1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали стрејт маж кој е во врска со трансродова личност е навистина стрејт маж?

Дискусија во 'Секс' започната од Mr. Right, 23 август 2018.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Ја гледав емисијата "Лица" со Анета Кочишки и во неа учествуваше една трансродова личност. Била родена како Елена, а денес е Алекс и е во врска, како што он потенцираше, со стрејт маж.

  Ова малку ме збуни и затоа ја отворам темава. Дали стрејт дечкото е навистина стрејт или е нешто друго, евентуално бисексуалец?
  Сакам да слушнам ваши мислења. @WildMk и од тебе.
  Видеото ќе го ставам во спојлер за оние кои сакаат да го погледнат.
   
  На najjacha и WildMk им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Штом ме прозва, да се изјаснам веднаш :)

  Нема да го гледам видеото, многу е долго.
  Трансродово е лице, на кое веќе му е сменет полот.. хируршки.

  Партнерот му е стрејт.
   
 3. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Не му е сменет полот, а градите ги затегнува со мидер за да не му се познаваат.
   
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Па што го пишале трансродово лице? Трасексуалец е, не е трансродов.
  Не знам како да го опишам партнерот ко така.. Треба да знам каков секс сака и на што се возбудува.
  Вака од памет.. можам само да нагаѓам.

  хмм.. чекај.. ова е девојка, која се идентификува како машко?
  Партнерот машко му е или женско?
   
  На Victorian, citiesinflames и Mr. Right им се допаѓа ова.
 5. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Да, девојка која се идднтификува како машко. А партнерот исто му е маж.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Може да е стрејт.. Тој ја гледа како жена.. не како маж..
  Не е фер спрема него.. ама си знае сам (трансексуалецот)..
   
  На Joi и Mr. Right им се допаѓа ова.
 7. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.513
  Пол:
  Женски
  Ја знам емисијата, ама ја немам гледано цела...
  Јас мислам дека по ова пансексуалец би била најточна дефиниција за дечкото.
   
  На Victorian, theowndemon, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Може.. ама не мора да значи. Зависи како го гледа и на што се возбудува.
  Може да е стрејт.
   
  На Joi, Someonespecial и Mr. Right им се допаѓа ова.
 9. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Па затоа ме збуни. Би требало да постои соодветна терминологија за лица кои ги привлекуваат трансексуалци.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.812
  Лабели, сѐ се тоа само лабели. Ситници. Што е битно како ќе се етикетира? Битно да му е убаво.
   
  На Victorian, Bender Rodriguez, Indiegurl и 13 други им се допаѓа ова.
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.889
  Допаѓања:
  236.808
  Трансродовава личност хомосексуалец ли е сега?
  И јас не успеав да го гледам видеото:tmi:, ама ме интересира дали се чуствува како маж и истовремено чуствува привлечност од мажи?
  Ако успеам вечер ќе го изгледам. Најважно да се чуствува удобно со себе и среќно со сопствените одлуки.
   
  На Joi и Mr. Right им се допаѓа ова.
 12. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Се чувствува како маж, се претставува како трансродова личност и како бисексуалец затоа што го привлекуваат двата пола.
   
  На Feminka22, danichap и WildMk им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Абе, македонец е?
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.936
  Допаѓања:
  26.848
  Пол:
  Женски
  Трансексуалците се или мажи или жени. Тоа што не се родиле како такви е друго.
  Ако маж го привлекува транс жена, стрејт е, бидејќи и транс жената е жена.
  И мене ме привлекуваат мажи трансексуалци, тоа не ме прави геј.

  За ситуацијава погоре, не знам како би се нарекол овој. Ама постојат такви луѓе. На пример дечкото на Џефри Стар се идентидикува како стрејт, а тој е маж. Негова работа. :)
   
  На theowndemon, Bozica1980, Nigredo Odor и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Да.

  Јас се збунив зошто не знаев за терминот пансексуалност и затоа ја отворив темава за дискусија.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Кој знае колку проблеми има/л поради тоа што е :(
   
  На Someonespecial, Mr. Right и Lella им се допаѓа ова.
 17. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Имал, да. Дофрлувања на улица, по автобуси, булинг од други деца и слично. Најбитното е што најдобрата другарка го поддржала во она што е и татко му. Татко му му кажал бегај дете од тука зошто мир нема да имаш.
   
  На Feminka22 и WildMk им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Типично.. Тука дискриминација не се казнува, на булинг по школи се прогледува низ прсти, никој-за ништо не одговара... Ај да не зборувам... оти само ќе се изнервирам..
   
  На Feminka22 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 19. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.425
  Допаѓања:
  108.956
  Лoгичнo, педер би бил.
  Вaгинaтa е прoблемoт aмa мoже вooпштo не јa кoристaт зa време нa секс.
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.488
  Допаѓања:
  224.191
  Слабо ти оди логиката вечерва Бриџке...
   
  На Lella и ane.bella им се допаѓа ова.