1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте типичен претставник на вашиот знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anneyy, 21 јануари 2012.

  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Девица и Водолија.
    РАК 8)
     
  2. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Одсекогаш имав чувство дека овенот е грешка знак за мене. Премногу точно е ова што го пишува овде...
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Близнаци и Вага.


    Емотивната сигурност за вас е императив. Па, свесни за тоа или не, вие ќе копнеете по „заштитнички раце кои ќе ве галат, прегрнуваат, лулаат сѐ додека не исчезнат сите стравови“. Затоа, многу ќе ви значи мислењето на вашата мајка, дури и ако на свесно ниво таа ве нервира, а домот и семејството ќе ги доживувате како оаза на мирот и сигурноста. Всушност, вие од детски години веројатно сте сонувале за мигот кога ќе ја сретнете сродната душа. Додека, како возрасни, ќе се чувствувате исполнети само ако имате некого за кого ќе се грижите, како што се децата, партнерот, родителите и ако можете да им служите на оние што ги сакате...


    Вие имате длабока потреба за промени и афирмација. Сакате да знаете се за секого, да бидете добро информирани, секогаш во тек со времето. Тоа е причината за вашиот немир, за динамичноста, за многуте познанства и за неспособноста да се продлабочите во работите. Од друга страна, вашата смисла за хумор, спретноста со зборовите, способноста за ментални игри и ведриот дух, се особините поради кои луѓето ќе ве сакаат...


    Убавината и хармонијата се услови без кои не би можеле да живеете. Паралелно со таа потреба, во вас ќе биде силна и желбата да им се допаѓате на луѓето. Затоа, што и да правите, каде и да се наоѓате, со кого и да комуницирате, ќе се обидувате да ги шармирате соговорниците, да ја одржите љубезноста во гласот и во однесувањето. А, со цел да ги задржите туѓите симпатии, вие речиси секогаш ќе бидете подготвени за компромиси и флерт. Од друга страна, вие хармонијата ја гледате во парот. Затоа, најсигурно ќе се чувствувате кога ќе имате некој покрај себе и можно е од многу рана возраст да размислувате за влегување во брак...
     
  3. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Не сум ништо од наведениве во хороскоп, а ми излезе ова ''Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Шкорпија, Водолија и Бик''.
    Колку е само проклето вистина еј, не ми се верува. :)
     
  4. orchid28

    orchid28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Шкорпија, Стрелец и Бик
    Јас сум бик во подзнак шкорпија така да прилично точно
     
  5. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.504
    Пол:
    Женски
    Мене знаците не ми ги погоди,ама затоа текстот доле...јебига,многу точен текст. :D
     
  6. stojne-21

    stojne-21 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Стрелец и Девица.Првиот текст многу не ми одговара,вториот и третиот највише ми одговараат..
     
  7. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Стрелец, Јарец и Водолија.

    Се зачудив кога прочитав дека имам особини на Јарец.. :?:
     
  8. Princess.A

    Princess.A Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Мене ми се паднаа рак, близнаци и водолија, а по знак сум скорпија :?:
     
  9. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.488
    Допаѓања:
    2.078
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Близнаци и Риби.
    Да јас сум типичен близнак :)
    Емотивната сигурност за вас е императив. Па, свесни за тоа или не, вие ќе копнеете по „заштитнички раце кои ќе ве галат, прегрнуваат, лулаат сѐ додека не исчезнат сите стравови“. Затоа, многу ќе ви значи мислењето на вашата мајка, дури и ако на свесно ниво таа ве нервира, а домот и семејството ќе ги доживувате како оаза на мирот и сигурноста. Всушност, вие од детски години веројатно сте сонувале за мигот кога ќе ја сретнете сродната душа. Додека, како возрасни, ќе се чувствувате исполнети само ако имате некого за кого ќе се грижите, како што се децата, партнерот, родителите и ако можете да им служите на оние што ги сакате...


    Вие имате длабока потреба за промени и афирмација. Сакате да знаете се за секого, да бидете добро информирани, секогаш во тек со времето. Тоа е причината за вашиот немир, за динамичноста, за многуте познанства и за неспособноста да се продлабочите во работите. Од друга страна, вашата смисла за хумор, спретноста со зборовите, способноста за ментални игри и ведриот дух, се особините поради кои луѓето ќе ве сакаат...


