1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. gossip.girl

    gossip.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    pa napravi test koa ke ti zarvsi..i ke znaes
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924

    Мислам дека не си бремена , зашо нели си добила следен ден .. Се збори дека жената и коа е бремена има неколку месеци после ментруација ама многу многу ретко .
     
  3. g13

    g13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    fala mnogu Dushica :)
     
  4. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17


    Vaka znaci....trebase da dobijam na 20ti no ne dobiv. Nekade na 21 mi se pojavi infekcija so zolto-zelenikava boja i ja lecam so kanesten krem i so vaginaleti. ja nemam izleceno do kraj, znaci uste ja lecam no toa ne e ona sto me interesira. Napraviv 3 testa za bremenost i site mi izlegoa negativni. Znaci denes e veke 10ti den kako mi kasni a spored testovite ne sum bremena (pred 2 saati go napraviv posledniot test). Gradite mi se poteceni i me bolat. Nemam nikakvo gadenje kon hrana, no i nemam nekoj golem apetit. Ne znam dali ova mi e na psihicka baza od sto se imam optovareno so mislata dali sum bremena i poradi toa da mi docni, ili mozebi ima nesto drugo? NIkogas ne mi kasnelo 10 dena sekogas sum imala redovna menstruacija. Dali treba da odam na ginekolog za da vidam da ne se raboti za nekoja bolest na matkata i slicno ili seuste e rano bidejki mi e strav da ne e povrzano nesto so infekcijata i da upatuva na nekoja bolest ne daj boze kako rak na matka i slicno.
     
  5. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Каала прво не паничи рак на матка 100% не ти е, во спротивно ќе крвариш.
    Друго верувај дека колку повеќе се напнуваш толку повеќе ти доцни, ако си направила тест по 10 дена доцнење би требало да искочи позитивен ако си бремена. Но ти велиш дека не е. Значи колку што можеш заборави и не мисли и не се проверувај секои 15 минути. Опушти се и ќе си дојде само. :)
     
  6. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    Aбе се да си женско да не си.... :lol: :lol: фала ти за одговорот и се надевам дека ке добијам наредниве денови затоа што полудувам :roll:
     
  7. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    ne misli non stop i ne proveruvaj zaso problem ke si naprais ti kazuvam do licno iskustvo stom si napravila test ne se zamaraj samo opusti se , pozz
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.651
    Пол:
    Женски
    Калааа, немој на своја рака да се мачкаш со канестен и да користиш такви вагиналети... што велиш дека имаш жолто-зелен исцедок, претпоставувам дека се работи за бактериска инфекција, така да канестенот не ти врши работа, тој е само за габични инфекции... најдобро да си појдеш на гинеколог и да види што е работата, да ти земе брис и да направи антибиограм, па да ти препише соодветен лек...

    Не знам кога последно си имала односи, и дали сте користеле заштита, ама можеби ти касни од стрес и нервоза, самата велиш се оптоваруваш со тоа дали си бремена или не... е па ум за другпат, без заштита никако! А за исцедокот, мораш и мораш да отидеш на гинеколог, затоа што ако имате односи без заштита мора да се лекува и партнерот, инаку џабе ти е се...
    поздрав и кажи што направи!
     
  9. lucia

    lucia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Help !

    Здраво женски !! Имам 19 ипол години и од неодамна почнав да имам сексуални односи. Првиот сексуален однос ми беше на 174ти Јануари, ама при тој чин јас воопшто не прокрварев :worried:hock: После тоа си добив менструација и кога ми заврши со дечко ми повторно имавме односи и тогаш прокрварев :) ...ама сега ми се случи нешто мнлогу чудно :o имавме односи редовно ама БЕЗ КОНДОМ ...нормално, пред да сврши го вади од мене... е сега проблемот е во тоа што јас требаше да добијам менструација на 25ти февруари, ама не добив туку од тогаш ( денот кога требаше да добијам ) до после една недела забележував кафеав исцедок на гаќичките. Морам да напоменам дека во февруари секоја недела патував па можеби е заради промена на клима, а исто ми почина блиска личност можеби е и од стрес... ама сепак се плашам, затоа што немам големо искуство. Мене менструацијата никогаш не ми била редовна ама сега си ја имам "мувата на капата" :D па се плашам ... btw направив тест за бременост-беше негативен... Ве молам за совет и мислење...
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    opusti se..ne veruvam deka rabotava dosla do bremenost..samo nemoj da se sekiras bi trebalo da ti dojde ama od nekolku pricini sto gi navede a plus i brzo vreme si pocnala so odnosi i togas zavisno kako vi odi moze i da kasni ponekogas..opusti se i pisi dali e se vo red :)
     
  11. lucia

    lucia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Да се надеваме дека овој месец ќе добијам, па да ми олесни малце-стварно е напнато вака ... :?
     
  12. stcinderela

    stcinderela Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    imam prasanje i ve molam pomognete mi.imav odnos za vreme na menstruacija3 den i svrsi vo mene no odms posle seksot iskrvariv poveke i del od spermaat zaedno. potoa imav menstruacija uste 2 den i po recisi dve nedeli odnosno plodnite denovi imav nekolku kapki krv sto bi mozelo da znaci tioa?kolkavi se sansite da sum bremena?
     
  13. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    i jas imam slicen problem, trebase da dobijam menstracija na 27 a seuste nisto,deneska napraviv test-negativen bese. minatata god go imav istiot problem,vo istiot mesec,mi zakasnija 10 dena,pa drugiot mesec mi dojdoa 10 dena porano,sega ne znam sto da mislam :roll: ke cekame :D
     
  14. stcinderela

    stcinderela Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ama vremeto ne pominuva za cekanje nz sto da praavm ke poludam ........lelelelele
     
  15. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    само да ве известам дека добив пред 3 дена иии фала за советите!!=)
     
  16. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Cestitoooo ;)
     
  17. lucia

    lucia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    За stcinderela безразлика дали се работи за време на менструција или по менструација не треба да дозволуваш тој да сврши во тебе... Сепак, според твоето изразување сфатив дека не си спремна да станеш родител-па затоа нареден пат води грижа околу тоа. Сега да се надеваме на најдоброто, а за да ги расчистиш сомнежите земи тест за бременост па види. Вака неможеш да чекаш... Пиши што ќе направиш... :)
     
  18. lucia

    lucia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Честито за КАЛА ајде и нас нека не префати од тебе , па и ние да добиеме... :D :D
     
  19. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    bremenost

    Во првите 2-3 недели до месец се прави една алтернативна метода на побацување, со пиење хормонски таблети кои иницираат исфрлање на зачнатата јајце клетка - ajde pls malku poveke za ova ako nekoj znae - dali e opasno, ima nekoi posledici za da se nema ponatamu deca? kolku e skapo? ve molam, nemozam da spijam od sto sum zagrizena dali sum bremena. eve kako pominaa 3 nedeli, od simptomi me boli stomaceto, imam grcevi, zapek imav malku, umor i taka i taka, gradite mi se oteceni... ali i sea treba da dobijam. pomosh?
     
  20. stcinderela

    stcinderela Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ke pocekam do 14 mart togas treba da mi dojde i ke bidam popametna vetuvam .poz.ke pisam .sto se lsucilo ama sega ns sto da mislam.........mali se snasite ama....???