1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте фотогенични?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anabel-a, 9 февруари 2012.

  1. kasiopeja

    kasiopeja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    39
    Ретко кога се бендисувам на фотографии ама за венчавката со професионална шминка и фризура,супер венчаница и одличен фотограф изгледавме со мм како од реклама за кредит од некоја банка.
    Јас одма би го земала кредитот.
     
  2. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Ич. Од 20 слики јас ако испаднам убаво на 3 :|
    Кога се сликам секогаш трчам да сум свртена на десната страна зошто така колку-толку поубаво изгледам :)
     
  3. no.name6

    no.name6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    57
  4. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Кога се сликам со насмевка со затворена уста фотогенична сум, а кога се смеам со заби тогаш фацата ми изгледа предебело некако и никогаш така не се сликам, само една слика имам со заби .
     
  5. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Воопшто не! Ова само како за мене... :rofl:
    [​IMG]
     
  6. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    [​IMG]
    They don't agree. Damn.
    Од сто слики на пет ќе сум убава. А во живо сум многу симпатична. :wasntme:
     
    На dancing.queen, Meggy и anabel-a им се допаѓа ова.
  7. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    [​IMG]
    CAMERA ,Y U NO AGREE WITH THE MIRROR?
    Хахахахх,сите викаат ептен сум била фотогенична,ама јас си знам дека на некој слики знам да испаднам убо,а на некој да сум тотална утка.Ама што има везе битно е каква сум у живо.
     
  8. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    И мене сите ми викаат многу си фотогенична...
    Јас не баш нешто посебно се бендисувам на слики...Ептен ретко некоја добра да е , по мој вкус xD
    На пасошот на пример, сум ко нармокан излезена... |(
     
    На anabel-a и Nightwalker им се допаѓа ова.
  9. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Ау не. Се чудам дури што е со мене. Да се сликам секој ден по неколку пати, само еднаш би се бендисала, најмногу два пати.
    А кога се сликам со некого, уф, го жалам тој што слика. По 100 пати слика, и никој не е задоволен. Најмалку јас. Мама ми се смее, стварно се нервирам. :devil:
     
  10. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    Лелеееее колку ти завидувам за 5 апарати би дала се да имам бар 1 професионален но си живеам со мојто дигитално никонче Иначе и јас многу сум си фотогенична и во образ и во тело обожавам да си се сликааам си се сликам 100 на саат во парк пред школо на излегуванје СЕКАДЕЕЕ! :D 8)
     
  11. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Јок.

    И избегавам да се сликам од чиста мира, едино ако сакам спомен да си понесам од некое место, провод, ден, ондак.
    Инаку вака, да земам да се чкрапам по дома испробувајќи милион пози - не.

    Затоа и имам едвај 20 слики од мене во компјутер, секако од тие 20 само на две си се свиѓам. А, најбедно ми е кога друг ми кажува види што си убава, па те убедува 5 саати, џабе сестро, ЈАС не си се свиѓам, разумеш?

    За сликата од пасошот нејќам ни да коментирам, ко да сум отишла да се сликам после 3 годишна робија, фаца - едвај преживеана.
    Ужас, бррррррррррр!
     
    На Sanniii, INSIDIOUS, julie77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Па, може да се каже дека сум фотогенична! Обожавам да се сликам. Секој ден со телефонот најмалце правам по 5 слики од мене, а највеќе сакам да се сликам во лифт на огледалото (хаахаха :D). Порано мислев дека ако се сликам со насмевка, нема да излезам убаво, ама почна да ми се враќа самодовербата. Не испаѓам на сите слики убаво. Има моменти кога мислам дека ќе испаднам преубаво, гледајќи се во огледало, а го добивам спотивното. И обратно. Така да, вие сфатете како сакате. Некогаш ако ми е денот испаѓам убаво на СИТЕ слики, а па ако не, неможам ни 1 асална да си одберам. Значи, 50-50.
     
  13. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Зависи од моето расположение и харизмата што ја поседувам во моментот. Но сепак зависи и од фотографот (или апаратот).
     
  14. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Не се сликам многу често. Понекогаш на некоја слика ќе ми се допаѓа како сум излегла, а веќе наредната минута имам спротивно мислење. За пасош да не зборам - катастрофа! Не знам дали е до апаратот, затоа што на овие нови биометриски пасоши јас не видов некој убаво да излегол, сите се чудни во фацата, мислиш не се работи за тој човек :?:
     
  15. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Кога ме сликаат изненадно 100пати повеќе се бендисува, отколку кога се местам и на крај никаква сум на сликите.....НЕ сум фотогенична, ја немам таа харизма! :)
    А, имам колешка како и да застани таа преубаво излегува на сликата! ;) ;)
     
  16. s.a.n.y.a

    s.a.n.y.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    16
    се зависи од расположението....
     
  17. Belieberka666

    Belieberka666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    не сум премногу фотогенична, но сакам да се сликам
     
  18. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Па вака... не избегнувам да се сликам.Другите мислат дека сум фотогенична ама јас и не баш.Ако се сликам од 100 слики едвај една ми се допаѓа.Инаку во живо сум многу подобра ~! :D
     
  19. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Не мислам дека сум фотогенична дури и понекогаш кога се сликам заборавам дека треба да се насмеам и затоа избегнувам да се сликам макар што кога ќе погледнам на некои фотографиии онаму каде што се однесувам баш најприродно и сум добро расположена без да го чувствувам притисок од фотограф ми се допаѓаат
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ммм, јас сум од оваа бранша
    [​IMG] :rofl: :rofl: :rofl: Мислам, стварно сум апла нефотогенична, ја знам само оваа фаца за пред камера, Боже пази да се поднасмеам малце повеќе, ќе излезе блицот и ќе почне да бега :rofl:
    Стварно сум фрик на слики, ми фалат времињата кога на сликите ненадејно чкрапнати од тато излегував невино и супер окатено :(
    Затоа и ретко се сликам, по свадби и слични пригоди ја местам ко програмирана истата насмевка, и среќа што секаде е различна фризура и шминка, иначе ко додадена на фотошоп ќе сум :rofl: То је, снајди се па сликај се :rofl:
     
    На Sanniii, crazylady, Acerola и 1 друга личност им се допаѓа ова.