1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Vikaat mali no jas sega posledniot koga bev bremena zabremeniv tocno 2 dena posle menstruacija.Sigurna sum zasto drugata den mm zamina na pat
     
  2. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Posle 2 nedeli se pravi test za bremenost take?
     
  3. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Da 2 nedeli treba da izminat od rizicniot odnos ili pak nesto poveke od 7 dena ako sakas da ti proverat preku krv.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  4. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    Vi blagodaram na odgovorite
     
  5. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    A dali.ako vo slucaj sum bremena smetat lekovite kako na primer pivski kvasec so vitamin b kompleks
     
  6. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Не,не сметаат
     
  7. redvelvet29

    redvelvet29 Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите и ве молам за да споделите мислење за мојата ситуација. Последната менструација ми започна на 24ти октомври а ми заврши на 29ти. На 31ви имав ризичен однос и после 22 часа се напив Норлево. По 4 дена прокрварив, крварењето траеше 4-5 дена. Знам дека тоа е последица од апчето. После тоа се си беше нормално се до вчера кога ми се појави силен кафеав исцедок а исто така и денес го имам. Менструација треба да имам околу 23ри Ноември. Сигурна сум дека ова не е менструација немам никакви симптоми. По некоја моја логика бидејќи не бев во плодни денови кога се случи односот и плус се напив апче не би требало да сум бремена, но ме загрижува овај исцедок. Што се случува според вас? Хормонско пореметување од апчето или сепак можеби сум бремена. Извинете за подолгиот пост и би сакала да прочитам ваши мислења :)
     
  8. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Не си бремена штом си испила Норлево,значи дека е можно кафеавиот исцедок да ти е поради хормоналното пореметување поради апчето или,па може дури да е знак дека менструацијата порано ќе ти дојде поради климатските промени или поради стрес.
     
  9. redvelvet29

    redvelvet29 Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека не сум бремена (ама сепак црвчето во главата работи малце :D) овај исцедок ме уплаши бидејќи никогаш ми се нема случено, ова ми е втор пат да пијам Норлево првиот пат беше пред година и пол и немав ни крварење ни исцедок, затоа ми е малку чудно
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  10. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Епа да не ти работи веќе црвчето во главчето ке пазиш што правиш.Наместо да купуваш Норлево купувај кондоми.
     
    На jacqueline.s, Mariangel, MilaP и 3 други им се допаѓа ова.
  11. redvelvet29

    redvelvet29 Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Е и ти ја откри Америка сега, каде спомнав дали било со кондом или без, ни пукна кондомот и сега? И како што напишав најфино побарав МИСЛЕЊЕ за ситуацијата пред да закажам на гинеколог а не без потреба солење на памет, сигурно не сум ненормална за да трујам со Норлево од што немам друга попаметна работа
     
  12. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Девојко вторпат пиеш Норлево,вторпат ти пука кондомот?
     
    На Vikiliks му/ѝ се допаѓа ова.
  13. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Ок,не се лути,анонимен е форумот,не се познаваме,нова си,знаеме,ама тука во темата пишуваат многу неинформирани членки што замараат се со едни те исти прашања,па затоа дојде до недоразбирања.
     
  14. redvelvet29

    redvelvet29 Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Не се лутам воопшто само ми е малку просто, како можеше ти нормално да ми одговориш?Кога тебе не ти беше тоа проблем не гледам зошто на некој друг би му било ама то е то. Да нова сум зачленета инаку го читам форумот веќе подолго време. И да не е нешто чудно и невозможно да пукне кондом повеќе пати, лично мене ми се има случено 5 пати
     
    На Vikiliks и atala им се допаѓа ова.
  15. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Девојкии беее не можам ако ме напрам со некој муабет отово :):) гадењето и повраќањето мааачку ми се потсмири и сигурно од апчињата што ми ги дадоа имам уште 6 дена за добивање ама три дена ме болит стомаакот мнооогу како да секој момент ке добијам и градиве ме болат не можамда се чепнам..а не можам да дочекам тие 6 деена
     
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Чим ти пукна 5 пати кондом, не го местите како што треба, сигурна ли си дека нема воздух во него?
     
  17. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.643
    Допаѓања:
    251.444
    Пол:
    Женски
    Најјако е што после толку години сега прочитав дека е НорЛево. Десет години ги викам НорВело :)

    Среќа не сум ги побарала у аптека до сега :)
     
    На Bebulleee и redvelvet29 им се допаѓа ова.
  18. redvelvet29

    redvelvet29 Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Не се случувало тоа во краток временски период може и некој пат да не бил убаво наместен не велам не ама најмногу проблеми сме имале со durex love црвените не ги препорачувам :D еднаш за време на секс пред да сврши едноставно пукна и се оддели горниот дел, рокот на траење си беше во ред не знам можеби грешка во серијата беше...
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  19. macence994

    macence994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    353
    Пол:
    Женски
    Само смирено ќе поминат тие 6 дена знам дека цело време мислиш на тоа ама не се нервирај само , ајде па чекаме убави вести од тебе ,
     
    На Vikiliks му/ѝ се допаѓа ова.
  20. alijana

    alijana Нов член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Сo дечкo ми имaвме незaштитени oднoси нa 13.11 меѓу тoa веќе нa крaјoт си стaви кoндoм пa сврши вo мене a тoј ден ми беше ден нa oвулaцијa истo тaкa и другиoт ден нa 14 имaве пaк незaштитени oднoси нo не сврши вo мене дaли имa некoјa шaнсa дa сум бременa ?