1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте фотогенични?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anabel-a, 9 февруари 2012.

  1. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Мојата прва се надевам не и последна тема отворена на форумов :D
    Ја отворив со цел да продискутираме дали сте фотогенични? Дали сакате често да се сликате или можеби само кога сте приморани на тоа?

    Еве за мене.. Јас не сум ич фотогенична. На сите слики, да не претерам ама испаѓам вака:
    [​IMG]

    p,s Ако има ваква тема, или нешто слично, ставете и клуч.
    Јас како што пребарав немаше ваква тема.
     
    На Kristina.R, bluegirl7 и selly.gomez им се допаѓа ова.
  2. PinkpankaceM

    PinkpankaceM Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    :D Хахаха јас како да се гледам на 2 слика. Ич не сум фотогенична коа треба се сликам хахах на пример за пасош, смешки сум ...
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Значи ретко, многу ретко да ми се допадне како сум испаднала на некоја слика. Правам чудни фаци кога ме сликаат, сакам едно, а излегува нешто сосема друго. Затоа и не се сликам често, си имам увртено во глава дека ич не сум фотогенична, иако има и некои што го тврдат спротивното.
     
  4. barbie1511

    barbie1511 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Премногу ми се има случено низ чаршија да ме запре еден човек и ме замоли да ме слика и мојата слика да ја искористел на некој натпревар. :D
     
    На buterfly.fly.away му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    :^) :^) :?:


    јас не би дозволила некој си човек од чаршија да ме слика ... ај да не сум офф јас себе си не се сметам баш за најфотогенична од 100 слики можеби на 10 ќе испаднам екстра
     
    На Ecii му/ѝ се допаѓа ова.
  6. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Јас пак мислам дека поубаво на слика изгледам отколку во живо :) И тоа најчесто кога сум насмеана. Порано се сликав со "duck face", ама прекинав. Обожавам да се сликам кога ќе се смеам дури и кога имав протези :)
     
    На ariel333ariel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас па обожавам да се сликам :D , ја отепав другарка ми една фотосесија да ми напрај в парк, кај и да одам јас со дигиталниот сум, сликам се едноставно :D , Ретко да не се бендисам на некоја фотографија, многу сакам да се сликам насмеана, ама пусти заби не ми го дозволват то нешто :( ..дур не ги исправам салам нема сликање накезена, имам 1000 слики од мене в компјутер, во секакво издание :D
     
    На ariel333ariel и buterfly.fly.away им се допаѓа ова.
  8. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Ич ама баш ич не сум фотогенична, и 1000 слики да направам на ниедна нема да излезам како што се бендисувам :@
     
  9. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Да со право можам да кажам дека сум многу фотогенична,другарките дури ме мајтапат ''тебе камера и апаратот многу те сакат'.Сакам да се сликам имам многу фотографии секде насмеана и ретко на некоја слика да не се бендисам.
     
  10. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Има периоди кога многу добро изгледам на сликите, ама има периоди кога сум жив кошмар. Што знам можи е до расположението или па... од кај да знам.
    Па и не се жалам, добра сум...ехеееееееееееее какви има, злато сум јас!
     
    На Adi990312 и Gorgeous13 им се допаѓа ова.
  11. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Стварно сум мноогу фотогенична.Еднаш бев и на фотосесија,бев на чекор да тргнам кон таа струка,но сепак се одлучив за сегашната и сум си задоволна.Добро да не забегувам,цело време ги терам другарките да се сликаме,хах,во компјутер имам колку сакаш слики од мене,секој ден мора барем малку да се посликам. :D
    Обично на сликите се смеам,ама понекогаш правам и сериозни фаци.Се зависи од расположението,пригодата и каква фаца ми одговара.Само ми доаѓа кога се сликам,си ги правам фаците.Апарати имам 5 дома,од кои 2 професионални,големи,а другите 3 дигитални,но помалечки. :) :inlove: Во срце ми е сликањето. :rofl:
     
  12. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Од шо сум фотогенична ко патка испаѓам на сликите.Воопшто не сум фотогенична,ретко кога ќе си се допаднам како изгледам на слика :)
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ич !!! Mногу ретко да излезам убава на слика :D Hе сум фотогенична ни најмалку :)
     
    На kate21 и crazylady им се допаѓа ова.
  14. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Едно огромно НЕ!

    Јас сум ви најнефотогеничниот човек на светот,што кога би имало некој натпревар за нефотогеничност,со сигурност тврдам дека ќе ја понесам првата награда. 8)

    Значи нема слика на која што можам да кажам "Е на оваа сум навистина добра".
    Можеби некои ќе речат "така ти се чини".Не,навистина не ми се чини така.Навистина бре луѓе,на слики сум многу,многу,многу поразлична од она што се гледам во огледало. :^)
    Навистина не знам кој е проблемот со мене.Мразам да се сликам,затоа што знам какви ќе бидат последиците.

    Само се мислам што чудо ќе испаднам за на табло,кога мора да одберам слика.
     
    На tessie, crazylady и kate21 им се допаѓа ова.
  15. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    јас многу ретко си се допаѓам себе си на слика,...па затоа од последниве неколку години немам ни една фотографија
     
  16. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Сум! Иако во последно време многу ретко се сликам зошто апаратот не е баш со сите нешто е повреден но затоа што во понеделник ќе ја направам големата промена односно ќе ја скратам косата прилично многу ќе направам така неколку фотки па би можела нешто да ставам :)
     
  17. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    Jaс имам слушнато дека тие што не се фотогенични најубави биле :geek: И навистина имам многу другарки на сликите се perfect а во живо се :puke:
     
  18. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    Елика, прегледај ги своите претходни слики и види на која најмногу се допаѓаш . Па во иднина прави ја таа поза, бидејки лугето во некои случаи си ја сакаат повеќе едната страна од лицето одколку другата, да не бидам погрешно сватена, значи мислат дека подобро би изгледале на пример надесно..
     
    На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
  19. gorgeus666

    gorgeus666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Zavisi ako sum zadovolna od svojot izgled vo toj moment fotografijata ke ispadne ubava ako ne nema :)
     
  20. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Дефинитивно неееееееееее!!!!!Затоа ич не сакам да се сликам.Дури понекогаш се запрашувам дали очите ме лажат кога се гледам во огледало хааххах.На периоди знае да испадне и некоја убава слика,ама затоа постојат и слики кои што ни 5 мин не остануваат во апарат :)