1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

 1. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Ne,msm zavisi kondomot dali bil osteten ( ova ne e plukni pa zalepi) taka da ne se sekiraj
   
 2. Mpopta

  Mpopta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Dragi feminki , imam edno prashanje do vas. Najprvo sakam da vi kazam deka su majka na dvegodishno devojce inaku do sga mi se nema slucheno da mi dojde na 18 dena ciklusot , toa se slushi prathodniot mesec. Inaku imame redovni odnosi so soprugod mi docni vekje sedum dena napraviv test i e negativen. Dali nekoj od vas ima isto iskustvo kako mene i dali da pocekam uste nekoj den i pak da zemam test ili da si odam na ginikolog. ☺
   
 3. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Moj sovet pocekaj pa odi na ginekolog ako ne e bremenost bar ke znaes za sto se raboti
   
 4. Mpopta

  Mpopta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Najvekje mi e za toa sto go dobiv na 18 dena , deset dena porano od sto treba ama sepak ke pocekam kako i da e fala mnogu
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.585
  Допаѓања:
  169.903
  Пол:
  Женски
  Постои можност за бременост, не е исклучена. Не секогаш тестовите се точни. Јас би ти рекла да појдеш на гинеколог, не мора да чекаш. Убаво е да направиш преглед, да си на чисто за што се работи.
   
  На Mpopta му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Шанса да си бремена јок. :*
   
 7. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.385
  Допаѓања:
  19.204
  @Mpopta, можно е, штом ти дошол циклусот порано, сега и да ти подзакасни некој ден- како некој баланс да се прави во организмот. Кај мене, секој пат кога ќе ми дојде порано (а при поголем стрес знае ептен да ми порани и да дојде на 15, 16 ден... |() после тоа обавезно ми касни по десетина дена. На твое место не би се грижела многу :)
   
 8. Mpopta

  Mpopta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Sepak ke vidime , mozebi i ke se izraduvame na uste edno detence ^_^
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.385
  Допаѓања:
  19.204
  Ооооо па штом е тоа работата, стискам палци да не ти дојде (fingers) Ајде, со среќа па да не израдуваш со убава вест :)
   
  На Mpopta му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BigliMigli

  BigliMigli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2015
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Пред две недели имав заштитен однос со дечко ми. Тој кога си заврши работа си стави нов кондом, но кога престанавме кондомот беше скинат, но тој не сврши во мене. Предходната недела на 17 ми дојде менструација и како секогаш се беше нормално. Но вчера и денеска имам минимална болка во долниот дел и имам бело прање, што мислам дека е нормално после циклус. Можеби не е ништо, но сакам да прашам дали во овој случај има место за паника? :(
   
 11. Freya123

  Freya123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  154
  Najverojatno ti se vekje plodni denovi pa zatoa. Prethodno isto ti se pojavuvalo belo pranje nekolku dena po menstruacija? Ako mirisa losho, ima zelenkasta/zoltenikava boja da odish na ginekolog zashto vo toj sluchaj stanuva zbor za infekcija. Za bremenost ne veruvam deka stanuva zbor, ama za da si gi namalish shansite dopolnitelno, neka se brishe/mie decko ti pred pochetokot na nova partija. Pozdrav :)
   
 12. BigliMigli

  BigliMigli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2015
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Да секогаш после менструација имам бело прање. А да инаку партнерот пред да го стави вториот кондом секогаш се брише. Но кога видов дека е скинат се исплашив, но секако тогаш ми беа и неплодни денови, па можеби од стрес ме боли стомакот се мислам на тоа. Инаку благодарам.
   
 13. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.764
  Допаѓања:
  12.441
  Пол:
  Женски
  За парот на кој им се кине кондомот на секое:
  5 пати им се кине кондомот, голта Норлеви ко бомбони и упорно паметот не им иде. Ако веќе ви пукаат кондомите, па нека не свршува внатре. Ем со кондом ем свршување надвор. Не знам зошто е толку битно дечкото внатре да сврши па макар и 10 норлеви да пиеш. И ако веќе сте решиле така, поарно контрацептивни апчиња да пиеш отколку Норлево на секое. барем малку од малку ќе си ги заштитиш хормоните.
   
  На monik55 и pravnicka2 им се допаѓа ова.
 14. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  75.087
  Пол:
  Женски
  Лелее,страв ме фаќа темава кога ја отварам.Еден тон глупости да се изначита човек.Неинформирани деца се секасаат у велико и после еден тон глупави прашања поставуваат во темава.Незнам само како не се срамите толку глупави прашања да поставувате.Да му здосади човек да ве чита а не па камоли да ви одговара,невидено.
   
  На cresa-jagoda и macence994 им се допаѓа ова.
 15. Freya123

  Freya123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  154


  Ah i ti ko mene plashlivka :D ne ti bile plodni denovi, se izbrishal, ne ni svrshil, ne se nerviraj za dzabe :) a inace normalno e da osekjash mali bolki vo dolniot predel na stomakot za vreme na plodni denovi taka shto uzivaj i za toa. Pozdrav :*
   
 16. besafetested

  besafetested Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2015
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  17
  Здраво,имам едно прашање правев два теста за бременост и двата беа негативни (10дена по односот), но сепак имам гадење од храната и мачнина во стомакот,и омалаксаност и да претерано ми се спие. Дали е можно да сум бремена?
   
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  По ова како што кажуваш веројатно поминале веќе 14 дена од односот,така што направи си уште еден тест и ако е негативен значи не си бремена,а симптомите може да ти се од тоа што претерано мислиш на тоа дали си бремена,а може и од лоша храна ако си јадела нешто.
   
 18. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  75.087
  Пол:
  Женски
  Можно е да си затоа најдобро е да си направиш испитување преку крв,така најточно ќе ти покаже,зошто во рна бременост не покажува точно ни на тест ни на ехо.
   
 19. besafetested

  besafetested Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2015
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  17
  Koj test za bremenost pokazuva najtocni resultati? Jas gi imam site simptomi na bremenost,zamor,gadenje,vrtoglavica,omalaksanost uf.
   
 20. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.127
  Пол:
  Женски
  @besafetested Kupi si sure check go ima vo site apteki no imaj na um deka najtocni rezultati tesovite za bremenost kazuvaat posle 12 den od rizicniot odnos.Porano mozes da doznaes samo preku krv no i tamu treba da pominat barem 7/8 dena od odnosot.