1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте фотогенични?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anabel-a, 9 февруари 2012.

  1. BlackAndWhiteSwan

    BlackAndWhiteSwan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    3.227
    Пол:
    Женски
    nope :)
    затоа избегнувам многу , многу сликања, ниту пак сакам да имам милион слики од себе, не сум некој нарцис..
    а обично кога се сликам правам некои изместени фаци и мајка ми одма ми коментира ''еве пак фаца напраила, кога ќе се уозбилиш дете, јазикот не е за плазење, бла, бла, бла..'' oh shut up mum! што да правам кога сум си таква :) :P
     
  2. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Мислам дека ДА! :$
     
  3. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Мислам дека сум фотогенична и многу сакам и да се сликам :D
     
    На Allthatglitters21 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    мислам дека НЕ! Многу сум самокритична и си наоѓам милион мани, а носот секогаш ми излегува ко на Балтазар :envy: И затоа избегнувам да се сликам. :D
     
  5. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Јас викам не, а сите околу мене да. Е па чорба. :D
    Не сакам да се фотографирам, зошто секогаш маани си наоѓам. Косата, рацете, ногата, фацата... се нешто не ми чини. Или барем јас така гледам :D Треба стварно да сум расположена за фотографирање и тогаш на сите слики си се бендисувам.
    А најубаво испаѓам на оние спонтани, случајно шкрапнати слики, без местење и позирање и на оние на кои имам осмех од шестка до шестка.
     
  6. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Прилично сум, само да ме сликаат во лик, нема слика да не се си свиѓам. :rofl: :?:
    И со насмевка, и без насмевка, и некоја глумачка поза, со шминка и без, сеедно ми е.



    Според мене слики се спомени, и не е нешто за што треба да се издигаш од земја.
    Денес со дигиталниве апарати се изгуби смислата за слика како спомен.
    Се сликаш се додека не испаднеш убаво.
    Порано ми беше тоа тоа. Сликаш една, две, толку ти е филмот, чао пријатно. Нема убав не убав, тие слики ќе ги гледаш ти и тој што е на сликата, па и неколку блиски од страна. Толку.

    И кога после години ќе погледеш, ќе речеш "ех што убаво си поминавне", "што убаво беше тогаш", или "леле што фаца сум направила" а не "ау требаше уште едно 5-16 пати да се сликнам за подобра слика."
     
    На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да, сум фотогенична ама несакам да се сликам многу. Несакам слики од типот ,,ајде да се сликаме,, ќе се наместиме и ,,шлап,,.
    Сакам слики каде што сум спонтана, со погледи на страна а мисли кој знае каде. Е тие емоции сакам да бидат извадени на парче фотохартија. Од сите слики што ги имам по дома освен оние клише од свадби кои морам да ги земам :) другите ми се спонтани.
    Од таквите слики се гледа фотогеничноста, чистата емоција. АМА, сето тоа да биде чкрапнато од некој што бар малку има поим за сликање и ги знае основните правила.
    Во крајна линија или те сака објективот или не :)
     
    На GarpovaV и Hopeful им се допаѓа ова.
  8. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Не сум и се нервирам коа треба да се сликам. Ај мош фацата добро ќе ја наместам, ама од блицот кога ќе ми засветат очилата, не се гледам... :envy: И затоа во последно време избегнувам да се сликам самата себе, единствено некаде групна слика, или со некој... И да, секогаш се сликам со заби. Кога сум без заби изгледам како да ќе натепам некој. :lol:
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
  10. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Не сум. Имам испаднато убаво на некои слики, не дека немам, ама главно мислам дека не сум фотогенична. Ретко да се бендисам на некоја слика и тоа секогаш е некоја спонтана слика каде што не сум се местела или ме сликале без знаење, па и изнасмеана од уво до уво да сум, отколку кога се местам за сликање.
     
  11. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Па да сум фотогенична да се свиѓам на секоја слика не, зависи... јас не се сметам за фотогенична од причина што има луѓе кои не се нешто убави во живо, а испаѓаат ептен убави на слики, а јас обратно.
     
  12. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Да,фотогенична сум и тоа многу :$
     
  13. hehehe

    hehehe Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    57
    Па штознам некогаш да некогаш не! :D
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Сум. Но зависи од кој агол ме сликаат ;) Се разбира, покрај „наместените“ имам и преубави спонтани слики, но и некои кои самата себе си се чудам дали тоа сум навистина јас :lol:
     
  15. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ау жими све да. Што од една страна е лошо, зошто луѓето секогаш се разочаруваат кога ме гледаат во живо. Ама шо ги вртам, имам убави сличиња.
     
  16. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    Дефинитивно не :( Од милиони слики, само на 2-3 ќе излезам убаво....
     
  17. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    хаха да, баш гледав скоро на сите спонтани слики ме има, односно на сите од друштво незнам како така. тоа значи дека сакам да се сликам, а и фотогенична сум, баш си се сфижам на слики така насмеана 8)
     
  18. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Епа може да се каже. :wasntme: :$ Имам поминано низ неколку курсеви затоа. :wasntme:
     
  19. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Па не баш.
     
  20. cinderelka

    cinderelka Активен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    14
    Yesss babyy ;) ;) да сум фотогенична :)