1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте фотогенични?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anabel-a, 9 февруари 2012.

 1. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Мојата прва се надевам не и последна тема отворена на форумов :D
  Ја отворив со цел да продискутираме дали сте фотогенични? Дали сакате често да се сликате или можеби само кога сте приморани на тоа?

  Еве за мене.. Јас не сум ич фотогенична. На сите слики, да не претерам ама испаѓам вака:
  [​IMG]

  p,s Ако има ваква тема, или нешто слично, ставете и клуч.
  Јас како што пребарав немаше ваква тема.
   
  На Kristina.R, bluegirl7 и selly.gomez им се допаѓа ова.
 2. PinkpankaceM

  PinkpankaceM Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  :D Хахаха јас како да се гледам на 2 слика. Ич не сум фотогенична коа треба се сликам хахах на пример за пасош, смешки сум ...
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Значи ретко, многу ретко да ми се допадне како сум испаднала на некоја слика. Правам чудни фаци кога ме сликаат, сакам едно, а излегува нешто сосема друго. Затоа и не се сликам често, си имам увртено во глава дека ич не сум фотогенична, иако има и некои што го тврдат спротивното.
   
 4. barbie1511

  barbie1511 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  6
  Премногу ми се има случено низ чаршија да ме запре еден човек и ме замоли да ме слика и мојата слика да ја искористел на некој натпревар. :D
   
  На buterfly.fly.away му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  :^) :^) :?:


  јас не би дозволила некој си човек од чаршија да ме слика ... ај да не сум офф јас себе си не се сметам баш за најфотогенична од 100 слики можеби на 10 ќе испаднам екстра
   
  На Ecii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.482
  Допаѓања:
  2.699
  Јас пак мислам дека поубаво на слика изгледам отколку во живо :) И тоа најчесто кога сум насмеана. Порано се сликав со "duck face", ама прекинав. Обожавам да се сликам кога ќе се смеам дури и кога имав протези :)
   
  На ariel333ariel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.162
  Допаѓања:
  22.994
  Пол:
  Женски
  Јас па обожавам да се сликам :D , ја отепав другарка ми една фотосесија да ми напрај в парк, кај и да одам јас со дигиталниот сум, сликам се едноставно :D , Ретко да не се бендисам на некоја фотографија, многу сакам да се сликам насмеана, ама пусти заби не ми го дозволват то нешто :( ..дур не ги исправам салам нема сликање накезена, имам 1000 слики од мене в компјутер, во секакво издание :D
   
  На ariel333ariel и buterfly.fly.away им се допаѓа ова.
 8. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.263
  Пол:
  Женски
  Ич ама баш ич не сум фотогенична, и 1000 слики да направам на ниедна нема да излезам како што се бендисувам :@
   
 9. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Да со право можам да кажам дека сум многу фотогенична,другарките дури ме мајтапат ''тебе камера и апаратот многу те сакат'.Сакам да се сликам имам многу фотографии секде насмеана и ретко на некоја слика да не се бендисам.
   
 10. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Има периоди кога многу добро изгледам на сликите, ама има периоди кога сум жив кошмар. Што знам можи е до расположението или па... од кај да знам.
  Па и не се жалам, добра сум...ехеееееееееееее какви има, злато сум јас!
   
  На Adi990312 и Gorgeous13 им се допаѓа ова.
 11. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  229
  Стварно сум мноогу фотогенична.Еднаш бев и на фотосесија,бев на чекор да тргнам кон таа струка,но сепак се одлучив за сегашната и сум си задоволна.Добро да не забегувам,цело време ги терам другарките да се сликаме,хах,во компјутер имам колку сакаш слики од мене,секој ден мора барем малку да се посликам. :D
  Обично на сликите се смеам,ама понекогаш правам и сериозни фаци.Се зависи од расположението,пригодата и каква фаца ми одговара.Само ми доаѓа кога се сликам,си ги правам фаците.Апарати имам 5 дома,од кои 2 професионални,големи,а другите 3 дигитални,но помалечки. :) :inlove: Во срце ми е сликањето. :rofl:
   
 12. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Од шо сум фотогенична ко патка испаѓам на сликите.Воопшто не сум фотогенична,ретко кога ќе си се допаднам како изгледам на слика :)
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  ич !!! Mногу ретко да излезам убава на слика :D Hе сум фотогенична ни најмалку :)
   
  На kate21 и crazylady им се допаѓа ова.
 14. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Едно огромно НЕ!

  Јас сум ви најнефотогеничниот човек на светот,што кога би имало некој натпревар за нефотогеничност,со сигурност тврдам дека ќе ја понесам првата награда. 8)

  Значи нема слика на која што можам да кажам "Е на оваа сум навистина добра".
  Можеби некои ќе речат "така ти се чини".Не,навистина не ми се чини така.Навистина бре луѓе,на слики сум многу,многу,многу поразлична од она што се гледам во огледало. :^)
  Навистина не знам кој е проблемот со мене.Мразам да се сликам,затоа што знам какви ќе бидат последиците.

  Само се мислам што чудо ќе испаднам за на табло,кога мора да одберам слика.
   
  На tessie, crazylady и kate21 им се допаѓа ова.
 15. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.637
  Допаѓања:
  6.141
  јас многу ретко си се допаѓам себе си на слика,...па затоа од последниве неколку години немам ни една фотографија
   
 16. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Сум! Иако во последно време многу ретко се сликам зошто апаратот не е баш со сите нешто е повреден но затоа што во понеделник ќе ја направам големата промена односно ќе ја скратам косата прилично многу ќе направам така неколку фотки па би можела нешто да ставам :)
   
 17. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Jaс имам слушнато дека тие што не се фотогенични најубави биле :geek: И навистина имам многу другарки на сликите се perfect а во живо се :puke:
   
 18. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  590
  Елика, прегледај ги своите претходни слики и види на која најмногу се допаѓаш . Па во иднина прави ја таа поза, бидејки лугето во некои случаи си ја сакаат повеќе едната страна од лицето одколку другата, да не бидам погрешно сватена, значи мислат дека подобро би изгледале на пример надесно..
   
  На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
 19. gorgeus666

  gorgeus666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Zavisi ako sum zadovolna od svojot izgled vo toj moment fotografijata ke ispadne ubava ako ne nema :)
   
 20. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  516
  Дефинитивно неееееееееее!!!!!Затоа ич не сакам да се сликам.Дури понекогаш се запрашувам дали очите ме лажат кога се гледам во огледало хааххах.На периоди знае да испадне и некоја убава слика,ама затоа постојат и слики кои што ни 5 мин не остануваат во апарат :)