1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте фотогенични?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од anabel-a, 9 февруари 2012.

  1. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Да!
    Абре убав човек како да не биде фотогеничен... :emo:
    Џас кидинг. :$

    Не најозбилно,не излевам лошо на слики,и тоа ми е голема предност. :)
     
  2. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Како мала бев и тоа многу, сите забележуваа. Сега како да не сум баш :^)
    Не е до мене :wasntme:
    Изгледа нешто до новата технологија ќе да е |(
     
  3. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    Исто и јас така мислам.. мислам дека сум застаната мн убо, а ко че видам ко нитендо на фаца :( :(
     
  4. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    да,одсекогаш сум била :$
     
  5. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Некогаш да, некогаш не... Баш најубај слики се оние кои се сликани неочекувано :wasntme: Мразам да се сликам за табло, алманах, баш тогаш некако чудна излегвам :?:
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Во глобала не сум многу фотогенична но обожавам да се сликам така да си наоѓам после голем избор убаво фотографии ;)
     
  7. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Едноставно не е можно да излезам убаво на слики. Ептен ретко се случува да видам некоја слика (спонтана и намерна) и да речам: Е конечно една асална слика. Затоа и одбивам да се сликам, бегам од камери. Ама ко за инает, за толку нефотогенична личност имам премногу слики од мене. :(
     
  8. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    па и не баш.. зависи во која позиција сум
     
  9. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    не сум. :( :( :( :( :(
     
  10. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Хаха и јас баш така. ИЧ ама ич не сум фотогенична. :(
    Абе шо ми е гајле. :D
     
  11. cveke123

    cveke123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    633
    Значи кога позирам за слики, глумам најубава во свет а кога ја гледам сликата, КО ВЕШТЕРКА СУМ... Ама ај само слики се нели :lol:
     
  12. isabella0312

    isabella0312 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    32
    Jas sum fotogenicna!!Ne sakam da se falam ama stvarno me biva i za toa i za fotografiranje!! :))
     
  13. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Поим за нефотогеничност сум во друштво :D ама тоа е кога се осеќам многу безвезе да се смеам на објективот или не дај боже да позирам...ме фаќа некој грч глупав. Најубавите слики од мене се кога сум малку потфатена или кога не знам дека ме сликаат...иначе бог да чува сум, дебилче.
     
  14. mk.girl

    mk.girl Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    Не сум фотогенична...како што рекоа погоре од 100 може неколку да ми се допаѓаат како сум излегла...
    страст ми е да фотографирам а и ме бива :)
     
    На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
  15. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Па, ако се земе во предвид тоа дека една шака ми е доволна да ги избројам сликите што ги имам на фејсбук, дефинитивно нефотогенично створче сум си :D само ете, јас нити шкрапам со апарат, нит сакам да ме шкрапнат.
    Ко индијанците... мислам душата ќе ми ја земат кога ќе ме сликнат.
    Во една вечер, ма во една секунда различни луѓе кога ме сликале, на сите слики сум изгледала тотално различно и чудно.. и се зафркавав дека зависно од тоа, како ме чувствуваат, таква и сум на фотографиите на луѓето Тие, што не многу ме симпатишат прават грди слики од мене, додека оние другите, ху-ху цц...(глупости де)

    Имам приметено дека подобро излегувам кога не сум во фокусот на фотографијата, кога апаратот не е зумиран на мене. Кога сум во некој си агол, а друг е центар пажња. Тогаш, изгледам баш, како што и се гледам во огледало. Иначе, мислам дека сум како мрља на повеќето фотографии. И устата не личи на мојата и носот :!: :D

    Од друга страна пак, кога ќе земам во предвид дека сите луѓе, на сите слики што се сликале со мене си излегле, плукнати, онака како што и ги гледам.. се мислам, могуче ли јас да сум ептем самобендисано суштество и да се мислам за ептем убавица :wasntme:
     
  16. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Кога се гледам на огледалото и си правам фаци сум ДОБРА,ама сликите кога ќе ги виам се разочарувам па затоа не се ни сликам... :lol: :D освен кога сум приморена :^)
     
  17. Dinamickid

    Dinamickid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    27
    Па постирај некој слики кога веќе толку се испофали.
    Не подлажа... лол :rofl:
     
  18. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Јасно ми е дека не може да се сликам јас, а на сликата да излезе Мерлин Монро, ама пак сум убедена дека реалната јас нема врска со онаа на сликите...Поубава сум во живо и точка. Никој не може да ме разубеди :D Се сликам само кога морам, бегам од камера кога снима по свадби или сл. и не сакам да се гледам на слики...Не сум фотогенична ама ич и кога ќе излезе некоја добра слика од мене-оnce in a blue moon, тогаш си ја урамувам обавезно :makeup:
     
    На kate21, zhap4e и julie77 им се допаѓа ова.
  19. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Ау, не. Ич :tmi:

    Исто како и некои други членки пред мене што пишале-едноставно поубаво изгледам кога не ме сликаат. Едно време многу сакав да сликам мои драги луѓе, сега тотално го имам заборавено дигиталниот апарат-дури не знам ни дали ми работи :?: Се случува мноооогу ретко да ми се свиѓа како сум излегла на некоја слика, знае некогаш другарка ми да ме „фати во елеменат“, ама тоа е.......една во 76935908765. И мора да биде обележан моментот, јас сум излегла убаво на слика, јухууу :party: :rock:
    Затоа не сакам да се сликам последниве неколку години, и кога подобро ќе размислам, многу малку слики имам последниве 2-3 години, на прсти се бројат..... :|
     
  20. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
    не сум...од 10 слики дали на една ке испаднам убаво затоа не сакам да се сликам ни да ме слика некој :D поубава сум во живо 8) уствари тоа зависе и од апаратот ако е квалитетен убава ке биде сликата ако не нема