1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте типичен претставник на вашиот знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anneyy, 21 јануари 2012.

  1. Nedzhla

    Nedzhla Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    96
    тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Јарец и Девица.
    јас сум бик во хороскоп но ова што го причитав за знаците кој доминираат во мојот карактер се е точно буиквално се :)
     
  2. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Јас сум РАК, а тука ми пишува доминираат ЛАВ,ОВЕН И БИК ?? :o :tmi:
     
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Рак, Овен и Бик.
    а не сум тоа...само некои работи ги имам од нив :)
     
  4. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    се ми погоди :D
     
  5. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Стрелец, Водолија и Вага. Ухх добро е, ми погоди :rofl:
     
  6. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Емотивната сигурност за вас е императив. Па, свесни за тоа или не, вие ќе копнеете по „заштитнички раце кои ќе ве галат, прегрнуваат, лулаат сѐ додека не исчезнат сите стравови“. Затоа, многу ќе ви значи мислењето на вашата мајка, дури и ако на свесно ниво таа ве нервира, а домот и семејството ќе ги доживувате како оаза на мирот и сигурноста. Всушност, вие од детски години веројатно сте сонувале за мигот кога ќе ја сретнете сродната душа. Додека, како возрасни, ќе се чувствувате исполнети само ако имате некого за кого ќе се грижите, како што се децата, партнерот, родителите и ако можете да им служите на оние што ги сакате...


    Совршенството е нешто по кое што копнеете од најрана возраст, тоа е вашиот идеал. Па, во младоста ќе сметате дека е доволно да го почитувате редот, работата и дисциплината, за со тек на времето да го постигнете тоа. Но, бидејќи во материјалниот свет не постои совршенство, копнежот да го достигнете би можел да биде причина за вашето незадоволство со себеси и со светот што ве опкружува. Од незадоволството пак сигурно ќе се обидете да се растоварите критикувајќи ги другите. И така кругот ќе се затвори, но излез од никаде. Како и да е, ваши најсилни особини се силната логика, способноста за анализа, прецизноста и точноста...


    Убавината и хармонијата се услови без кои не би можеле да живеете. Паралелно со таа потреба, во вас ќе биде силна и желбата да им се допаѓате на луѓето. Затоа, што и да правите, каде и да се наоѓате, со кого и да комуницирате, ќе се обидувате да ги шармирате соговорниците, да ја одржите љубезноста во гласот и во однесувањето. А, со цел да ги задржите туѓите симпатии, вие речиси секогаш ќе бидете подготвени за компромиси и флерт. Од друга страна, вие хармонијата ја гледате во парот. Затоа, најсигурно ќе се чувствувате кога ќе имате некој покрај себе и можно е од многу рана возраст да размислувате за влегување во брак...точно таказначи не ги имам многу карактеристиките на мојот знак :|
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Лав и Шкорпија. Нема врска може вистина е само за Шкорпијата, јас Јарец сум 8)
     
  8. monnn

    monnn Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    ова тестов:
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Водолија и Риби.
    и се` што беше напишано ми погоди. СЕ`!
     
  9. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    па речиси се што ми пишува ми е погодено така да би рекла да :)
     
  10. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Огромно НЕ :D И сама секогаш сум го викала тоа, а и сите околу мене.
     
  11. macigv

    macigv Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    12
  12. Strawberry.6

    Strawberry.6 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Стрелец, Близнаци и Девица.

    Даааа! Се е точно за мене.
     
  13. Chelsea

    Chelsea Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    29
    Да, овен! :devil: :D
     
  14. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Водолија, Вага и Девица.

    Анализата е точна, сите особини што беа наведени, јас ги поседувам.Но, не сум типичен претставник на мојот знак, јас сум рак, во подзнак лав, а не ми се паднаа тие два знаци... :lol:
     
  15. hehehe

    hehehe Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    57
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Вага, Јарец и Водолија.

    Па да водолија сум! :D
     
  16. SmilerGirl

    SmilerGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    400
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Стрелец, Девица и Водолија.

    А ја сум риби :^)
     
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Јарец, Водолија и Лав
     
  18. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Колку е ова можо и дали е вистинито..??
    Од лав и бик си препознавам нешто да...ама од овен..?? :^)
    Инаку јас сум тотално NEтипичен претставник на мојот знак-рак. :D
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Вага и Риби.

    Инаку сум вага во хороскоп и едвај го решив тестов поради мојата неодлучност. Зошто мора само еден одговор да се избере? :devil:
     
  20. Femina...1

    Femina...1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    28
    Шкорпија, Девица и Овен. :?: ... Хм.. Во хороскоп сум јарец ама инаку СЕ е точно од тоа шо го напиша :D :D