1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте харизматична личност?

Дискусија во 'Канта' започната од rici.aaaaa, 6 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Харизматичната личност може да биде родена во било кој астролошки знак со тоа што има силни аспекти на Плутон, Уран или Сатурн, особено во комбинација со Сонцето.


  Овните привлекуваат нагло, брзо и по малку сурово, но нивната харизма е едноставна, речиси наивна. Тие може да ве влечат кон една цел и без таинственост да се стремат кон истата.

  Оние Бикови кои се харизматични, пред се даваат чувство на сигурност и тоа ги врзува луѓето.

  Харизматичните Близнаци се фантастични говорници кои потполно ќе ве окупираат со својата ораторска способност, така што ќе се претворите во покорен слушател, а потоа и обожавател.

  Раковите сакаат народни маси поради нивниот владетел Месечината, но тој вид популарност не мора да биде нужно поврзана со харизмата. Харизмата секогаш во себе содржи нешто далечно и недопирливо, па ако ракот се уште поседува аспекти на харизма, неговото влијание на другите во тој случај ќе биде со хуманистички карактер. Идеален е за рамо за плачење или за патриотски водач.

  Лавовите кои се харизматични редовно се напорни личности кои задолжително го набљудуваат секој свој потег и чекаат повратно влијание. Ги привлекуваат другите со својата сила и експресија.

  Девиците кои имаат харизматични аспекти добро ги подготвуваат своите настапи, го проучуваат секој детаљ и внимаваат на секоја ситница. Тие се организирани харизматици, а привлекуваат со шармот.

  Вагите се толку фини што нивната харизма секогаш е поврзана со убавина или дипломатија. Доколку станат свесни за својата харизма, тие ќе ја користат на многу мудар начин, а ќе им биде доволна само насмевка.

  Скорпиите се класичен пример за харизматичен знак кога се работи за личност која привлекува на таинствен начин и не и паѓа на памет да открие што и е на ум. Драстичен пример се личности кои што можат да ги хипнотизираат другите. Прашање е само дали харизматичните Скорпии се конструктивно или деструктивно насочени.

  Харизматичниот Стрелец е спонтана душа која сака да си игра и со самиот свој галантен настап го добива вниманието на другите. Ако е харизматик, обично е пријатен.

  Јарецот кој има харизматични аспекти исто така е пример за вистинска харизма пред која останувате без здив и покорно ја следите. Сатурн во овој случај не остава друга можност, а со цврстината која ја поседува ве води кон целта без отстапување. Нема шанси во ваква комбинација некој да се поколебал.

  Водолиите кои се харизматични делуваат на принципот на магнет. Топло – ладно, збунуваат, но и привлекуваат, не можете да ги „прочитате“, па затоа уште повеќе ве привлекуваат за да откриете за што всушност се работи. Ова е веќе вселенска харизма која е тешко да се објасни.

  Рибите кои се харизматични делуваат главно по принципот на заведување, убавина, заслепеност со нешто таинствено, но неодоливо привлечно во светот во кој зрачат. Ова е харизма на опивање и зашеметување со која владее Нептун. Идеално за секти и разни идеологии.
   
 2. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Вагите се толку фини што нивната харизма секогаш е поврзана со убавина или дипломатија. Доколку станат свесни за својата харизма, тие ќе ја користат на многу мудар начин, а ќе им биде доволна само насмевка.
  :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  значи има ваква тема :)
   
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.