1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Uff fala zenski..ama znaete kako e ..site se naogame cat pat u takva situacija :oops: :worried:ilent: :mrgreen: i pa ke kazam ZENSKO DA NE SI :? :lol:
     
  2. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    Zdravo luge,
    Ovde sme neli za pomaganje.
    Vaka prasanjeto moe e kako temata...
    A sea ke vi gi kazam simptomite...
    Imav dobieno na 13 januari a posle dobiv na 25 januari ama toa bese radi kontracepciskata pilula i ne ja zemam veke. Posle toa imavme nezastiten odnos poradi sto doticniot moj ne mozel da podnese kondom. Treba po pravilno znaci ako se racuna od 25ti da dobijam na 21ri odnosno denes. No nisto. Imam simptomi kako pred dobivanje,stomakot mi e poduen...itn itn,cak sto vise cuvstvuvam i gadenje ama toa i predhodno sum go cuvstvuela,sto ne mora da znaci.
    Jas sekako utre ke si zemam BE SAFE,megutoa sakam da go slusnam i vaseto mislenje...dali se ovie znaci na bremenost...? Bar 50% do utre da bidem smirena...

    KAZUJ TE ;(
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Штом имаш симптоми,не се секирај.Ќе добиеш.И да ви кажам на сите,психата,тоа што цело време мислите на тоа,затоа може да ви касни.Уживај,ќе ти дојди!
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па психата ги мрси сите конци :lol: Штом имаш симптоми ќе си добиеш да не му ја мислиш.
     
  5. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    ej da ti kazam ic neznam ama radi tabletava nema sansi da si trudna , a vtoro jas imam pieno edni tabletki isto neso vo vrska so toa i mene mi se povrakase , a da te prasam i jas tebe u sklop na ova ako ne svrsi vo tebe i baska ste imale prethodno oralen i penetrira vo tebe samo dva pati i svrsi nadvor posle 20 sekundi ima sansi za bremenost?
     
  6. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    znaci tableta posle toa sto dobiv porano ne piev poso mi skodi ne e u red tolku brzo da dobies od 13ti do 25ti,baska stetni se,za svrsuvanje nadvor fala bogu svrsuva kaj ostavam jas vo mene...mislam...u sekoj slucaj tnx mwwwwwwwa....
    ja mislim ne....e sea ako mu letnalo kapkice ne znam :lol:
     
  7. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Mislam deka ne si bremena a i ne ti ni kasni,po simptomite sto gi imas ke dobies i jas imam redoven ciklus pa se slucuva nekogas da ne mi dojde nekolku dena porano kako sto treba tuku na istiot datum ili malku pokasno.A vo odnos na doticniot tvoj sto mu smetaat kondomi mislam deka poveke ne treba da si dozvolis takvo nesto ako dovolno se pocituvas i mislis na svoeto zdravje nema da podpadnes pod negovo vlijanie da imate nezastiten odnos zosto posledicite na kraj sama ke si gi trpis a toj ako te saka i ako misli na tebe ke se soglasi da imate so kondom. NIKOGAS BEZ ZASTITA!pozdravce i ova ti e naj dobronameren sovet od mene ;)
     
  8. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    vika deka ne , a i jas kolku so mi gledaat ocive vidov
     
  9. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    fala...dobredojden e sovetot...:)))
     
  10. BBbaby

    BBbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    Devojki dobiv deneska sabajle stomakot me utepa i pretpostavuvav deka ke dobijam :D i ja samata se cudam posle 2 meseci svrsuvanje da ne ostanam trudna ali sepak mlada sum ima vreme za se vo zivotot.. :) sepak fala za sovetite mn mi pomognaa..
     
    На Linaathequeen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Добро е тогаш, само друг пат внимателно :)
     
    На Linaathequeen му/ѝ се допаѓа ова.
  12. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    :clap: :clap: :clap: bbaby ti rekov deka od stres ti e... milo mi e sto se cuvstvuvas ok sega...
    ejjjj devojki ne se potresuvajte tolku... svrsil nadvor i dali e mozno da sum trudna... hahahaha... maz mi eve tri meseci svrsuva vo mene i ne mozam da ostanam trudna a vie mislite taka e lesno toa :lol: ...bidete malku vnimatelni vo idnina i se ke bide ok, samo bez stres i nervozi, pozdrav do site :D
     
  13. BBbaby

    BBbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    Se slozuvam so tebe da ne se potresuvaat devojkite mnogu :D eve sea jas znam kako e...se potresuvav za dzabe... i vistina e eve i deckomi svrsuva veke 2 meseci u mene pa ete dobiv... da te prasam samo mozno e nie da imame nekoj problem sto ne se faka ili normalno e toa??
     
  14. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    а за мене што мислите можно ли е да ме зезне таа предсемена течност, бидејќи ми беше плоден ден? А не сврши во мене?
     
  15. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Па има шанси ама 1 од 100% така да не се мисли многу не си белким баксуз за тој 1 :?
     
  16. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    Ами се случува ли тоа во пракса да речам, имате ли слушнато некоја од тоа да забремени? Не сум ваљда толкав баксуз, ама и тој 1% ме плаши :?
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Дали знаеш колку пати пиша вака и не напраи беља ? уживај бе ;) И јас имав секс на плодни денови и тоа поише пати па еве сеа иам добиено :D .. Као не си научила дека за џабе се секираш ? мене ова ми е .. сеа почнав со секс и нејкам да му ја мислам ..
     
  18. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    Да ама до сега ми се нема случено во плоден ден па приме нешто без кондом. Тое ме едино плаши што ми беше 16ти ден. Ама се надевам дека не сум толкав баксуз сепак. поздрав
     
  19. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    mene uste ne mi dojde :( vi pisav deka trebase na 21vi,mi pisavte deka nema sansi da sum...sea me tisti stomakov baska cuvstvuvam kako da imam nesto,baska me boli i polojnava,se nadeam deka ne sum baksuz tolkav,sabajle ke si napravam testce,daj boze do sabajle da dobijam...mnogu sum voznemirena...auuu ke poludam...
     
  20. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    A kakov sex imase ti?