1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Па оди на гинеколог чим тестовите се негативни. Како ние да ти помогнеме?!
     
    На buba4e89, joy1, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Гинеколог бе девојко, гинеколог! Ние нит гледаме на гравчиња, нит сме доктори.
     
    На buba4e89, SummerGirl, Bebulleee и 2 други им се допаѓа ова.
  3. marijamacka211

    marijamacka211 Нов член

    Се зачлени на:
    8 мај 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, во голем страв сум. Пред два дена со дечко ми имавме односи за време на односите осетив болка во јајниците. Тој пред да заврши прекинавме но тоа беше дел од секундата јас видов дека не сврши во мене но се плашам дали е можно ако малку се испуштило дали е можно да останам бремена. после тоа сеуште имам болки во јајниците, осеќам поголема болка. се плашам ми треба ваше мислење.
     
  4. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Ако свршил во тебе секако дека да, тоа малку може многу да значи. Ако ти доцни ќе направиш тест.
     
  5. sanjicka555

    sanjicka555 Нов член

    Се зачлени на:
    8 мај 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, после 8 месеци повторно започнав со сексуални односи опри крајот на март, кога на последниот ден од менструација имав незаштитен секс (пред околу 40 дена). Пред точно две недели имав повторно незаштитен секс, и сега еве 46ти ден ми е и сеуште не сум добила. Направив три тестови (еден пред една недела, еден во четвртокот и еден денес). Сите три се негативни, а денешниот е со утринска мокрача направен. Градите ме болат премногу, ме мачи несоница, нозете ми отекуваат, имам многу акни како и страшни болки во долниот дел од грбот. Понекогаш имам и болки во долниот дел на стомакот, како и зачестено мокрење и дијареа. Избезумена сум, ве молам за мислење. Дали е можно да сум бремена, а тестовите да не го регистрираат нивото на hcg?
    П.С. Никогаш при незаштитен однос не свршил во мене.
    Извинете многу за долгиов пост :)
     
  6. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Mislam deka nema shansi verojatno ti docni od stres ili nekoja druga pricina
     
  7. blondegirl95

    blondegirl95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2017
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Ако не свршил во тебе нема од што да се плашиш. Како шо разбрав тестовите ти биле негативни, ама посети си гинеколог за да ти е мирна главата. Сепак покрај толку доцнење на менструација мораш да одиш на преглед и да добиеш мислење од доктор.
     
  8. Veronika Mirceva

    Veronika Mirceva Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,пред 9 дена имав односи со дечкото со кондом но тој го извади кондомот бидејки не сакаше со кондом ,го извади навреме кога сврши и ми сврши на ногата но мене ме мачи тоа бидејки имаше лигава течност позната како предсемена течност и дали има шанса за бременост од тоа ?
     
    На Mintini му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Dokolku ne svrshil vo tebe ne se grizi, shansite od predsemena duri i ne postojat
     
  10. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Дали ако спермата дојде во контакт со рацете на партнерот (тој се избрише со палома) и потоа преку fingering може ли да дојде до бременост или спермата умира кога ќе дојде во надворешна средина?
    Не знам каде точно прочитав, мислам дека се работеше за статија на некој доктор и посочил дека иако прстите не можат да стигнат длабоко колку пенисот но сепак има шанси. Од друга страна пак нели надворешната средина не е поволна за сперматозоидите и тие изумираат.
     
    Последна измена: 18 мај 2018
  11. Hello me

    Hello me Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Nem

    Nema sansi da dojde do bremenost. Uzivaj

    Zdravo zenski. So decko mi prviot pat bese blow job, se izbrisa i posle 5min imavme odnos so kondom ama.ne svrsi bidejki bevme prekinati. E sega postojat li sansi da ostanam bremena vo slucaj sperma od prethodniot pat da istekla na penisot pa nekako od kondomot i da vleze.vo.matkata?
     
    Последна измена од модератор: 18 мај 2018
  12. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.636
    Допаѓања:
    161.535
    Пол:
    Женски
    Ова нешто како некој вид инсеминација ќе му дојде . Да се намачка раката со сперма и да се пикне :rofl:.

    Не се секирај девојче . Не се останува трудна тек така ;)
     
    На Veki4kaa, La diabla, Selest и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.097
    Допаѓања:
    37.564
    Пол:
    Женски
    Не
     
  14. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Имав заштитен однос,свршил додека беше во мене но пулнал кондомот од страната..во мене не почувствував ништо нити пак ми тече...кажа дека кога го вадел кондомот истекло малку сперма..за 20 мин се напив норлево а ма 15 мај ми завршил периодот ма овулација..Има шанси да се случило нешто????ве молам во паника суж
     
  15. Hello me

    Hello me Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски

    Stom si se napila Norlevo, pogotovo za 20min, nema sansi da ostanes bremena.
     
    На BabyStyle и Primadonna им се допаѓа ова.
  16. antropola55

    antropola55 Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,
    Со дечко ми на 12ти имавме незаштитен однос. Тој сврши надвор од мене, но еве веќе е 20ти а јас сеуште немам добиено, требаше да добијам на 17ти. Дали има шанси да сум бремена бидејки никогаш не ми доцнело, имам редовна менструација. И дали ако сега направам тест за бременост ќе ми покаже точно?
     
  17. Hello me

    Hello me Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски

    Не верувам да си бремена, нема од што. Можеби ти касни од промена на клима, стрес, нервоза и сл. Па купи си утре еден Шур чек за секој случај.
     
  18. antropola55

    antropola55 Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Ме утеши малку, ке направам утре тест и ке видиме. Се надевам ке биде негативен.
     
  19. Hello me

    Hello me Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Негативен ќе е. Штом не свршил во тебе нема што да му ја мислиш.
     
  20. antropola55

    antropola55 Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Добив сабајлевоо, пресреќна суммммм:D:D:D:D:D:D
     
    На allann и Hello me им се допаѓа ова.