1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    karenin duso...a da zemis da napravis test za bremenost...da vidis dali si sigurno bremena...pa da odis na ginekolog da ja potvrdis(eventualnata) bremenost, pa duri potoa da razmislivas za moznite nacini za abortiranje?
    aj te molam prvo proveri kako stojat rabotite za da znaeme sto soveti da ti dademe...znaes deka tie hormonski tableti ne se igracki taka?mozes da si napravis seriozni poremetuvanja...
    znaci moj sovet...test pa doktor
    ajde pa pisi sto napravi :*
     
  2. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    dobiv deneska, isto kako preeska,tocno 10 dena pokasno,no vazno dojdoa veke :D se nadevam i vie (sto so netrpenie gi cekate) ke dobiete ;) pozz
     
  3. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Se po red napraviv i test i na ginekolog bev. Se e vo red, lazni iscrpuvacko teski somnezi. Samo ova mi e pamet za vo idnina da vnimavam najmnogu. fala i pozz.
     
  4. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    :)))
    супер, мило ми е шо се е ок
    поздрав
     
  5. jassum

    jassum Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    здраво јас сум нова тука и сакам да прашам колку време е потребно да помине после односот за да можеш да направиш тест за бременост?
    поздрав
     
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    kolku sto znam jas,mozes uste naredniot den (od koga mislis deka mozebi se slucilo nesto...), no za posigurno,napravi si edna nedela posle ako ti zadocnat.pozz
     
  7. jassum

    jassum Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    се случи затоа и прашувам сакам да дознаам најбрзо што може дали сум бремена или не :)
     
  8. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.790
    Допаѓања:
    5.423
    После неколку дена одкако ке ти задоцни циклусот можеш да направиш домашен тест за бременост или 10тина дена после незаштитениот однос
     
  9. jassum

    jassum Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    фала многу значи имам уште 1 недела за чекање :roll:
     
  10. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    vaka vcera mi dojde menstruacija ama denes mnogu malku imam kako da mi posleden den od menstruacijata.ve molam za sovet
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    pocekaj uste malku kako ke bide..ako ne sto poskoro da odis na ginekolog
     
  12. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    lugje ve molam za sovet...
    so decko mi se obiduvame skoro tri meseci veke da dobieme bebe i nikako da dojde toa..ginekologot mi vika deka sum plodna i da ne se grizam za toa,a od druga strana ne ostanuvam trudna..Se trudam da imame odnosi bas koga mi se najplodni denovi i koga sum u ovulacija i koga sum tri dena pred ovulacija,znaci sekoj den imame odnosi dodeka mi traat tie plodni denovi,okolu 5-6 dena i nisto...
    ve molam kazete mi nesto...
    pozdravce
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.541
    Пол:
    Женски
    Штом се е во ред со тебе, тогаш дечко ти треба да отиде на уролог и да провери дали се е во ред со него. Доколку е така, тогаш најверојатно неможеш да забремениш од стрес.
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.713
    Допаѓања:
    150.524
    Извини што ти се мешам во штипки...ама имаш 19 ...зошто оваа чудна одлука?!
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Лилит,види во Интимни прашања и советИ, таму објасна убаво девојчето.Ијас сакав да прашам ама ми се разјасни :(
     
  16. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Во темата "Интимни прашања и совети" Morkov4e се има изјаснето околу тоа .
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.713
    Допаѓања:
    150.524
    Ок,сега видов.
     
  18. stcinderela

    stcinderela Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    lelel luge mi dojde....ne znaete kolku sum srekna sega i fakulteteot ke mozam da go zavrsam i da gi ispolnam site moi ambiciii ama odsega so um..ama ajde sega sde pravat greski pocetnik sum na ova pole............pozzzzzzzz do site i blagodaram na sovetite i poddrskata...........
     
  19. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    Lugje skoro sekoj den u poslednive 4 dena mi e tesko u stomakot i me boli kicmata,cuvstvuvam golem zamor...sea samo cekam da vidam dali ke mi kasni i se nadevam deka ke go dobijam posakuvaniot odgovor od ginekologot:))Dali ima nekoi minimalni sansi ovie simptomi da se pokazatel za bremenost??
    pozdravcinja do site vas i fala na site koi se so mene i koi odvoija malku vreme za da mi dadat mal no za mene znacaen sovet..
     
  20. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Женски да прашам јас мислење за другарка ми. И касне две недели и два дена. Секогаш практикувале секс без кондом.Јас се секирам за неа, таа не е многу загрижена бидејќи нема нема редовна менстурација, ама 16 дена и те како се многу! Мисли дека и касне оти е на диета, па да прашам дали може тоа да е причината? Конечно ја убедив да купи тест утре, ама сепак сакам да слушнам ваше мислење.