    Од кога знаете за себе вие сте во потрага по вечната и безусловна љубов. А, бидејќи сте пречувствителни по природа, вие уште од мала возраст, со цел да се заштитите од суровата реалност, си имате создадено свој идеален свет од мисли, слики, звуци, мириси, каде што никој друг освен вие не може да влезе. Затоа, животот го поминувате како месечар, секогаш на пола пат меѓу сонот и јавето, обидувајќи се притоа да не им дозволите на случувањата од реалноста да ви ја урнат идеалната слика за светот и за луѓето околу вас. Меѓутоа, ако болката што ја доживувате е премногу голема, можно е спасот да го побарате во музиката, уметноста, во креативната работа. А, ако тоа не помогне можно е да посегнете по седативите и алкохолот. Сепак, кога-тогаш ќе мора емотивно да созреете. Но, за да се случи тоа ќе треба прво да сфатите дека материјалниот свет не е совршен и дека единствената љубов што нема да ве разочара е само љубовта кон Господ. Додека вистинскиот избор на духовна дисциплина ќе ви помогне да ја развиете љубовта внатре, во сопствената душа, наместо да ја барате надвор од себе. Така, нема да чувствувате дека зависите од љубовта на оние кои вам нешто ви значат, ќе давате без очекување да ви вратат...
     
  10. sia.xoxo

    sia.xoxo Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Риби, Рак и Бик.
    Точноо :D
     
  11. AliceMadness

    AliceMadness Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Стрелец, Близнаци и Водолија.
    Ха,ха ги погодиле сите само малку им е измешан редоследот. :)
     
  12. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Погодено ми е. :D Иначе сум бик со подзнак рак. :$
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Риби и Бик.
     
  13. Tumblr.123

    Tumblr.123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Овен и Лав.

    A сум родена во знакот Рак.. па добро.. 8)
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Близнаци, Јарец и Риби.

    Ништо од ова не е мојот хороскопски знак, но описот ... ме изненади колку е точен. :D
    Фактот што кај мене доминирале особини на Јарец, посебно ме зачуди...
     
  15. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Близнаци!!!! Точен е!
     
  16. SweetCandyyy

    SweetCandyyy Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Риби, Девица и Стрелец.
    Риби :l:
     
  17. Elena-123

    Elena-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    322
    Па,донекаде сум баш онаква како што пишува во мојот знак ама негде и нее..Делумно ме опишува:inlove:
     
  18. stojne-21

    stojne-21 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Девица, Стрелец и Близнаци.
    Совршенството е нешто по кое што копнеете од најрана возраст, тоа е вашиот идеал. Па, во младоста ќе сметате дека е доволно да го почитувате редот, работата и дисциплината, за со тек на времето да го постигнете тоа. Но, бидејќи во материјалниот свет не постои совршенство, копнежот да го достигнете би можел да биде причина за вашето незадоволство со себеси и со светот што ве опкружува. Од незадоволството пак сигурно ќе се обидете да се растоварите критикувајќи ги другите. И така кругот ќе се затвори, но излез од никаде. Како и да е, ваши најсилни особини се силната логика, способноста за анализа, прецизноста и точноста...


    Вие имате силна потреба да ја осознаете смислата на постоењето и вистината. Но, исто така имате потреба да направите нешто со што би помогнале во ширењето на правдата и вистината. Овие потреби во периодот на вашата младост ќе се манифестираат како желба за патување и запознавање на нови луѓе, обичаи, навики. А, луѓето што ќе ги среќавате ќе ви служат само како огледало во кое ќе можете да ги видите сите свои потиснати или неосвестени импулси и реакции. Ако тоа ви помогне да се осознаете себеси и ако ја имате таа среќа да сфатите дека Вселената се наоѓа во вас самата а не надвор од вас, ќе можете да продолжите со духовни патувања, внатре во себе. Сепак, и во моменти на најголем духовен развој вие нема да се откажете од земното и секогаш ќе уживате во убавата храна, алкохолот, спортот, природата и музиката. Вашата безгрижност и ведрина од една страна ќе ви донесат многу пријателства...


    Вие имате длабока потреба за промени и афирмација. Сакате да знаете се за секого, да бидете добро информирани, секогаш во тек со времето. Тоа е причината за вашиот немир, за динамичноста, за многуте познанства и за неспособноста да се продлабочите во работите. Од друга страна, вашата смисла за хумор, спретноста со зборовите, способноста за ментални игри и ведриот дух, се особините поради кои луѓето ќе ве сакаат...Od site tekstovi po nesto mi odgovara,vtorpat go resiv ova
     
  19. Azzra

    Azzra Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    60
    koga citam horoskop poveke se prepoznavam vo podznakot-vaga, inaku kararkterot mi e tipicen lav...lesno se lutam ako ne e po moe, ne trpam kritiki a vednas se vozdigam na pofalbi :rofl:
     
  20. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.719
    Пол:
    Женски
    Во мене веќе е разбуден стрелецот како подзнак,лавот дреме некаде под некое дрво.