другите два знака. Тоа е.
     
  5. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Исто и јас.
     
    На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Знаев дека не сум типичен рак :D
     
  7. AutumnRain

    AutumnRain Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Девица, Водолија и Рак.
    Машала за тестов што погоди од прва.
     
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Близнаци, Стрелец и Овен
    Стрелец . Дет'с ми . Горе долу ми е погодено .
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Овен, Стрелец и Близнаци.
    Морам да признаам точно беше се што пишуваше..ахах :D:D
     
  10. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Тестов не е баш најточен. :) Има некоја поврзаност, меѓутоа не целосно.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Се изненадив ама добро ме процениле... јарец :)
     
  12. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Бик, Водолија и Овен.
    Мене па добро ме процениле..:clap: :rofl:
     
  13. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Целиот тест се базира на неколку клучни прашања, кога ќе се смени одговорот на истите, се менува и одговорот за доминантните карактеристики.:)
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Го пројдов тестот набрзина. Според тестот во мојот карактер доминираат Бик, Девица и Рак. Претежно точно, со мали исклучоци кај мене. :)
     
  15. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Девица сум, а ми испаднаа Рак, Водолија и Стрелец :drunk:
     
  16. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.646
    Допаѓања:
    52.630
    Пол:
    Женски
    Особини од рак, јарец и девица. А риби сум. :lol: Чудно, бидејќи скоро секогаш се пронаоѓам во карактеристиките за риби. И ракот е сличен со рибите, ама не знам од каде јарец и девица. :wasntme:
     
  17. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Одговор дава со карактеристики на три знаци, значи микс од тие три. :)
     
    На Lovelybaby<3, Soncence3, Aleksandra9999 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Не.
    Имам својства на рак
    Али тоа што сум бик во подзнак има доста влијание и сум црна точка од сите ракови што ги знам и нешто што сум читала.Али си го сакам знакот срцки сме си:inlove:
     
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Девица, Бик и Овен.

    Ми погодија и знак и подзнак. :lol:
    :lol:
     
  20. Stormii

    Stormii Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2022
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Стрелец, Јарец и Водолија.

    Не..