1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте фотогенични?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anabel-a, 9 февруари 2012.

  1. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Абе фотогенична ко Шрек. Ретко да ми се погоди некоја слика, освен секако моите самослик фотосесии пред огледало :lol: Ама добро тие не ги објавувам никаде.
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сум, но мноооогу внимавам на насмевката зошто кога ќе се насмеам изгледа вaka како да ми е лицето баскет [​IMG]
     
  3. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.570
    Пол:
    Женски
    Мислам дека сум фотогенична. На слики излегувам понекогаш многу поубава него што сум во живо. Обично кога се сликам се насмевнувам со заби и главата ја вртам малку на лево или на десно.
     
  4. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Не сум фотогенична, ми се допаѓа или не тоа е реалност. Затоа не обожавам да се сликам и да отидете на мојот профил на Фб нема да ве пречекаат миоини мој фотосесии, туку само неколку слики на кои по случајност сум заличила на човек, ама затоа јас сакам да сликам и се надевам дека во скора иднина ќе си купам фотоапарат бидејќи немам ниеден, уствари имам еден актика е, кујзнае колку е постар од мене од времето на дедо Ное е тој.
     
  5. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    НЕ.
    Чекај да подразмислам малку.... ]:)
    НЕ, значи НЕ, НЕ и НЕ!

    Мислам дека сум најнефотогеничната личност на цела планета, сликите мои немаат врска со реалноста. Сликата од матура е дно дна, дома не смее да се урами големата затоа што ќе има кавги и ѓурултии. :envy:

    Ако во живо изгледам срдечно и насмеано, на сликата изгледам како да ме буцка некој отпозади на газот во голема гужва, а мене ми е срам да кажам дека некој го прави тоа, па кисело се смешкам. :fubar: Ако во живо косата ми е препрепрекрасна, на сликата ми е половина пикната во врат, во блуза. Ако во живо немам гуша или не трепкам, на сите слики сум како Гица Прасица со гушиче и половина очи превртени нагоре. А ако некој ме слика во профил, ќе го убијам и ќе го лежам после. Озбилно.

    Се сликам насмеана чисто ради карактерна особина, малку веселост да внесам. :D Факт е дека на половина слики излегувам вака нешто

    [​IMG]

    Не, дефинитивно, фотогеничноста не е моја јака страна. Никако. :shake:

    Им завидувам на тие што во сликањето се некако, ол натурал. Па со коса, став, рака. Не бре брате, тенков не го бива. Ама како викаат, убавите луѓе се нефотогенични. :rofl:

    п.с. Морав да го ставам типов. :rofl:
    [​IMG]
     
    На Sanniii, Meggy, kate21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    Зависи. Но не сакам многу сликање.. Сакам да се сликам на места каде што ми пробудуваат чувства и места на кои сакам да се сеќавам.
     
  7. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Па да,прилично. :) Имам доста слики каде ми се допаѓа како сум испаднала.Само несакам да се сликам во профил.
     
  8. MilaKunis

    MilaKunis Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    25
    Сум фотогенична, но не практикувам многу да се сликам со заби. :)
     
  9. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    хаха јас не сум фотогенична ама ич.Во живо сум груба а на слика мртовец |( многу си го мразам изгледот.
     
  10. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Не знам во суштина несакам кога ме сликаат други. Кога се сликам самата знам да си ја доловам секоја моја емоција и ми изгледа океј.. ама има фотографии кај што ме сликале некои, не сакам ни да се погледнам ужас! :tmi:
     
  11. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Мислам дека не сум. Имало и неколку фотографии каде што сум испадната добро, ама се поретки. Плус секоја емоција ми се чита од лицето. Не дај боже да не сум расположена, ни лажен осмех не ме спасува.
    А баш би сакала некогаш некој со професионален апарат да ме слика, чисто да видам дали како професионалец може да ја извлече и убавата страна :P

    А да, иначе ептен е интересно како некои луѓе изгледаат поубаво од живо и обратно. Колку само може да „излаже“ фотографијата...
     
  12. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Јас сметам дека не сум фотогенична од 100 слики 2-3 се ОК, на некои правам фаца, на некои ми се гледа умник (осмех од осмица до осмица) и затоа не сакам многу да се сликам.
     
  13. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Не дека сум самобегендисана,ама ич не сум фотогенична на слика,или сум премногу насмеана, или искривена во фацата,или замижана. Немам ниедна асолна слика
     
  14. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Кога ќе си ги видам сликите се прашувам дали тоа во огледалото сум уствари јас...
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ич. Кој ме видел на слики,видел дека на ниедна не изгледам како на претходната,а уште помалку па соодветствувам со живата појава. Од 100 слики,јас 1 ќе изберам,затоа и ретко се сликам.
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Се приклучувам на клубот на нефотогеничните. И мразам да се сликам, страшно.
    Си ја мразам речиси секоја слика. И затоа сега се чудам како ќе испаднат свадбените слики. :wasntme:
     
  17. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Бегам од апаратот како ѓавол од крст...не излегувам убаво на сликите..ептен треба да ми се погоди и светло и се ..инаку сум чувај боже :tmi:
     
  18. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Сакам да се сликам. А за фотогеничноста сум 50-50. Зависи. Од расположение. Повеќе си се бендисувам намеана со заби :) А кога сум озбилна сум изгледам како многу лоша да сум. :)
     
  19. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ау не,освен може од далеку кога ме сликаат...во последно време на една слика одвај се бендисувам...посебно како мразам кога некој ќе ме слика одблиску...сите неискубани влакна,сите црнки,сите брунчиња да ми се гледаат...не фала.
     
  20. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Обожавам да се сликам и најчесто убаво излегувам на сликите.Зависно од период,ретко,ама се случило и да не можам да изберам која слика да ја оставам да не ја избришам од апаратот,и тогаш сум баш разочарана :(
    Повеќе сакам да се сликам насмеана,да ми се гледат забите :D така поубаво излегувам,а избегнувам да се сликам од левата страна на лицето.
    Но сепак,не сум фотогенична.Фотогенични се луѓе кои блескаат на сликите а во живо чиниш не се тие.Имам една таква пријателка,девојкава да ја видите на слики,да не претерувам ама како некоја холивудска дива е на секоја слика,зрачи од убавина.Во живо не е ни приближно од тоа што е на сликите,дури чудна работа.
    Едноставно некои луѓе ги сака фото-апаратот,на некои им е лут :D