1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. Cjuttt

    Cjuttt Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    zdravoo da ve prasam imav mensturacija na 16avgust i po zavrsuvanjeto imav eden ne zasiteten odnos no ne vo plodni denovi svrsi nadvor od mene eden den pred da mi bidat plodnite denovi imav odnos no bese zastiten ..imav nekok j vrtoglavici vo plodni denovi bolkva vo gradite bev na ginekolog rece ne si trudna trebase da mi dojde vcera no ne mi dojde i denes go nema .. neznam dali utre pravec na ginekolog ili .. nemam sega nikakvi sintomi ni bolka vo gradite ni nisto .. nekoj sovet ..inaku od avgust ne sum imala odnosi a poslednioy odnos bese sl zastita

    mozebi i od premnogu misliiii mi kasno stres
     
    Последна измена од модератор: 18 септември 2019
  2. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Според мене не си бремена, бидејќи како што кажа не свршил во тебе така да нема шанси, а имаш право големи се шансите да ти касне бидејќи си под стрес.. Опушти се, не мисли на тоа ќе добиеш сигурно овие денови, според мене нема место за паника.
     
  3. Cjuttt

    Cjuttt Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    simptomite gi imav samo vo plodni denovi od toj den pa se do denes se e vo red nema nisto ni bolni gradi ni gadenje ni nisto aptetit si imam normalno kako i sekogas
     
  4. Watermelon96

    Watermelon96 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2018
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Честиткии, со лесно :inlove:
     
    На poppie и Summerlove@2016 им се допаѓа ова.
  5. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам :*
     
  6. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Не си бремена
     
  7. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Може да останеш бремена бидејќи сте имале незаштитени односи, но доколку сакаш бременост продолжете со односи. Ако имаш редовни менструации сеа би требало да овулираш.

    Ако имаш болки при мокрење со крв скоро сигурно е инфекција.

    И да си останала бремена, нема шанси да имаш никакви симптоми моментално.
     
  8. Angela 21

    Angela 21 Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Bev deneska kaj maticnio vo 6 I mi ispitz krv I mokraca I rece deka krvta e dobra a vo mokracata imam nekoja bakterija so predizvikuva infekcija I taa bakterija dosla do bubrezite I zatoa me boli nisko polovinata.Cim.ispita krv I rece deka e dobro sig se ispitale dali sam bremena nisto ne kazaa dali se ispitalre ili ne ako imase sig ke kazea ili pa rano pa ne pokazuva uste
     
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Девојки, имав незаштитени односи додека имав добиено и сврши во мене неколку пати, од кој последниот пат беше на 11ти или 12ти, веќе ми беше 5ти ден а обично тој ден ми е последен. После тоа ми прекина крварењето, но на шестиот ден пак ми течеше минимално, розеникаво ко на крај на циклус. Ме интересира кога најрано може да направам тест, и дали има шанси да останам бремена, зошто знам дека доколку сврши за време на циклус шансите се многу мали. Инаку, треба да добијам на 5ти октомври.

    Пред да ме нападнете дека сум требала да пазам што правам, да се изјаснам дека немам ништо против и тестот да испадне позитивен. :)
     
    На Kate Rina 93, NNK19 и Lostinparadise им се допаѓа ова.
  10. NNK19

    NNK19 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    2.284
    Пол:
    Женски
    Штом односот бил незаштитен шанси секако дека има иако си имала добиено. Тест најрано 14 дена по односот, а најдобро е да чекаш и ако ти закасни тогаш :)
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Прво од мокрача не се гледа која бактерија е и каква инфекција прави и дали дошла до бубрезите, јас сум цел живот со уринарни инфекции и еве 3 дена дремам во Воена и не ми откриле уште дали бактеријата дошла до бубрези, а не па тебе од една обична мокрача. Второ не се гледа бременост од обична крвна слика, мора да ти направат БХЦГ, ако не си спомнала бременост не ти ни испитале.
     
  12. medena147

    medena147 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    1.095
    Допаѓања:
    1.549
    Пол:
    Женски
    Не се верува на обична мокрача дека имаш некаква бактерија и кај мене и мажот ми покажа дека имаме,кога направив микробиолошки брисеви ни беа чисти и на двајцата.,
     
  13. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Со брисеви не се покажува бактерија во мокрача. Со уринокултура да. Ама и така не се покажува дали отишла на бубрези а не па да се тврди на тоа.
     
    На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Angela 21

    Angela 21 Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Deneska bev pak kako so mi recee mi zemaa krv I mokraca I mi gledaa bubrezite na eho. Mokracata rekoa deka e podobrena a krvta ke ja prakat vo labatorija na ispituvanje ubavo I mi rekoa da prodolzam so lekovite do ponedelnik I pak ke pravat ispituvanje
     
  15. Angela 21

    Angela 21 Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    I kazav da ispirat I za bremenost rekoa deka ke ispitat pa ke videme do ponedelnik
     
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    А ги праша за бременоста? Да не си бремена случајно? Секој доктор прво што прашува е да не си бремена, да не се сомневаш. Мене за ренген завчера тоа ме прашаа прво. Ќе си направиш уринокултура, од еден ден мокрача не се подобрува, инфекција на бубрези не се лечи. Ти кажувам како паталец пошто 1 недела на бруфен живеам само.
     
  17. Angela 21

    Angela 21 Нов член

    Се зачлени на:
    18 септември 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Gi prasav mi zedoa krv rekoa do ponedelnik da pocekam za rezultati ke gi pratile vo labatorija
     
  18. bube90

    bube90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Девојки утре треба да не добијам и баш ми е чудно што немам никакви симптоми. Освен што многу сум поспана и нон стоп јадам нешто благо па солено па пак благо па кисело Дали е можно бременостбез никакви симптоми? 4 месеци се обидуваме, а последниот месец ептен опуштено без воопшто да мислиме и зборуваме на тема бебе.
     
    На Vikk22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. VanillaSky1

    VanillaSky1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2019
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    138
    Пол:
    Женски
    Па утре веќе можеш да направиш тест, со среќа:)
     
    На bube90 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bube90

    bube90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Уште ја нема :) но затоа денес имам ужасна главоболка.|(