1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. doctorgreyxo

    doctorgreyxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Да имам пореметена исхрана.Не јадам скоро ништо, имам гадење на секоја храна баш.Кога ќе каснам повеќе ми се повраќа.Вака ми беше пред 1 година и сега пак почна.
     
  2. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Не си бремена ние немавме однови два три дена ама ми се гади,ми се повраќа,ништо не јадам
     
  3. Lols

    Lols Нов член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ми доцни веќе 10 дена,имав незаштитени односи но никогаш не свршил ни приближно до мене,моментално имам болки кај левиот јајник но никако да ми дојде.Претходниот период бев под стрес плус дека не ми иде уште толку кревам паника вемолам помош дали има шанси да сум бремена??
     
  4. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Тест, не заштитен однос има шанси. Направи тест.
     
  5. Lols

    Lols Нов член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Направив тест беше негативен колку е точен?
     
  6. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Посети гинеколог да ја дознаеш причината за доцнењето. Точен е кога го правиш со 10 дена доцнење.
     
  7. Turna

    Turna Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2018
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki nova sum na forumov I ako moze odgovor dali testot e pozitiven/negativen?
     

    Прикачени фајлови:

  8. @Verba

    @Verba Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2017
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    2.213
    Пол:
    Женски

    Јас гледам овде бледа втора линија.
    Рана бременост ...
    Честики
     
    На Turna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Оди си на лекар мене исто волку дена ми доцнеше и имав болки во јајникот по прегледот имав циста
    чим е негативен не е бременост
     
  10. Turna

    Turna Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2018
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Imav dobieno na 20 dec, posle dobiv na 19 jan.... a sega seushte nemam dobieno i testot go pravev zavcera na polnojk i neznam dali da go povtoram denes testot ili da pocekam ushte nekoj den ... sepak ti blagodaram za odgovorot ❤️
     
  11. Srse

    Srse Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Decki znam deka zvuci glupavo ama sakam da ve prasam..pred okolu 1 mesec imavme nezastiten odnos so decko mi ne svrsi vo mene potoa dobiv po nekolku dena ovoj mesec sum sigurna deka ovulirav i cekam povtorno da dobijam za edna nedela. Me isplasi toa sto citav deka na nekoi zeni im se slucilo da dobijat za vreme na bremenosta duri i da ovuliraat. Odredeno vreme imam problemi so zeludnikot gadenje, zdrigavica itn itn.. sto se simptomi na helicobacter pylori, napraviv test za bakterijata bsse negativen..e sega da ne e toa gadenjeto poradi nesto drugo..
    Too much overthinking
     
  12. Lols

    Lols Нов член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ако не ми дојди до понеделник одам сигурно
     
  13. Turna

    Turna Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2018
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Ve molam za odgovor 37 den od poslednata mens i kako shto kazav zavcera go pravev testot i so bleda vtora linija kako shto kaza @verba no sega koga gledam imam krv shto e ova mens ili neznamm ..... se plasham dali e bremenost ili voopshto ne bila
     
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Испитај си преку крв или направи барем уште еден тест утре за секој случај.
    Бледа линија секако се гледа :)
     
  15. Turna

    Turna Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2018
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    A test za bremenost moze da se napravi iako imam krvarenje?
     
  16. The QueenD

    The QueenD Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Девојки ако може мислење, утрово имав сексуален однос со дечкото и свршив еднаш , но бев многу влажна, дечко ми го извади и ми сврши на стомак , но проблемот е што тврди дека можно е да му се испуштило и внатре , но мал процент бидејќи кога го извади му требаше околу 4 секунди да сврши , значи не сврши веднаш. Сега јас знам дека не може да се забремени доколку не сврши внатре ама сепак тоа што ми го кажа дека имал чувство како да свршува внатре , ми прави дилеми. Можно е да се чувствувал така пошто јас бев влажна ептен , али не осетив ништо јас во мене. Што мислите има ли простор за паника или не?
     
  17. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Само тој може да знае дали свршил во тебе или не. Доколку е да, секако дека имаш шанси за бременост.
     
  18. The QueenD

    The QueenD Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Тој ми вели дека 99,9% бил сигурен дека не свршил воопшто во мене , а и пошто ми сврши на стомак по неколку секунди откако го извади, значи не веднаш и јас мислам така.
     
  19. winter flower

    winter flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2016
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    12.212
    Пол:
    Женски
    А нели ќе бидеш помирна ако посетиш гинеколог и те види и ти објасни се убаво? На сликата имаш бледа втора линија што е знак за рана бременост да,ама за крварењето наместо да го губиш времето тука, отиди на лекар пред да стане нешто сериозно! Најдобронамерно ти кажувам!
     
    На lost123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bonini

    Bonini Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Zdravo feminki,
    Poslednata menstruacija mi bese na 25 januari,odtogas navamu imavme nekolku pati odnosi so decko mi i sekogas svrsuval nadvor i sme sigurni deka nikogas nesvrsil vnatre,samo eden od tie odnosi mi bese vo ploden den ostanatite vo neplodni.No pred nedela dena imav nekoja infekcija pri koja imav poteskotii so mokrenjeto i isto taka bev bolna piev antibiotici.Dali e mozno od toa da mi zakasni ? Bidejki denes mi e 30tiot den a obicno mi doaga na 28 dena(ne sekogas no poveketo pati) i dali ima nekakvi sansi za bremenost?
    VI blagodaram za sekoe mislenje :*